نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

یکی از اعضای اداره هشتم ساواک نیز در گفتگو با دیده‌بان عنوان کرد که در سال های دهه 50 تیم‌های ما مسعود رجوی را با چادر زنانه به خیابان می بردند و وی از نزدیک اعضای سازمان و خانه های تیمی را لو می داد و همکاری بی چون و چرای وی با ساواک موجب شد که بهانه ای برای رهایی از اعدام و گرفت حکم حبس ابد برای وی اتخاد شود.

پیش از انقلاب اسلامی یکی از تفاوت های مهم جریان نیروهای مذهبی و عناصر گروهک منافقین همکاری گسترده منافقین با ساواک و عدم تحول فشار روانی وارد شده به ایشان به دلیل ضعف ایمان و سست عنصری بود.
 
همکاری منافقین بعضا به جایی می رسید که ساواک از ایشان در قالب همکار استفاده می کرد اما نهایتا اعضای نگون بخت سازمان که تصور می کردند از مجازات رها خواهند شد اغلب اعدام شدند.
 
وحید افراخته یکی از اعضای اصلی منافقین بود که همکاری وی با ساواک منجر به لو رفتن تعداد زیادی از افراد و خانه تیمی ها شد،خانم مرضیه دباغ در خصوص وی نقل می کنند که روزی وی را در کمیته مشترک دیدم که با بازجوی ساواک می خندید و سیگار می کشید، به او گفتم "وحید تو آمریکایی کشتی اینها به تو رحم نمی کنند" و او بی توجهی کرد.
 
در نهایت نیز وحید افراخته در سال 54 به همراه تعداد دیگری از اعضای سازمان توسط ساواک اعدام شدند.
 
یکی از اعضای اداره هشتم ساواک نیز در گفتگو با دیده‌بان عنوان کرد که در سال های دهه 50 تیم‌های ما مسعود رجوی را با چادر زنانه به خیابان می بردند و وی از نزدیک اعضای سازمان و خانه های تیمی را لو می داد و همکاری بی چون و چرای وی با ساواک موجب شد که بهانه ای برای رهایی از اعدام و گرفت حکم حبس ابد برای وی اتخاد شود.
 
نکته جالب توجهی که در مسئله همکاری اعضای سازمان و ساواک مشهود است ظاهر سازی ساواک برای گرفتن تخفیف در مجازات و در عین حال نظارت مستقیم شاه برای اعدام افرادی همچون افراخته بوده است.
 
در سندی که در پی می آید درخواستی برای تجدید نظر از حکم های تعیین شده برای عناصر منافقین از شاه دیده می شود که نهایتا شاه دستور به اعدام و اجرای احکام اعضای سازمان می دهد.
 
دیده بان
سند شماره یک

عضو ضد جاسوسی ساواک:مسعود رجوی با

سند منافقین

 طبقه بندی: آرشیو 93،  پرونده،  افشاگری، 
برچسب ها: چادر زنانه، ساواک،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی