نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

منافقین، در سابقه خود با عنوان سازمانی « مجاهدین خلق ایران» مبارزه با پهلوی و تضاد با امریکا به عنوان امپریالیسم را دارند و در تمامی شعارهای خود، خلق و مردم را مورد توجه قرار می دادند؛ آنان با استحاله سران این سازمان و تغییر ایدئولوژی، به دلیل قدرت طلبی به مخالفت با نظام جمهوری اسلامی برخاسته و در صف مخالفان انقلاب، نظام و مردم قرار گرفتند.
۳۰ خرداد و تکرار خیانت‌های فرقه خیانت پیشه منافقین

۳۰ خرداد سال ۱۳۸۸، ملت ایران شاهد خیانت ها و جنایت هایی بود که شباهت فراوانی با خیانت ها و جنایت های منافقین کوردل در ۳۰ خرداد سال ۱۳۶۰ داشت.


در 30 خرداد سال 1388، ملت ایران شاهد خیانت ها و جنایت هایی بود که شباهت فراوانی با خیانت ها و جنایت های منافقین کوردل در 30 خرداد سال 1360 داشت. بررسی تطبیقی وقایع در سی ام خرداد 1388 و 1360، شباهت های این دو غائله و توطئه علیه نظام و مردم را آشکار می سازد.

الف- خیانت ها و جنایت های منافقین در 30 خرداد 1360

 30 خرداد سال 60 سرآغاز حرکت مسلحانه گروهک منافقن علیه ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی است. گروهک منافقین پس از عزل بنی صدر از ریاست جمهوری، با صدور بیانیه ای هواداران را روانه خیابان ها کرد و با اقدامات مسلحانه دست به کشتار مردم و نیروهای انقلاب زد. تحلیل های غلط منافقین، سرکرده آنان را به این باور رسانده بود که با تکیه بر هواداران مسلح و از طریق ایجاد رعب و وحشت در مردم و نیروهای انقلابی، در کوتاه ترین زمان می توانند تهران را فتح نمایند و نظام نوپای جمهوری اسلامی را از پای در آورند و تسلیم خود سازند. منافقین در روز 30 خرداد 1360 تعدادی از مردم عادی را به جرم داشتن نشانه های همراهی با نظام به شهادت رساندند یا زخمی کردند. حرکت و مانور خیابانی نیروهای نفاق در خیابان های طالقانی ، ولیعصر، انقلاب، فردوسی و... با واکنش توده های مردم و نیروهای انقلاب روبه رو و با شکست مواجه گردید. با آشکار شدن چهره نفاق برای ملت ایران، این گروهک اقدامات تروریستی را با تشکیل تیم های ترور در دستور کار خود قرار داد. انفجار ساختمان حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیر 1360 و شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یارانش، انفجار ساختمان نخست وزیری در هشتم شهریور سال 1360 و به شهادت رساندن همزمان رئیس جمهور و نخست وزیر (شهیدان رجایی و باهنر)، نمونه های برجسته ای از جنایت های منافقین است. آمار شهدا و قربانیان ترور شبکه های تروریستی گروهک نفاق در سراسر کشور طی 33 سال گذشته به بیش از 16 هزار نفر می رسد که تعداد کمی از این رقم، از مسئولان و مقامات لشکری و کشور بوده و عمده آنان را مردمی تشکیل می دهند که جرمشان در نزد منافقین، حمایت و طرفداری از انقلاب و جمهوری اسلامی ایران بوده است.  منافقین، در سابقه خود با عنوان سازمانی « مجاهدین خلق ایران» مبارزه با پهلوی و تضاد با امریکا به عنوان امپریالیسم را دارند و در تمامی شعارهای خود، خلق و مردم را مورد توجه قرار می دادند؛ آنان با استحاله سران این سازمان و تغییر ایدئولوژی، به دلیل قدرت طلبی به مخالفت با نظام جمهوری اسلامی برخاسته و در صف مخالفان انقلاب، نظام و مردم قرار گرفتند. رویارویی منافقین با نظام جمهوری اسلامی، باعث شد که نظام سلطه و به ویژه امریکایی ها، صهیونیست ها و برخی از کشور های اروپایی، به این گروهک به عنوان یک سرمایه در ایران برای مقابله و فشار بر جمهوری اسلامی بنگرند و آنها را مورد حمایت قرار دهند. در نهایت منافقین که مورد خشم و تنفر ملت ایران قرار گرفته بودند، فرار را بر قرار ترجیح دادند و به دامان غرب و صدام غلتیدند و در زمان جنگ نیز خیانت های زیادی را مرتکب شدند.

ب- خیانت ها و جنایت های منافقین جدید در سال 1388

در 30 خردادد سال 88 و در سالگرد خیانت ها و جنایت های منافقین با آغاز عملیات مسلحانه و اقدامات تروریستی علیه مردم و نظام، منافقین جدید به همراه منافقین شناسنامه دار و دیگر جریان های ضدانقلابی، با اردوکشی خیابانی غائله آفرینی کردند و مرتکب یکسری خیانت ها و جنایت ها شدند. در پی انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری و اعتراض میرحسین موسوی به نتیجه انتخابات با ادعای تقلب بر اساس یک سناریوی از قبل طراحی شده، کشور و انقلاب دچار فتنه گردید. موسوی در روز شنبه 23 خردادماه 88 با صدور بیانیه ای هواداران را به اردوکشی خیابانی فراخواند و با اعتراضات خیابانی، زمینه های اغتشاش و خشونت، تخریب اموال عمومی، حمله به اماکن دولتی و... فراهم شد.
در یک اقدام تأمل برانگیز، مجمع روحانیون مبارز در دفاع از اقدامات غیرقانونی موسوی، روز سه شنبه 27 خرداد برای روز شنبه 30 خرداد (سالگرد آغاز حرکت تروریستی منافقین در سال 1360) اعلام راهپیمایی از میدان انقلاب تا میدان آزادی نمود و برای این حرکت طی درخواستی از فرمانداری تهران ، خواهان مجوز شد. مجمع روحانیون در شرایطی چنین درخواستی را نمود و اعلام راهپیمایی کرد که روز قبل از آن (دوشنبه 26 خرداد)، خبرگزاری ها از برگزاری نماز جمعه به امامت رهبر معظم انقلاب خبر داده بودند. تصور این بود که جریان ها، گروه ها و تمامی افرادی که مدعی خط امام و ولایت بودند، تمامی برنامه های خود را در اعتراض به نتایج انتخابات متوقف و منتظر سخنان و رهنمودهای مقام ولایت باشند، لکن برخلاف این تصور، مجمع روحانیون نسبت به لغو برنامه راهپیمایی هیچ اقدامی نکرد. 
در حالی که توده های مردم نگران از اوضاع پیش آمده منتظر روز جمعه و بیانات فصل الخطابی مقام معظم رهبری بودند، روز پنج شنبه 28 خرداد 88، مجمع روحانیون ضمن تأکید بر درخواست پیشین، برای گسترش اعتراضات، جهت برگزاری راهپیمایی و تجمع در شهر ها و میادین سراسر کشور درخواست مجوز کرد. در آن فضا از سوی هر کارشناس و صاحب نظری، این اقدام مجمع روحانیون مبارز نوعی فتنه انگیزی و با هدف تحت الشعاع قرار دادن سخنان رهبر معظم انقلاب ارزیابی می شد.  رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در خطبه های نماز جمعه 29 خرداد، ضمن تأکید بر حرکت بر مدار قانون و تأکید بر ضرورت هوشمندی کسانی که نوعی مرجعیت فکری در جامعه دارند و هشدار نسبت به رفتار های افراطی فرمودند: «افراط وقتی در جامعه به وجود آمد، هر حرکت افراطی به افراطی گری دیگران دامن می زند.
اگر نخبگان سیاسی بخواهند قانون را زیر پا بگذارند یا برای اصلاح ابرو، چشم را کور کنند، چه بخواهند، چه نخواهند مسئول خون ها و خشونت ها و هرج و مرج ها، آنهایند. من به همه این آقایان، این دوستان قدیمی، این برادران توصیه می کنم بر خودتان مسلط باشید، سعه صدر داشته باشید؛ دست های دشمن را ببینید، گرگ های گرسنه کمین کرده را که امروز دیگر نقاب دیپلماسی را یواش یواش دارند از چهره هایشان برمی دارند و چهره حقیقی خودشان را نشان می دهند از اینها غفلت نکنید.»  متأسفانه این دوستان قدیمی همانند موسوی، کروبی، خاتمی و دیگران، نه تنها این توصیه ها و سخنان رانشنیدند، بلکه بر ادامه حرکت های اشتباه، غیرقانونی و دشمن شادکن خود اصرار کردند.
در حالی که توقع بود، مجمع روحانیون مبارز طی بیانیه ای در بعد از ظهر روز جمعه خبر لغو تجمع و راهپیمایی غیرقانونی را به اطلاع هواداران برساند، اما سکوت معنادار این مجمع در قبال سخنان رهبری مبنی بر حرکت در مسیر قانون و خودداری از «زورآزمایی و اردوکشی خیابانی»، از آن حکایت می کرد که طبق نقشه انقلاب های رنگی، معترضان باید با زورآزمایی خیابانی به خواسته خود یعنی «ابطال انتخابات» برسند!

در سکوت فراخوانان هواداران به خیابان ها، روز شنبه 30 خرداد 88، با حضور عناصر و سرشاخه های معترضان خیابانی، شهر تهران و خصوصاً خیابان آزادی، آبستن حوادث گردید. پس از آنکه همه چیز برای ضربه زدن بر پیکر امنیت شهر تهران آماده شده بود، مجمع روحانیون مبارز به زعم خود برای فرار از عواقب و مسئولیت های اغتشاشات و... این خبر را منتشر ساخت که: «راهپیمایی امروز مجمع روحانیون مبارز لغو شد.»

در روز 30 خرداد معترضان خیابانی که به دعوت مجمع روحانیون، موسوی و کروبی و... به خیابان ها آمده بودند، از همان ابتدای حرکت، حمله به اماکن عمومی، آتش زدن اموال بیت المال، درگیر شدن با نیروهای حافظ نظم و امنیت شهر را شروع کردند. به استناد گزارش های معتبر و رسمی در این روز خسارت های میلیاردی به اماکن خصوصی و عمومی وارد شد؛ مسجد لولاگر در نزدیکی خیابان آزادی توسط عناصر مسلح منافقین به آتش کشیده شد و از سوی افراد مسلح در میان معترضان چندین نفر کشته و ده ها نفر زخمی شدند. این کشته ها و زخمی ها با سلاح گرم صورت گرفته بود، در حالی که نیروی انتظامی اعلام کرد برای کنترل ناآرامی ها هرگز از سلاح گرم استفاده نکرده است. 
آری در این روز تاریخ یک بار دیگر تکرار شد و در سالگرد خیانت های منافقین کوردل، تهران مجدداً دچار آشوب و ناامنی شد، لکن به سردمداری ریزش های انقلاب و کسانی که دچار دلگرمی شده بودند، در بستر این ناآرامی و آشوب ها بود که نقشه قتل «ندا آقاسلطان» اجرایی شد و طبق سناریوی از قبل طراحی شده، این قتل را به گردن هواداران نظام انداختند و در پی آن تمامی رسانه های استکباری و صهیونیستی، ندا آقا سلطان را «نماد» آزادی خواهی ایرانیان معرفی کردند. تأمل در حوادث روز 30 خرداد 1388، شباهت های این حوادث را با حوادث خرداد 1360 آشکار می سازد.
 30 خرداد 93

 طبقه بندی: آرشیو 93،  تقویم تاریخ،  سی خرداد 60، 
برچسب ها: 30 خرداد،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی