نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

فرگوسن

نیروهای پلیسی که این روزها خیابان‌های فرگوسن را به تسخیر خود درآورده‌اند، از جمله نیروهای آمریکایی هستند که پس از ۱۱ سپتامبر توسط نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی آموزش دیده‌اند.
کشته شدن نوجوان 18 ساله سیاه‌پوست در فرگوسن، شهری کوچک در حومه سنت‌لوئیس منجر به اعتراضات گسترده در سطح این شهر شد. مردم به خیابان‌ها آمده و در تجمع‌های مسالمت‌آمیز خویش خواستار اجرای عدالت در مجازات افسر خاطی این حادثه و جلوگیری از وقوع حوادث نژادپرستانه مشابه شدند. با این حال نیروهای پلیس با یورش به سوی مردم، تجمع مسالمت‌آمیز آنها را به آشوب کشیده و فضای امنیتی بی‌سابقه‌ای را بر خیابان‌های فرگوسن حاکم کردند.

با گذشت چند روز از آغاز درگیری‌ها، به شکل قابل ملاحظه‌ای بر تعداد نیروهای پلیس افزوده شد. در این میان آن‌چه که بیش ازهر چیز جلب توجه می‌کرد تجهیزاتی بود که نیروهای پلیس در اختیار داشتند. به گواه شاهدان گویی نیروهای پلیس خود را در جبهه جنگ و در مقابل دشمنان مسلح می‌دیدند. شرایط حاکم بر فرگوسن به‌طور ناخودآگاه وضعیت موجود در غزه را در ذهن ساکنان فرگوسن تداعی می‌کند. استفاده از گازهای اشک‌آور علیه شهروندان، بازداشت بی‌دلیل افراد غیرمسلح و صف کشیدن نیروهای تا دندان مسلح در مقابل مردمی که هیچ سلاحی در اختیار نداشتند، شرایط حاکم بر کرانه باختری را یادآور می‌شود.

ارتباط شرایط این روزهای فرگوسن با وضعیت غزه و شباهت‌های بی‌بدیل این دو مورد، زمانی معنا پیدا می‌کند که به نقش رژیم صهیونیستی در تربیت نیروهای پلیس آمریکا توجه کنیم.

فرگوسن، زیر چکمه نیروهای پلیس آموزش دیده توسط رژیم صهیونیستی


«مکس بلومنتال» روزنامه‌نگار مستقل، سه سال پیش در مقاله‌ای که برای نخستین بار در الاخبار به چاپ رسید پرده از راز ارتباط نیروهای پلیس آمریکا و ارتش رژیم صهیونیستی برداشت.

به گفته بلومنتال «یمام» یکی از واحدهای پلیس مرزی رژیم صهیونیستی که مدعی تبحر ویژه در اجرای عملیات‌های ضدتروریستی است تنها یکی از نیروهای بوده که مسئولیت تربیت نیروهای پلیس آمریکا را به عهده داشته است. نیروهای تربیت شده توسط یمام در شورش‌های اوکلند به سرکوب شدید معترضین پرداختند.

نمونه دیگری از تاثیر تعلیمات ارتش رژیم صهیونیستی بر نیروهای پلیس آمریکا را می‌توانیم در مواجهه نیروهای پلیس با مردم در جنبش وال‌استریت مشاهده کنیم.

بنا بر گفته بلومنتال آغاز تعلیم نیروهای پلیس آمریکا توسط ارتش رژیم صهیونیستی به وقوع حادثه 11سپتامبر و تصمیم دولت آمریکا مبنی بر آموزش شیوه‌های مبارزه با تروریسم به نیروهای پلیس خود باز می‌گردد. در آن زمان هزاران نفر از افسران ارشد پلیس برای دریافت تعلیمات لازم به سرزمین‌های اشغالی اعزام شدند. در آنجا ارتش اسرائیل و مقامات اطلاعاتی زبده دوره‌های فشرده لازم برای این افسران برگزار کردند. برخی از افسران شرکت‌کننده در این دوره‌های آموزشی تجربیات بدست آمده را بسیار گران‌قدر خوانده‌اند.

«موسسه یهودی امور امنیت ملی» به‌عنوان یکی از اندیشکده‌‌های مهم در زمینه همکاری‌های آمریکا و اسرائیل  از جمله موسساتی است که با برگزاری برنامه‌های آموزشی ویژه بیش از 9000نیروی پلیس آمریکا را تحت تربیت قرار داده و شیوه‌های ارتش رژیم صهیونیستی را به آنها آموزش داده است.

«اتحادیه ضدافترا» نیز یکی دیگر از موسسات صهیونیستی است که دردوره‌های تخصصی خود به بهانه مبارزه با افراط‌گرایی و تهدیدات تروریستی تاکتیک‌های نظامی اسرائیل  را به دفعات ارائه کرده است. به‌گفته مقامات این موسسه، در طی دوره‌های آموزشی برگزار شده درادوار مختلف بیش از 45000 نیروی اجرائی آمریکا از جمله اعضای سی.آی.ای و اف.بی.آی مورد تعلیم قرار گرفته‌اند.
 

بنا بر گزارش‌های رسمی، تقریبا تمامی واحدهای پلیس ضدشورش آمریکا، دوره‌های مشترکی را با نیروهای اسرائیلی گذرانده‌اند. پلیس شهر «سنت لوئیس» نیز که امنیت فرگوسن را بر عهده دارد، از این قاعده مستثنی نیست. در سال 2011، «تیموتی فیچ» رئیس پلیس وقت این شهر، به همراه ده‌ها تن از دیگر روسای پلیس مناطق مختلف آمریکا در دوره یک هفته‌ای که در فلسطین اشغالی برگزار شد، شرکت کرده است. در بیانیه‌ای که آن زمان منتشر شد، هدف از این سفر «یادگیری مستقیم تاکتیک‌ها و راهبردهای اسرائیل» مستقیما از «فرماندهان ارشد پلیس ملی اسرائیل، کارشناسان اطلاعاتی، سرویس‌های امنیتی و نیروهای دفاعی اسرائیل»، اعلام شد.

اشاعه نظامی‌گری در خیابان‌های فرگوسن به دنبال اعتراضات صورت گرفته به قتل «مایکل براون» در ادامه روند آموزش نیروهای پلیس آمریکا توسط ارتش رژیم صهیونیستی می‌تواند معنا پیدا کند. در غیر این‌صورت مقابله با مردمی که هیچ سلاحی در اختیار ندارند با تاکتیک‌های پیشرفته نظامی هیچ توجیه قابل قبولی نخواهد داشت.
خبرگزاری فارس
1393/05/29
برچسب ها: فرگوسن، پلیس آمریکا، سی.آی.ای، اف.بی.آی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی