نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرگ سیمین بهبهانی شاعر معاصر بهانه ای شد تا موجی از پیام های تسلیت در تیتر رسانه های داخلی و خارجی منتشر شود که در میان این پیام ها و تاج گل سخنگوی وزارت خارجه آمریکا و گروهک منافقین قابل تامل است! ...

 تاج گل سیاسی آمریکا و منافقین برای

باشگاه خبرنگاران جوان

حاشیه‌های یک مرگ

تاج گل سیاسی آمریکا و منافقین برای "سیمین بهبهانی"

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران؛ سیمین خلیلی معروف به « سیمین بهبهانی » فرزند عباس بود که بعلت ازدواج با حسن بهبهانی به نام خانوادگی همسر خود شناخته شد ولی پس از وی با منوچهر کوشیار ازدواج کرد و سال ها در آموزش و پرورش با سمت دبیری کار کرد.

سیمین بهبهانی در سال ۱۳۳۷ وارد دانشکده حقوق شد و در ۱۳۴۸ به عضویت شورای شعر و موسیقی در آمد. و از افتخارات این شاعر ایرانی می توان به مدال کارن فون اوسی یتسکی در سال ۱۳۷۸ سازمان جهانی حقوق بشر در برلین اشاره کرد. البته ناگفته نماند که در سوابق و زندگینامه این شاعر ایرانی باید به برخی فعالیت های سیاسی از جمله کمپین های موسوم به یک میلیون امضا و حضور در برنامه هایی در فتنه 88 و ارائه اشعار خود را به آنها اشاره کرد.

سیمین بهبهانی که به علت مشکلات تنفسی و قلبی در بیمارستان پارس تهران بستری بود از 15 مرداد ماه سال جاری در کما به سر برد و سرانجام ساعت یک بامداد روز سه شنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ در سن ۸۷ سالگی درگذشت.

"سیمین" تیتر یک روزنامه های اصلاح طلب!

مرگ سیمین بهبهانی صبح امروز در تیتر روزنامه های اصلاح طلب قرار گرفت و هنرمندان هر یک بر اساس شناختی که از این شاعر داشتند ابراز تاسف خود را اعلام کردند. روزنامه آرمان با تیتر"غزل به سوگ نشست"؛ روزنامه آفتاب یزد به تیتر "چرا رفتی؟ چرا من بی قرارم"؛ روزنامه روزنامه ابتکار با تیتر "غزل آخربانو"؛ روزنامه اعتماد با تیتر "سیمین شعر غزل مرگ را سرود"؛ روزنامه ایران با تیتر "درگذشت سیمین بهبهانی غزل سرای معاصر ایرانی"؛ روزنامه بانی فیلم با تیتر خداحافظی با بانوی غزل ایران"؛ روزنامه شرق با تیتر "غزل در سوگ سیمین"؛ روزنامه شهروند با تیتر "برگور خود خواهم ایستاد"؛ روزنامه مردم سالاری با تیتر "غزل فارسی سیاهپوش شد" یاد این شاعر را گرامی داشتند.

سیمین بهبهانی حامی فتنه 88

روزنامه کیهان در مورد این شاعر گفته است: بهبهانی از جمله شاعران مورد حمایت دربار و از عوامل جریان های ضد دینی و حامی فتنه سال 88 به شمار می آمد. وی به خاطر سروده های  موردپسند محافل غربی مورد توجه دولت های غربی قرار گرفته بود. که در یکی از مبتذل ترین اشعار بهبهانی به شنیع ترین شکل ممکن روابط جنسی شرح داده شده است.

فرح پهلوی حامی سرسخت "سیمین بهبهانی"

وی در سال 76، به بهانه روز زن، بیانیه ای را علیه جمهوری اسلامی خواند که تمام رادیوهای بیگانه و از جمله صدای اسرائیل (به مدت چهار شب) به استقبال و بررسی آن شتافتند. گفتنی است این شاعر که پیش از انقلاب مجیزگوی دربار و «انجمن قلم» مورد حمایت فرح بود به واسطه مواضعی که رودرروی « کانون نویسندگان » و شاعران مطرح نظیر فروغ فرخزاد داشت، طی سالهای اخیرا از گردانندگان اصلی و مروج «کانون نویسندگان ایران» شده بود.

شوی پیام تسلیت برای دیده شدن!

بر اساس این گزارش پیام تسلیت چهره های سیاسی و فرهنگی داخلی و حتی برخی چهره های منفور خارجی برای درگذشت سیمین بهبهانی قابل تامل است. در میان پیام های تسلیت به آسانی می توان بر اساس افرادی که پیام صادر کرده اند تمایز اهداف سیاسی یا فرهنگی را مشاهده کرد و کار سختی نیست.

معاون وزیر ارشاد : عباس صالحی تلفنی درگذشت سیمین بهبهانی را به خانواده مرحومه تسلیت گفت. البته پیش از این هم سلام علی جنتی را قبل از مرگ این شاعر به وی رسانده بود!
شیرین عبادی: سیمین بهبهانی بانوی غزل ایران، سر انجام راهی را رفت که گریزی از آن نیست.
لیلا فروهر(خواننده لس آنجلسی): درگذشت بانو سیمین بهبهانی غم بزرگی است.

پیام های تسلیت هنرمندان و چهره های فرهنگی

البته در این میان برخی از چهره های فرهنگی و هنرمندان هم به مناسبت درگذشت بانوی شاعر ایرانی پیام های تسلیت در فضای مجازی ارسال کردند. پیامهایی که نشان دهنده خاطرات آنها از اشعار این بانوی شاعر بوده و توسط خوانندگان ایرانی ماندگار شده است.

همایون شجریان : چرا رفتی؟ چرا من بیقرارم

علیرضا عصار: درگذشت سرکار خانم سیمین بهبهانى را به همه هموطنان نازنینم تسلیت میگویم.
مهدی یراحی: می ترسد از رفتن که او شمعی ست در خانه اگر بیرون رود از در چه تاریک است این خانه روحش شاد

اشکان اشتیاق: بانوی غزل ایران روحت شاد.
بهنوش طباطبایی : نگفتی ماهتاب، امشب چه زیباست؟ ندیدی جانم از غم ناشکیباست؟

الهام پاوه نژاد : رها رها رها من...

بهنام تشکر: درگذشت بانوی غزل "سیمین بهبهانی" را به جامعه هنری، مردم هنردوست ایران و خانواده محترم بهبهانی تسلیت می گوییم، روحش شاد و یادش گرامی باد
رسول صدر عاملی: چرا من بی قرارم....
نیکی مظفری: بدرود بانوی بزرگ ادبیات ایران
شبنم مقدمی: ایران دیگر سیمین بانو ندارد....روانت آرام بانوی ترانه و غزل و زنانگی و مهر ...
صابر ابر: خدا تو را بغل کرده است...ایمان دارم بانو جان....سیمین بهبهانی در گذشت
بهاره کیان افشار: جز حق نمی توانم گفت، گر سر بریدنم باید سر پیش می نهم // وز مرگ پرهیختن نمی خواهم

سیمین_بهبهانى با وجود و بزرگ اندیش سپاس وبدرود

ستاره اسکندری : نبودن تو بانوی غزل...تاریکتر می کند این فرهنگ خسته را...
پژمان جمشیدی: سلام..بانو سیمین بهبهانى نیز بدرود جهان گفت و ستاره اى نورانى از آسمان ادبیات ایران خاموش شد.

پیام تسلیت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا !


اما نکته قابل تامل دو پیام تسلیت ویژه است. اول پیام تسلیت آلن ایر سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا است که در صفحه شخصی اش نوشته است: «بانوی غزل، سیمین بهبهانی درگذشت. این شیرزن از مفاخر سرزمین ایران و ادبیات جهانی بود. روحش شاد و یادش گرامی باد!» وی در ادامه نیز شعر «دوباره می سازمت وطن!» این شاعر را آورده است.

پیام تسلیت مریم رجوی!

همچنین مریم رجوی سرکرده گروهک تروریستی منافقین رسما درگذشت سیمین بهبهانی شاعر نامدار ایران را تسلیت گفته و او را از سرمایه های ارزنده شعر معاصر ایران توصیف کرده است!

فتنه در لابلای گلایل های سفید سیاسی

بر اساس این گزارش؛ اینکه دشمنان ایران و اسلام از هر طریقی که ممکن است می خواهند همیشه کینه خود را به انقلاب نشان دهند امری کاملا قابل پیش بینی است حالا می خواهد از طریق سیاه نمایی راهپیمایی 22 بهمن باشد یا انتخابات و یا پیام تسلیت یک شاعری که از جریانات مخالف سیاسی حمایت کرده است.

در این سالها مردم ایران تاج گلهای سیاسی فراوانی را مشاهده کرده اند که گلهایش زهر آلود است. قطعا آنهایی که روی کارت های تاج گل پیام تسلیت می فرستند نه دلشان برای مرگ آن عزیز می سوزد و نه برای فرهنگ و تمدن ایران اسلامی بلکه می خواهد تفکر و فتنه خود را در لابلای گلایل های سفید برای ایران ارسال کنند. نکته آخر اینکه هنوز برخی از رسانه ها و اهالی فرهنگ و حتی سیاست در پیام تسلیت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا برای سیمین بهبهانی مانده اند؟ ... آخه چرا؟ ...

*گزارش از سید هادی کسایی زاده

.................................
1393/06/01
طبقه بندی: اخبار،  آرشیو 93،  مناسبت ها، 
برچسب ها: سیمین بهبهانی، منافقین، امریكا،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی