نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 12 شهریور 1393
نخست وزیر عراق در سخنرانی هفتگی خود اعلام کرد که روزهای آینده ثابت خواهد کرد که عراق گورستان گروهک داعش خواهد شد. نخست‌وزیر عراق بر موضوع مبارزه با تروریسم تأکید کرد و خطر گروهک داعش را «چالشی برای همه دنیا و نه فقط عراق» دانست و خطاب به کشورهای جهان گفت: اگر قصد دارید جنگ جهانی را علیه تروریسم آغاز کنید، خواستگاه آن عراق است ...


مالکی: عراق گورستان «داعش» خواهد شد

به گزارش خبرگزاری فارس، نوری المالکی امروز چهارشنبه در سخنان هفتگی خود اعلام کرد که گروهک تکفیری داعش پس از دیدن جدیت عراق در مبارزه با تروریسم، فرار از موصل را آغاز کرده است.

السومریه نیوز به نقل از مالکی افزود: روزهای آینده ثابت خواهد کرد که عراق گورستان داعش خواهد شد... اعضای این گروهک فرار از موصل و بسیاری از مناطق عراق را آغاز کرده‌اند زیرا جدیت و اراده و قدرت عراق در پاک کردن این خاک از پلیدی آنان را دیدند.

نخست‌وزیر عراق بر موضوع مبارزه با تروریسم تأکید کرد و خطر گروهک داعش را «چالشی برای همه دنیا و نه فقط عراق» دانست و خطاب به کشورهای جهان گفت: اگر قصد دارید جنگ جهانی را علیه تروریسم آغاز کنید، خواستگاه آن عراق است.

وی افزود: خطر داعش تهدیدی جهانی است که فقط مخصوص عراق نیست، بلکه اروپا نیز سخن گفتن از آن را آغاز کرده است و چه بسا روزی که خواهند دید این جانیان در خیابان‌هایشان می‌کشند و دست به انفجار می‌زنند.

مالکی با بیان اینکه همه جهان باید برای از بین بردن همه احتمالات (درباره تروریسم) متحد شود و به دور از محاسبات منطقه‌ای و بین المللی باشد، تصریح کرد که عراق با موج تازه‌ای از تروریسم روبه‌روست و نقش بین‌المللی و منطقه‌ای خود را بازپس گرفته است.

نخست وزیر عراق همچنین از اینکه جلسه روز چهارشنبه پارلمان به موضوع قربانیان جنایت «سبایکر» اختصاص یافت، از این نهاد تشکر و قدردانی کرد، و خواستار پیگیری کامل این موضوع شد تا بدین ترتیب از رنج و اندوه خانواده‌های قربانیان این حادثه کاسته شود.

جنایت اسبایکر در خصوص اقدام تکفیری‌های داعش است که صدها زندانی منطقه «بادوش» را در موصل و دانشجویان افسری پایگاه اسبایکر در شمال تکریت را اعدام کردند. این اقدام در زمان سیطره تکفیری‌ها در این مناطق صورت گرفته است و منابع امنیتی دلایل آن را ریشه‌های طائفه‌ای اعلام کرده‌اند. روز گذشته (سه‌شنبه) نیز خانواده‌های قربانیان پایگاه اسبایکر عراق در مقابل پارلمان این کشور در بغداد تحصن و تظاهرات کردند و برخی منابع نیز از حمله به پارلمان خبر دادند.

مالکی در ادامه افزود: جنایت سبایکر بسیار فجیع بود و و کسانی که در آن کشته شدند جزء کارکنان این پایگاه نظامی نبوده‌اند، بلکه همه آنها غیر نظامی بودند.

وی با بیان اینکه عاملان این جنایت شناسایی شده‌اند، تاکید کرد آنچه بر سر «ماجد التمیمی» که شهید سبایکر نام گرفت، آمد یک جنایت بسیار زشت بود.

مالکی همچنین از تشکیل کمیته‌ای به نام «انتقام گیری از شهدای سبایکر» برای تعقیب عاملان این جنایت خبر داد و گفت: برخی از افراد این منطقه (سبایکر) در ارتکاب این جنایت سهیم بودند و عاملان آن هرجا که باشند باید تحت پیگرد قرار گیرند.

در جریان جنایت اسبایکر، حدود 1700 دانشجوی نظامی کشته شدند.

نخست وزیر عراق همچنین به آزادسازی منطقه آمرلی از دست گروهک تروریستی داعش که تحت حمایت آمریکاست اشاره و تاکید کرد که غذا و دارو به ساکنان این منطقه رسیده است و همه وزارتخانه‌ها موظفند به ساکنان این منطقه خدمات ارائه دهند.

93/06/12
طبقه بندی: اخبار،  اخبار ایران و جهان،  آرشیو 93،  تحولات عراق،  مواضع دولت عراق،  گروه تروریستی، 
برچسب ها: عراق گورستان «داعش»، اسبایکر، بادوش،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی