نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

نقل است مسعود رجوی قبل از صدور فرمان حمله به خاک کشور در جمع سربازانش خطاب به آن­ها گفت که تا 24 ساعت بعد از ورود به ایران می توانید هر کاری که دوست دارید انجام دهید.  معنی ساده­ ی سخن رجوی این بود که می­توانید آدم های بی گناه را بکشید. هر چه را که دوست دارید غارت کنید، و به هرکسی که سر راهتان قرار گرفت تجاوز کنید. این سبک سخن گفتن یک فرمانده با سربازانش یادآور جنگ­های تاریخ قدیم بشر است که سربازان مهاجم با رسیدن به هر روستا یا به محض ورود به یک شهر به غارت اموال مردم و تجاوز به زنان و قتل و کشتار افراد بی­گناه می پرداختند...
تهاجم به خاک کشور در سوم مردادماه 1367 در عملیات فروغ جاویدان که به مرصاد معروف شد یکی از فجایع بزرگی است که فرقه مجاهدین خلق در طول فعالیت­های تروریستی و خائنانه­اش رقم زده است.

تحلیل­های بسیاری در مورد این اقدام مجاهدین خلق وجود دارد. خاطرات، گزارش­ها ، مصاحبه­ها و نوشته­های زیادی در خصوص فاجعه­ای که مجاهدین خلق در عملیات مرصاد به بار آوردند به رشته­ی تحریر درآمده است. اما یکی از نکات مهمی که چندان به آن توجه نشده است ابعاد تروریستی این جنایت است. فرقه مجاهدین خلق در جریان عملیات مرصاد دست به جنایات هولناکی زد که عموما در سایه­ی تحلیل­های سیاسی کمرنگ شد.

 

نقل است مسعود رجوی قبل از صدور فرمان حمله به خاک کشور در جمع سربازانش خطاب به آن­ها گفت که تا 24 ساعت بعد از ورود به ایران می توانید هر کاری که دوست دارید انجام دهید.

 معنی ساده­ی سخن رجوی این بود که می­توانید آدم های بی گناه را بکشید. هر چه را که دوست دارید غارت کنید، و به هرکسی که سر راهتان قرار گرفت تجاوز کنید. این سبک سخن گفتن یک فرمانده با سربازانش یادآور جنگ­های تاریخ قدیم بشر است که سربازان مهاجم با رسیدن به هر روستا یا به محض ورود به یک شهر به غارت اموال مردم و تجاوز به زنان و قتل و کشتار افراد بی­گناه می پرداختند.

 

مسعود رجوی با صدور این فرمان می­خواست هدیه­ای به سربازانش داده باشد اما این شیوه­ی هجوم به خاک یک کشور در عصر جدید نهایت توحش و نشانه­ای از خوی آدم­کشی مسعود رجوی و فرقه مجاهدین خلق است. رجوی با این دستور عملا به سربازانش اطمینان داد که در قتل و کشتار و تجاوز به مردم خاطر جمع باشند، همان مردمی که فرقه مجاهدین سنگشان را به سینه.می­زنند و مدام تلاش می­کنند تمام حملات و حتی خیانت هایشان به کشور را با کلمه­ی «مردم» توجیه کنند.

 این موضوع وقتی فاجعه­بارتر می­شود که فرقه مجاهدین خلق به مردم کشورشان حمله می­کنند. همیشه اینگونه بوده است که سربازان دشمن خارجی و کشور متخاصم به خاک کشور دیگر حمله کرده­اند، نه سربازان یک فرقه به مردم خود. اما این فرقه که رهبرانش تشنه­ی قدرت سیاسی هستند به مردمی که ادعای حمایت از آنها را داشتند( به همین دلیل نامشان را "مجاهدین خلق" گذاشته بودند) حمله کردند و جنایت­های فجیعی مرتکب شدند. سربازان فرقه مجاهدین خلق تمام مزارع مردم را به آتش کشیدند، به­طوری­که احشام نیر از آن در امان نبودند.

 

اقدامات مجاهدین خلق نقض صریح کنوانسیون­های چهارگانه ژنو به شمار می­آید. پروتکل 1 کنوانسیون ژنو هرگونه اقدامی با هدف آسیب رساندن به غیر نظامیان و محیط زیست را ممنوع می­کند. مجاهدین خلق در جریان حمله به شهرها از بیمارستان­ها هم نگذشتند، چنانکه روی بیماران بیمارستان «اسلام­آباد» که حدودا 30 نفر بودند مواد آتش­زا ریختند و آن­ها را زنده زنده سوزاندند.

 این در حالی است که کنوانسیون ژنو هرگونه تعرض به مراکز پزشکی را ممنوع می­کند. بر این اساس واحدهای پزشکی ، نظامی یا غیرنظامی شامل تمامی ساختمان­ها یا تاسیسات دائمی (بیمارستان و سایر واحدهای مشابه)، مراکز انتقال خون و اورژانس، داروخانه ها یا واحدهای سیار( بیمارستان سیار، چادر و تاسیسات صحرایی) است که برای مقاصد پزشکی تاسیس شده­اند.

 

کنوانسیون ژنو تصریح می­کند که باید به حقوق افرادی که به طور مستقیم در درگیری­ها شرکت ندارند و اشخاصی که به علت بیماری، جراحت، اسارت یا هر علت دیگری فاقد توان مبارزه هستند احترام گذاشته شود و از آن­ها در مقابل اثرات جنگ محافظت شود.

 

علاوه موارد ذکرشده، مجاهدین خلق، در جریان حمله­ی مرصاد، مدارس و مساجد را نیز تخریب کردند. این در حالی است که بر اساس کنوانسیون ژنو اماکن عمومی نظیر مدارس و اماکن مذهبی باید از هر گونه حمله­ای در امان باشند.

 جالب اینجاست که مجاهدین خلق هر جا که لازم باشد به سرعت بحث کنوانسیون ژنو را پیش می­کشند و بر آن­اند که از قوانین این کنوانسیون­ها استفاده­ی ابزاری کنند، اما خود آن­ها در عملیات مرصاد و دیگر اقدامات تروریستی شان ساده­ترین قواعد این کنوانسیون را زیر پا گذاشتند. نگاهی به گذشته­ی مجاهدین خلق نشان می­دهد که سابقه­ی این فرقه پر است از خیانت به مردم و جنایات تروریستی. با این حال، آن­ها همیشه سعی کرده­اند به نحوی رفتار کنند که گویی همه­ی این خیانت­ها به مردم و قتل و کشتار آن­ها به خاطر خود مردم بوده است!
طبقه بندی: عملیات تروریستی،  افشاگری، 
برچسب ها: مرصاد، فروغ، خیانت،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی