نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 28 مرداد 1393
چوپان ها و دامدارانی که در مناطق دور افتاده ترکیه و مناطق دور از جریان برق، می توانند با استفاده از دستگاه تولید برق از انرژی خورشیدی که برق مورد نظر خودشان را تهیه کنند. با توجه به حجم و وزن اندک این دستگاه، می توان آن را بر روی پالان الاغ حمل و از مکانی به مکان دیگر جابه جا کرد ...


تولید برق برای دامداران با کمک الاغ ها!

صفحه های تبدیل انرژی خورشیدی به برق بر پشت الاغ ها

تولید برق برای دامداران با کمک الاغ ها!

صفحه های تبدیل انرژی خورشیدی به برق بر پشت الاغ ها


این دستگاه با همکاری دامداران و چوپان های استان ازمیر و یک شرکت خصوصی تولید شده است.

"اوزر تورر" رئیس انجمن دامداران استان ازمیر ترکیه گفت: هدف این طرح، ایجاد امکانات بیشتر برای زندگی دامداران و افزایش بهره وری و کاستن از هزینه های آنهاست.

دستگاه مذکور، در اندازه های مختلف تولید شده است و می توان نوع بزرگ آن را بر روی پشت بام طویله ها نصب و از آن استفاده کرد. اما نوع کوچک آن حتی می تواند در هنگام جابجایی با استفاده از وسایل نقلیه مختلف، از جمله الاغ ها کار کند.
تورر با اشاره به منافع این ابتکار برای دامداران گفت: آنها می توانند شیر را برای مدت طولانی تری از طریق حفظ در یخچال نگهداری کنند و شب هنگام طویله ها را روشن نگه دارند که این امر، باعث شده است آمار تلفات دام ها در هنگام زایمان در شب کاهش یابد. علاوه بر این، دامداران و چوپان ها، می توانند از طریق رادیو و تلویزیون از رویدادهای جهان اطلاع پیدا کنند. همچنین استفاده از تلفن همراه برای آنها آسانتر خواهد شد. زیرا از این به بعد برای شارژ کردن گوشی هایشان لازم نیست هر چند روز یک بار به روستاها مراجعه کنند.
تورر با اشاره به منافع این دستگاه برای دامداران و کوچ نشینانی که با هدف دستیابی به علف تازه تر و بیشتر از منطقه ای به منطقه دیگری مهاجرت می کنند گفت: از این به بعد دامداران با بهره گیری از این دستگاه جدید، می توانند در هنگام کوچ از کلیه دستگاههای الکترونیکی استفاده کنند. علاوه بر این با استفاده از این انرژی، امکان سرزدن به دام ها و وارسی آنها در هنگام شب برایشان فراهم خواهد شد.
یک دامدار ترک به نام ابراهیم اوز اوغول، در یکی از مناطق روستایی استان ازمیر که دارای 500 رأس دام است با اشاره به منافع فراوان این دستگاه گفت: با بهره گیری از این دستگاهها، می توان شیر را به مدت طولانی تری نگهداری و همچنین از دستگاه شیردوش برقی استفاده کرد. علاوه بر این امکان استفاده از کلیه دستگاههای الکتریکی برقی از جمله تلویزیون، یخچال و ... برای دامداران فراهم خواهد شد.
...........................
پایگاه خبری العالم

1393/05/28طبقه بندی: اخبار ایران و جهان،  اخبار،  آرشیو 93،  گوناگون، 
برچسب ها: الاغ عثمانی، منبع سیار برق رسانی!، تركیه، برق، اوزر تورر،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی