نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 5 تیر 1393
مرکز اسناد انقلاب اسلامی کتاب «خداوند اشرف، از ظهور تا سقوط» نگاهی مستند و تاریخی به روند فرقه گرایی سازمان مجاهدین خلق نوشته سیدحجت سید اسماعیلی عضو پیشین شورای مرکزی مجاهدین را منتشر کرد.

خداوند اشرف

کتاب«خداوند اشرف؛ از ظهور تا سقوط» خاطرات عضو شورای مرکزی منافقین منتشر شد

به گزارش خبرگزاری فارس، مؤسسه فرهنگی هنری و انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی ،این مرکز در جدیدترین اثر خود کتاب«خداوند اشرف، از ظهور تا سقوط» نگاهی مستند و تاریخی به روند فرقه گرایی سازمان مجاهدین خلق  نوشته سید حجت سید اسماعیلی عضو پیشین شورای مرکزی مجاهدین را چاپ کرد.

سیدحجت سیداسماعیلی متولد 1339، عضو پیشین شورای مرکزی مجاهدین، در سال 1357 با پیروزی انقلاب به تشکیلات مجاهدین پیوست.

اعلام جنگ مسلحانه در سی خرداد سال 1360 و شکست سنگین مجاهدین در این عرصه، راهی جز خروج از کشور بر رهبری و بدنه این گروه باقی نگذاشت.

در سال 1363 براساس خط سازمانی از کشور خارج و وارد ترکیه شد و در دانشگاه Yildiz شهر استانبول در رشته مهندسی مکانیک مشغول به تحصیل شد. یک سال بعد، به دستور سازمان ترک تحصیل کرد و در سال 1364 به همراه جمعی دیگر به کشور عراق انتقال یافت و پس از گذراندن آموزش های مقدماتی در قسمت حفاظت یکی از پایگاه های مرزی سازمانی به نام «تدین» مشغول به کار شد.

در اوایل سال 1365 وارد واحدهای نظامی سازمان شد و در زمستان سال 65 و با اخراج سازمان از مناطق تحت کنترل گروه های کُرد عراقی در استان سلیمانیه، همراه سایر نیروهای سازمان به قرارگاه اشرف در نزدیک شهر خالص منتقل و در پشتیبانی یکی از تیپ های رزمی سازماندهی شد.

در سال 1367 به تیپ 11، تحت فرماندهی حسین ربوبی با نام مستعار فضلی منتقل و مسئولیت دفتر وی را عهده دار شد. آقای سید اسماعیلی در جریان عملیات فروغ جاویدان در سوم مرداد ماه 1367 جزء تیم حفاظت فرماندهی این تیپ بود.

بعد از شکست عملیات فروغ جاویدان و بازگشت نیروها به قرارگاه اشرف، به ستاد اطلاعات مرکزی سازمان در قرارگاه بدیع زادگان مقر اختصاصی مسعود رجوی در شمال بغداد انتقال یافت. پس از چند ماه برای انجام یک مأموریت سازمانی به کشور ترکیه رفت و پس از سه سال اقامت در این کشور مجدد به عراق بازگشت. در سال 1372 مجدداً برای انجام یک مأموریت دیگر به کشور اردن اعزام شد. سید اسماعیلی به مدت 16 سال از عمر تشکیلاتی خود را در ستاد اطلاعات مرکزی و بخش اطلاعات تعدادی از ارتش های سازمان گذراند.

وی در جریان حمله آمریکا به عراق که منجر به سقوط صدام حسین در فروردین سال 1382 شد، به عنوان افسر اطلاعات در ستاد صدیقه حسینی از اعضای ارشد شورای رهبری سازمان که فرماندهی عملیاتی قرارگاه علوی با دو ارتش سوم و یازدهم را به عهده داشت، فعالیت می کرد.

 سید اسماعیلی طی مدتی که در سازمان حضور داشت، از نزدیک شاهد انواع فشارهای روحی و روانی بر اعضای مجاهدین و فعالیت های جاسوسی این گروه به نفع کشور عراق در زمان حکومت صدام حسین، نیروهای آمریکایی مستقر در خاک عراق بعد از سقوط صدام حسین و برخی دیگر از کشورهای منطقه و غرب بوده است.

بدین ترتیب وی پس از 27 سال همکاری حرفه ای با تشکیلات مجاهدین با پی بردن به مناسبات فرقه ای و ضدمردمی این گروه، تشکیلات مجاهدین را ترک و در اسفند سال 1383 به ایران بازگشت.

این کتاب حاصل چهار سال کار مستمر در ثبت مشاهدات و مستندات در خصوص بررسیِ علل و چگونگی بروز و تشریح ساختارهای فرقه ای و فعالیت های جاسوسی در تشکیلات مجاهدین است.

واقعیت این است که سازمان مجاهدین، منحصر به فردترین فرقه سیاسی ـ مذهبی یک هزار سال گذشته ایران است که توانسته بیشترین ضایعات انسانی را در ابعاد یک فاجعه بر جامعه ما تحمیل کند. بنابراین، شناخت عمیق و علمی بنیادهای فکری و مناسبات تشکیلاتی مجاهدین که در این کتاب بدان پرداخته شده است، می تواند نقش بسزایی در افشای ماهیت و حقیقت درون تشکیلاتی مجاهدین داشته باشد. چون در دنیای امروزی، فرقه ها تهدید جدی برای سلامتی جامعه به ویژه برای نسل جوان و تحصیلکرده کشورها به حساب می آیند که باید با افشاگریِ روابط حاکم بر مناسبات آنها و آگاهی دادن از تمامی راه های ممکن، جامعه را  از تهدید فرقه گرایی مصون ساخت.

این کتاب با الهام از کتاب معروف «فرقه ها در میان ما» اثر به جامانده از مارگارت تالر سینگر، روانشناس کلینیکی و استاد ممتاز وقت دانشگاه کالیفرنیا در برکلی آمریکا در کادر مناسبات فرقه ای حاکم بر تشکیلات مجاهدین با ساختار فرقه ای آن نوشته شده است.

کتاب «خداوند اشرف» در شمارگان1500 نسخه و 936 صفحه و با قیمت 30هزار و 500 تومان روانه بازار نشر شده است.

علاقمندان برای تهیه این کتب با تخفیف ویژه می توانند به فروشگاه این مرکز در خیابان انقلاب، خیابان 12فروردین، بعد از خیابان شهدای ژاندارمری نبش مجتمع ناشران مراجعه کنند یا با شماره تلفن های 66953607 و 66961536 تماس بگیرند.
....................
نوید رهایی
05 تیر 1393طبقه بندی: اخبار،  آرشیو 93،  آقای حجت سید اسماعیلی،  نجات یافتگان،  كتابخانه، 
برچسب ها: «خداوند اشرف، از ظهور تا سقوط»، سید حجت سید اسماعیلی، فرقه رجوی، نوید رهایی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی