نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 12 مرداد 1390

 تاکتیک های شکست خورده ی باند رجوی تکمیل شد؛ بار دیگر اعلام یک ورشکستگی

اعلام این که مجاهدین دیگر حاضر به مذاکره نیستند، نه تنها تهدیدی به حساب نمی آید، بلکه از موضع ضعفی شدید بیان می شود و به منزله ی اعتراف رسمی به تاکتیک ورشکسته ی تکیه به پنتاگون و جنگ طلبان و قطع تمامی امیدهای رجوی به برافروختن جنگ و شکست کامل استراتژی " جنگ افروزی " است.

 

 

ایران دیدبان

 

وقتی مریم رجوی اعلام کرد که مجاهدین دیگر حاضر به مذاکره با نماینده آمریکا در مورد وضعیتشان در عراق نیستند، لابد گمان می کرد که با این حرف لرزه بر اندام مالکی و ترس در جان سفیر آمریکا در عراق می اندازد و آنها بلافاصله نمایندگان ویژه ای را برای تأمین نظریات وی رهسپار پاریس می کنند؛ اما ظاهراً آنان منتظر چنین موضع گیریی از جانب مجاهدین بودند تا تصمیم نهایی را اتخاذ و این پرونده را مختومه اعلام کنند.

 

از نظر سیاسی اما اعلام این موضع گیری از جانب باند رجوی در واقع اعلام شکست تاکتیکی است که  در 8 سال گذشته به آن دلخوش داشته بودند و با اتکا به آن برای دولت عراق شاخ و شانه می کشیدند، که " ما دارای استاتوی حقوقی غیرنظامیان هستیم و دولت آمریکا حفاظت ما را بر عهده گرفته است. "

 

چنین برداشتی از کنوانسیون چهارم ژنو و توافق نامه امضاء شده بین آمریکا با ساکنان اردوگاه اشرف بیش از آن که متکی بر اصول شناخته شده ی قانونی و حقوق بین الملل باشد، حاصل توافق پشت پرده ی پنتاگون با مجاهدین بود، و گرنه آنچه در کنوانسیون چهارم ژنو آمده است این وضعیت را تا زمان روی کارآمدن دولت بومی و قانونی پس از اشغال تضمین می کند و پس از آن تعیین و تکلیف را بر عهده دولت قانونی می گذارد؛ در متن توافقنامه ی آمریکا با ساکنان اردوگاه اشرف مسئولیت حفاظت از آنان تا زمان تعیین و تکلیف نهایی گذاشته شده است؛ زمانی که اکنون فرارسیده است.

 

وانگهی سوء استفاده از همین موقعیت فرضی توسط رهبری مجاهدین به عنوان راه به رسمیت شناختن تشکیلات و نمایندگان این گروه، ترفندی رسوا بود که در تضاد کامل با متن کنوانسیون چهارم و توافق نامه ی آمریکا با تک تک ساکنان اردوگاه اشرف است، چرا که مصداق مطرح شده در آنها، اشخاص به حیث فردی می باشند و هیچگاه سخن از یک سازمان و گروه به میان نیامده است.  

 

از این جهت علم کردن کنوانسیون ژنو و مطرح کردن ضمانت آمریکا تاکتیک سست و بی بنیان بود که مجاهدین در اوج ناچاری آن را مستمسک خود قرار دادند تا از فروپاشی تشکیلاتی جلوگیری نمایند و عراق را که آخرین ایستگاه استراتژی جنگ افروزی و تروریستی بود از دست ندهند.

 

البته مجاهدین توطئه های فراوانی را در عراق سازماندهی و اجراء کردند تا اساساً شرایط به گونه ای تغییر یابد که آنها برای بودن در عراق مورد بازخواست قرار نگیرند، اما عملاً این توطئه ها شکست خورد و چاره ای برای بقایای رجوی جز توسل به همین ادله ی سست و غیرقابل پذیرش باقی نماند.

 

به بن بست رسیدن این تاکتیک به معنی آن است که بازهم رهبری مجاهدین و به ویژه شخص رجوی دچار اشتباه محاسباتی شدید و برداشت غلط از واقعیت جاری  شده و حتی نتوانستند منافع بلند مدت خود را تشخیص بدهند و در کمال فرصت طلبی به زدو بند با آمریکایی ها غره شدند.

 

از این منظر، اعلام این که مجاهدین دیگر حاضر به مذاکره نیستند، نه تنها تهدیدی به حساب نمی آید، بلکه از موضع ضعفی شدید بیان می شود و به منزله ی اعتراف رسمی به تاکتیک ورشکسته ی تکیه به پنتاگون و جنگ طلبان و قطع تمامی امیدهای رجوی به برافروختن جنگ و شکست کامل استراتژی " جنگ افروزی " است.

 ......................

۱۳۹۰/۵/۱۱
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  نقد و بررسی ، 
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی