نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

با مشاهده گزارشات احمد شهید درمی یابیم که این گزارشات تا چه حد به موضوعات سخیفی اشاره می کند و به طور قطع این 17 هزار شهید ترور هیچ جایی در میان گزارشات وی ندارد.

سید محمد جواد هاشمی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار کرد: بنیاد هابیلیان در سال 84 با هدف بررسی، بازگشایی و دنبال کردن ابعاد مختلف تروریسم در کشور راه‌اندازی شد که به طور قطع دلایل راه اندازی این بنیاد را می‌توان در کشور مشهود دید. به طور قطع موضوع تروریسم مسئله‌ای قدیمی و کهنه است که همواره حتی در زمان قبل و بعد از انقلاب نیز خسارات زیادی به کشور وارد آورده است.

وی افزود: متاسفانه در این زمینه همواره خلعاهای زیادی حس می‌شد و با پیشرفت سطوح مختلف کشور نیاز به وجود چنین بنیادی کاملا احساس می‌شد، به طور قطع تا قبل از سال 84 هیچ نوع آماری از تعداد شهدای ترور وجود نداشت و خوشبختانه با تشکیل این بنیاد ما توانستیم به آمار قابل توجهی دست یابیم که توجه جهانیان را به کشور ما معطوف می‌کند.

هاشمی‌نژاد تاکید کرد: تا قبل از سال 84 کسی را نمی‌توان مقصر شمرد چراکه مشکلات در کشور وجود داشته و کسی نبوده که به دنبال این موضوع قدم بردارد،خوشبختانه امروز شاد این موضوع هستیم که کارکرد ان جی او ها و تشکل‌های مختلف در این راه بسیار بالا است و اهداف کشورها غالبا توسط این نهادها و تشکل‌ها دنبال و اجرا می‌شود.

دبیر کل بنیاد هابیلیان با بیان اینکه تروریسم منحصر به یک یا دو بند نیست بلکه ابعاد وسیعی را به خود اختصاص می‌دهد، خاطر نشان کرد: ما هرچه در داخل کشور به این موضوع نگاه بیاندازیم و تمرکز کنیم می‌توانیم حرکات زیادی را که در دامنه آن وجود دارد را ارزیابی وتببین کنیم، به طور قطع این وسعت جنبه های حقوقی،تبلیغی و جنگ‌های روانی را به خود اختصاص می‌دهد پس به طور قطع این کار و بررسی ابعاد تروریسم یک حرکت ضروری برای کشور است.

وی بیان کرد:متاسفانه امروز شاهد این هستیم که کشورهای غربی با حربه مسائل حقوقی توانسته‌اند دست‌آویزی یک طرفه برای کشور ما شکل بدهند، آنها سازمان‌های حقوقی را تشکیل داده‌اند که تنها برای جبهه گیری با کشور ما تشکیل شده‌اند، به طور قطع در این جهان که ما دشمنان زیادی داریم و آنها درصدد دشمنی با ما هستند می‌توانیم گوش‌های زیادی را با خود همراه کنیم و در مقابل ابزارها ویژه‌ای که غرب در اختیار دارد بایستیم.

17 هزار و 160 شهید ترور توسط بنیاد هابیلیان شناسایی شده‌ است

هاشمی نژاد اظهار کرد: متاسفانه موضوع تروریسم در کشور ما و همچنین در کشورهای منطقه وجود دارد که موجب شده این کشورها دچار تروریسم منطقه‌ای شوند، ولی به لطف ساختار نظام ولایی ایران و حرکت‌های مردمی امروز کشور ما از اقتدار خوبی برخوردار است اما باید دانست که موضوع تروریسم از این کشور دست بردار نیست و دشمن هرازگاهی این موضوع را در نقاط مختلف کشور نشان می‌دهد.

دبیر کل بنیاد هابیلیان با بیان اینکه این بنیاد در راه شناسایی شهدای ترور از ابتدای انقلاب تاکنون قدم‌های مطلوبی برداشته است،گفت: 17هزار 160 شهید ترور از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا شهادت شهید احمدی روشن شناسایی شده‌اند،  در این راه روزشمار شهدای ترور را تهیه کرده‌ایم که بالغ بر 5هزار شهید در این روز شمار جای گرفته‌اند که به لطف خدا امیدوار هستیم این روز شمار هرچه زودتر گسترش پیداکند و آماده ارائه شود.

دبیرکل بنیاد هابیلیان تصریح کرد: آمار شهدای ترور در عرض یک سال فعالیت در سال 85 به 16هزار و 400 شهید رسید که این آمار تا یک‌سال پیش به 17 هزار و 160 شهید به روز شده است.

هاشمی نژاد افزود: آمار این بنیاد یکی از منابع آماری تخصصی کشورهای منطقه از جمله عراق و یا خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های داخل کشور است. به طور قطع تشکل هابیلیان در مسئله تروریسم یک تشکل تخصصی است.

وی در راستای فعالیت‌های این بنیاد از برگزاری کنگره‌های مختلفی خبر داد و تاکید کرد: اولین بار کنگره بین‌المللی شهدای ترور و بررسی ابعاد ترور سال گذشته در تهران برگزار شد که البته این مسئله جای تاسف دارد که بعد از 33 سال و با وجود اقدامات دشمن ما این کنگره را اینقدر دیر برگزار کردیم، ولی به لطف خدا نگاه خوبی در سایه این قبیل از فعالیت‌ها در سال‌اخیر به مسئله تروریسم در کشور حاکم شده است،آن کنکره بازخوردها و بازتاب‌های زیادی را در کشور و درجهان به خود اختصاص داد.

هاشمی‌نژاد افزود: کنگره دوم شهدای ترور نیز در تاریخ 8 شهریور ماه سال آینده در تهران با حضور برخی از کشورهای منطقه و سایر کشورهای جهان برگزار می‌شود که به طر قطع تا آن تاریخ و به طور کل ما در اه مبارزه با تروریسم نیازمند کمک همه دست‌اندکاران و مسئولین هستیم تا بتوانیم با کمک آنها این کنگره را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

17 هزار شهید ترور جایی در میان گزارشات احمد شهید نداشته است


دبیر کل بنیاد هابیلیان خاطر نشان کرد: با مشاهده گزارشات احمد شهید درمی‌یابیم که این گزارشات تا چه حد به موضوعات سخیفی اشاره می‌کند و به طور قطع این 17 هزار شهید ترور هیچ جایی در میان گزارشات وی ندارد،  البته بند 34 گزارش اول او تنها گزارشی بود که به دلیل وجود اسناد مختلفی که خود غربی‌ها و سازمان‌های جهانی ارائه کرده بودند مجبور به اشاره در آن گزارش شد.البته نباید فراموش کرد که آمار 17 هزار شهید ترور با تلاش‌های این بنیاد و سایر دستگاه‌های موثر به ثبت سازمان ملل رسیده‌ است.

وی تصریح کرد: از دولت محترم درخواست داریم در زمینه‌های حقوقی این بنیاد که همچنان خلع‌هایی حس می‌شود ما را یاری دهند، البته خوشبختانه مجلس شورای اسلامی با تشکیل کمیسیون قربانیان ترور که کار خود را از ابتدای مهر امسال آغاز می‌کند نقش خوبی را در کمک به این بنیاد ایفا کرده است و ما امیدوار هستیم که بخش‌های دیگر قوای کشور نیز به ما یاری برسانند.

هاشمی نژاد گفت: این بنیاد توانسته است با برگزاری نمایشگاه‌ها و کنگره‌ها و دیدارهای مختلف با سران کشورها راه خوبی را در اشاعه فرهنگ مبارزه با تروریسم در جهان باز کند، دیدار با بیش از 200 تن از روسای دستگاه‌های کشورها در این سال‌ها جزء برنامه‌های این بنیاد بوده است، ما توانسته‌ایم تمام  دانشگاه‌ها،تجمعات،سمینارها و سایر مناطق فرهنگی را پوشش دهیم و تحولی را در عرصه مبارزه با تروریسم شکل دهیم که به در بعضی مواقع مانند فتنه 88 توانستیم این موج را به شکل گسترده تری رواج دهیم.

وی افزود:امیدوار هستیم در کنار بسیاری از فعالیت‌ها و تولیدات این بنیاد که شمال نرم‌افزار،کتاب و نمایشگاه‌ها می‌شود توزیع به صورت وسیعی صورت گیرد و در داخل و خارج نیز موج مبارزه با تروریسم گسترش یابد و باید یادآور شد که امروز زمینه خوبی برای دولت‌مردان ایجاد شده است تا این مرکز تخصصی را یاری دهند.

دبیرکل بنیاد هابیلیان اظهار کرد: باید دانست که کشور ما به ناحق قریب به 50 مرتبه در موضوع حقوق بشر محکوم شده است، البته دولت‌مردان به دلیل گرفتاری و مشغله زیاد نتوانستند در این مسئله ورود آنچنانی پیدا کنند.

کشور عراق در منطقه یکی از همراهان ایران در مبارزه با تروریسم است

هاشمی نژاد با اشاره به اینکه بنیاد هابیلیان به دنبال اشاعه فرهنگ مبارز با تروریسم در کشور و منطقه است خاطر نشان کرد: ایجاد فضای مبارزه با جنگ روانی دشمن در داخل وخارج کشور و بازتاب آنچه  که در دستور کار خود قرار می‌دهیم راباید در کار خود مشاهده کنیم، در راستای فعالیت‌های این بنیاد دیدار بابیش از350 شخصیت خارجی و حدود 200 ملاقات و برگزاری کنگره با گروه‌های عراقی داشته‌ایم که این فعالیت‌ها در روند روشنگری این نهاد قرار می‌گیرد، باید یادآور شد که ما آمادگی داریم تا در مباحث حقوقی ورود پیدا کنیم.

وی بیان کرد: باید نسل جدید را از خطرات تروریسم و آشنایی با حقوق بشر آشنا کرد، چرا که این مبحث هنوز در میان نسل جوان خلع دارد البته ما تنها می توانیم با برگزاری نمایشگاه و گاه شرکت در مباحث اجتماعی در این راه جوانان را آگاه کنیم،چراکه باید دانست که امروز دشمن درصدد تخریب فضای فرهنگی کشور است.

هاشمی نژاد تاکید کرد: بنده بارها با تمام سطوح روسای عراق دیدار داشته‌ایم، و اخیرا نیز با رییس قوه قضاییه عراق دیدار کرده‌ایم و وی شکل اجرایی جدیدی از مبارزه با گروهک منافقین را ارائه داد تا ما هم در راه مبارزه با این گروهک با کشور عراق همراه شویم و جا دارد از همین تریبون از دولت مردان عراق تشکر کنیم که با ما در این مبارزه همراه شدند.

وی افزود: آسیب‌هایی که حضور منافقین به عراق زده بسیار بالا بوده است به شکلی که اگر ما قریب به 12 شهید ترور توسط سازمان منافقین داشته‌ایم ولی عراق می‌توان گفت که قریب  25 هزار شهید در این مبارزه داده است.به قدری که صدام به منافقین اعتقاد داشت به استخبارات خود اعتقاد نداشت، به همین دلیل او به آنها فرصت رشد داد تا آنها این تعداد جنایات را در عراق رقم بزنند،و لذا در سال 1991 در قضیه شعبانیه آن جنایات فجیع را رقم زدند.البته در کشور عراق و در همسایگی با ایران پژاک معضل دیگری بود که با وجود قدرتی به نام سپاه پاسداران رشد این گروه‌ها تا حدی ریشه کن شد.

دبیرکل بنیاد هابیلیان خاطر نشان کرد: باید دانست که غرب با نگاهی دوگانه و به شکلی علنی بحث گروهک‌های تروریستی را در ایران مطرح می‌کنند.

هاشمی نژاد بیان کرد: در راستای فعالیت‌های بنیاد هابیلیان می توان به دیدار با مقامات عراقی،شرکت در 3 اجلاس حقوق بشر در سازمان ملل،دو جلسه دیدار و گفتگو با گزارشگر ویژه سازمان مللدر رابطه با ایران، نشست و گتگو با مراکز حقوقی متخلف و رسانه‌ها در کشور انگلستان و همچنین بیش از 250 دیدار و گفتگوی دیگر اشاره کرد.

وی در رابطه با سفر روحانی به آمریکا و اینکه آیا این بنیاد در کنار این سفر رئیس جمهور را همراهی می‌کند تا فرهنگ مبارزه با تروریسم را اشاعه دهد، اظهار کرد: بسیار مسرور می‌شدیم که اگر در این سفر همراه رییس جمهور محترم می‌بودیم و فعالیت‌های خود را اشاعه می‌دادیم ولی این عمل میسر نشد به همین دلیل ما درخواستمان از دولت محترم این است که در هرجا و هرزمان که مشکل و معضلی وجود نداشت راه را برای حضور ما نیز فراهم کنند تا ما نیز بتوانیم فعالیت‌های بنیاد هابیلیان را به جهانیان عرضه کنیم.

گفت‌وگو از محمد عباسی
هابیلیان
..............................
خبرگزاری تسنیم
1393/07/06

طبقه بندی: آرشیو 93،  اخبار ایران و جهان،  حقوق بشر، 
برچسب ها: احمد شهید، 17 هزار شهید ترور،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی