نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 30 مرداد 1393
خانم فرشته حسن پوربه اتفاق همسر و دو فرزندش به رغم اینکه پیشتر با شماری از دیگر خانواده های استان گیلان با آقای رضا رجب زاده ملاقات کرده بودند با اصرار و درخواست خودشان مجددا خواستند که دریک فرصت زمانی بیشتر بتوانند ضمن ملاقات با ایشان مفصلا از وضعیت برادرشان فرهاد حسن پور عضو اسیر و گرفتار در فرقه بدنام رجوی جویا شوند.
25 سال از برادرم بی خبر بودیم

خانم فرشته حسن پوربه اتفاق همسر و دو فرزندش به رغم اینکه پیشتر با شماری از دیگر خانواده های استان گیلان با آقای رضا رجب زاده ملاقات کرده بودند با اصرار و درخواست خودشان مجددا خواستند که دریک فرصت زمانی بیشتر بتوانند ضمن ملاقات با ایشان مفصلا از وضعیت برادرشان فرهاد حسن پور عضو اسیر و گرفتار در فرقه بدنام رجوی جویا شوند.

 دردیدار و ملاقات حضوری که در دفتر انجمن نجات گیلان صورت گرفت ابتدا به ساکن آقای رضا رجب زاده عضو جدید رها شده از چنگال رجوی ضمن خوش آمد گویی به این خانواده دردمند شالیکار خواستند که میخواهند پای صحبت و درد دل آنان بنشینند.

نوید رهایی

خانم فرشته حسن پور ملقب به سیمین ضمن تشکر و قدردانی از آقای رضا رجب زاده به خاطرفرصت پیش آمده درخصوص برادراسیرش گفتند " ما در روستای کینچاه از توابع لشت نشاء زندگی می کنیم. حقیقت اینست که من و سایراعضای خانواده ام 25 سال بود که مطلق خبری ازفرهاد نداشتیم. خیلی تلاش کردیم شاید که حداقل بفهمیم فرهاد زنده است یا نه !؟ تا اینکه سال 1386 بود که برادرم فرامرزکه درتهران زندگی میکند با من تماس گرفت وذوق زده گفت که پیدایش کردم . پیدایش کردم ..... نه اینکه خواهرچشم انتظاری بودم احساس کردم که خدایا میشود که آنکه فرامرز پیدایش کرده فرهاد باشد!؟ ( خانم حسن پوردراین لحظه بشدت بغض کرده و می گریست )

 ولی دلم میخواست فرامرز با زبان خودش بگوید که چه کسی را پیدا کرده است؟ بله حدسم درست بود فرامرز درادامه گفت که هفته پیش نزد صلیب سرخ درتهران رفتم که گفتند بروبه هلال احمراستان خودتان . آنجا خبرخوشی را به شما وخانواده تان خواهند داد. گویا فرامرزبه سرعت برق خودش را به هلال احمراستان رسانده بود وآقای پوراحمد را ملاقات کردند واینطوری ما فهمیدیم که فرهاد دراسارتگاه اشرف سابق هست والان که دارم با شما صحبت میکنم 32 سال است که برادرم دراسارت رجوی است که اجازه نداشته ولویک تماس تلفنی با ما داشته باشد."

 آقارضا از ایشان پرسیدند بعدچی ؟ ازآن به بعد شما چه کارکردید؟ خانم حسن پوردرادامه درد دل خود افزودند: " وقتی آقای پوراحمد گفتند که فرهاد را میشناسند وازنزدیک با وی بوده اند بیش ازپیش انگیزه گرفتیم که هرطورشده بتوانیم فرهاد را ازچنگال رجوی برهانیم دروهله اول برادرم فرامرزیک نامه استمداد نوشت خطاب به صلیب سرخ وکمیساریای عالی پناهندگان ودولت عراق ویک نامه دیگرخطاب به فرهاد که ازقضا درهمان وقت درسایت نجات درج گردید. فکرمیکنم یک یا دوماه بیشترازنوشتن نامه به فرهاد نگذشته بود که آقای پوراحمد با یک تماس تلفنی که خوشحال به نظرمی رسیدند ازمن خواستند که به دفترانجمن یعنی همین جا بیایم . سریعا به اتفاق همسرم خدمت ایشان رسیدیم ویک فیلمی ازفرهاد نشانمان دادند. عجب روزی بود هیچوقت یادم نمیرود دقیقا تاریخش 27/ 10/1386 بود . یک فیلم دو دقیقه ای که دوبار که نگاه کردم نفهمیدم که فرهاد چه میگوید چونکه فقط محوتماشای چهره نازنینش بودم . بعداز25 سال مشخص است که چهره  فرهاد خیلی تغییرکرده بود مضافا براینکه آنزمان من خیلی خردسال بودم وچهره برادرم هنوزدرذهنم به درستی نقش نبسته بود ولی این را می فهمیدم که فرهاد درآفتاب سوزان عراق وشدت بیگاری که داده بود خیلی سوخته وشکسته می نمود."

 آقا رضا که ازاین قصه ودرعین حال سرگذشت دردناک فرهاد عضوی ازاسیران فرقه رجوی خیلی متاثرشده بود از خانم حسن پور پرسیدند این فیلم و ویدئوی دودقیقه ای ازکجا تهیه شده بود؟

 خانم حسن پور که گویی حامل کوله باری از غم و اندوه بودند با کشیدن آهی بلند گفتند: " خدمتتان عرض کردم به مجرد اینکه نامه فرامرز با درخواست و اصرار خودشان در سایت نجات اطلاع رسانی شد انگار که به خال خورده باشد رجوی و سران جماعتش سراسیمه فرهاد را به تلویزیون کشاندند و برایش دیکته کردند که به خانواده اش اهانت کند و بد و بیراه بگوید و تاکید کند که اصلا نامه ای از جانب خانواده اش نوشته نشده است بلکه اصل نامه را آقای پوراحمد نوشتند و عرض کردم همچنانکه مشخص بود فرهاد خیلی با فشارصحبت میکرد گویی که یکی بالای سرش هست ودارد دستورمیدهد که چه بگوید وچه نگوید. حقیقت اینستکه ما خیلی خوشحال شدیم با هر نیتی که بوده رجوی را مجبور کردیم که فرهاد را نشانمان بدهد و این تنها ومهمترین خواسته برحق ما بوده وهست که بازبتوانیم با فرهاد تماس داشته باشیم و او را ملاقات بکنیم و از شما هم میخواهیم که سلام ما را به آقای پوراحمد برسانید  که متاسفانه امروز تشریف ندارند .  ایشان برایمان خیلی زحمت کشیدند و می کشند و انشاء الله که عوضش را از خدا ببیند.

 آقای رضا رجب زاده متعاقب شنیدن درد دل این خانواده بسیار گرامی گفتند " من هم فرهاد را کم و بیش می شناختم . آدم رزمی کاری است و خیلی با روحیه است و اصلا تطابقی با تشکیلات سرکوبگرانه رجوی ندارد و مترصد فرصتی است که بتواند از آنجا خلاص شود. من هم آرزو میکنم که هرچه زودتر با رهایی فرهاد ازچنگال رجوی شما به آرزوی خود برسید و فرهاد را برای همیشه درآغوش خود داشته باشید.
منبع: انجمن نجات مرکز گیلان
1393/05/30طبقه بندی: اخبار،  آرشیو 93،  استان ها،  خانواده اسرای فرقه رجوی، 
برچسب ها: فرشته حسن پوربه، رضا رجب زاده، انجمن نجات گیلان، روستای کینچاه، 25 سال از برادرم بی خبر بودیم،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی