نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 2 مرداد 1393
افرادی که از اردوگاه لیبرتی در عراق به کشور آلبانی اعزام شده اند در حال حاضر به دو دسته تقسیم می گردند. دسته اول آنهائی هستند که هنوز در چهارچوب تشکیلاتی سازمان مجاهدین خلق باقی مانده اند و دسته دوم آنهائی هستند که از این فرقه جدا شده و خارج از این چهارچوب زندگی میکنند. وضعیت این دو دسته در مقابل هم درست مشابه وضعیت پادگان اشرف در مقابل اقامتگاه موقت TIPF در عراق در سالهای گذشته است ...

آخرین گزارشات از پناهندگان در آلبانی

آخرین گزارشات از پناهندگان در آلبانی


دسته اول از امکانات رفاهی بالاتری برخوردارند اما کمترین آزادی عمل را ندارند. آنها در فضائی فوق العاده بسته و بدون ارتباط با بیرون و با حداکثر مخفی کاری زندگی میکنند. اصلی ترین کارشان نشست های عملیات جاری و غسل است که با شدت و حدت هر چه تمامتر دنبال میگردد. این افراد همان شرایط اسرای ذهنی را تجربه میکنند که به صورت سیستماتیک مغزشوئی میشوند.

تردد این افراد به خارج از مقرهایشان اگر خیلی ضرورت داشته باشد باید حتما چند نفره انجام شود. داشتن تلویزیون و موبایل و اینترنت بطور عموم ممنوع است و این موارد تنها در اختیار مسئولین بالا می باشد. اگر لازم باشد افراد ترددی به بیرون از مقرهای خود داشته باشند باید حتما در بازگشت صفرصفر غسل انجام دهند.

فضا و شرایط کنترلی فوق العاده شدیدی بر روابط و مناسبات این نفرات حاکم است. در مکان آنها در ابتدای امر چند خودرو خریداری شد که در اختیار مسئولین بود اما بعدا همه آنها را فروختند چرا که می ترسیدند افراد از این خودروها برای فرار استفاده کنند. شرایط به دقت بررسی میشود تا احیانا افراد راه ارتباطی با خارج از مقرهای خود پیدا نکنند.

این افراد همان هائی هستند که زمانی که در اردوگاه لیبرتی (در نزدیکی فرودگاه بغداد) بودند، وقتی هواپیماهای بالای سر خود را نظاره میکردند حسرت میخوردند و با خود می اندیشیدند که چه زمانی میرسد که در یکی از آن هواپیماها از عراق خارج شوند. آنان اکنون از عراق خارج شده اند اما بندهای اسارت سازمان همچنان بر دست و پایشان پیچیده است.

دسته دوم البته آزاد هستند و محدویت های درون تشکیلات را ندارند اما محروم از امکانات رفاهی و معیشتی دسته اول می باشند. آنها در دنیای واقعی زندگی میکنند و خوب و بد آنرا مانند هر انسان آزاد دیگری تجربه می نمایند. آنها با مشکلات بسیاری دست به گریبان هستند چرا که از دنیای مجازی و محدود درون فرقه خارج شده و پا به دنیای وسیع واقعی گذاشته اند. این افراد باید خودشان فکر کنند و تصمیم بگیرند و رهبر فرقه دیگر این زحمت را برایشان نمیکشد.

افراد این دو دسته را از چهره هایشان هم میتوان باز شناخت. دسته اول با وجود تمامی امکاناتی که در اختیارشان قرار گرفته است، از آنجا که آزاد نیستند، چهره هائی گرفته و درخود دارند حال آنکه دسته دوم، علیرغم تمامی کمبودهائی که احساس میکنند، شاد و راضی به نظر میرسند.

انسان آفریده شده است تا آزاد زندگی کند. در مبارزه و در جنگ هم باید زندگی کرد. انسان آفریده شده تا خود راهش را انتخاب نماید. کسی که صرفا آموخته است تا فرامین را بدون فکر کردن اجرا نماید از انسانیت خود دور شده است. انسان باید از تاریخ عبرت بگیرد و راه خود را بیابد.

تغییر جا و مکان با تغییر ذهن و اندیشه خیلی متفاوت است. فردی که اسیر ذهنی است چه در اشرف، چه در لیبرتی، و چه در آلبانی باز هم اسیر است. البته جای امیدواری است که شرایط در آلبانی به ایجاد تغییرات ذهنی کمک کند و بندهای اسارت را پاره نماید.
تیرانا ژوئیه 2014
...............................
نوید رهایی
02 مرداد 93

 طبقه بندی: اخبار،  آرشیو 93،  نجات یافتگان،  لیبرتی، آلبانی، 
برچسب ها: جداشدگان، آلبانی، آخرین گزارشات از پناهندگان در آلبانی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی