نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

عجیب بود که گویا سناریوی درخواست مرگ و خودسوزی، خود محکی برای سطح ایدیولوژیک افراد میشد. آن روزها، در محیط بسته حتی اگر صد در صد مخالف چنین چیزی هم بودی، می باید درخواست را مینوشتی و بعد اگر میدیدند که نفری که قرار بوده سوژه حمله باشد، ولی توانسته بود تاکتیکی گریزی بزند، برایش بهانه میاوردند که گزارش تو بی حال است و تهاجمی نیست!

آقای مهرداد ساغرچی
بعد از ده سال از اتفاقاتی که برای مجاهدین در فرانسه افتاد و تمام زحماتی که برای ماستمالی کردن انبوهی سوالات و اتهاماتی که متمرکز بر روی سازمان مجاهدین  و مریم رجوی بود، بالاخره دستگاه قضایی فرانسه، برای خلاصی از یک تعقیب و گریز بیهوده، پرونده را بست و مختومه اعلام کرد. به این ترتیب، قرار نبوده و نیست که هیچ پرونده ای تا ابد باز بماند و اگر هم بسته شده، نه یک معجزه از سوی مریم رجوی و دستگاه وکالتی آنها که اگر میخواستند و میتوانستند در این ده سال، میکردند، و البته طولانی شدن این امر، گواه دیگری بر تو خالی بودن نفوذ سازمان در دستگاههای سیاسی فرانسه بود. اما اگر سر تیتر سخن این است که پرونده ایکه هرگز بسته نخواهد شد، به وجه دیگر این جریان نگاهی میاندازد. راستی بعد از فردای هفده ژوین در درون سازمان چه گذشت؟

آیا چهره های سوخته، گواه حقانیت این جریان است؟ آیا خود سوزیهای سازمان یافته، جزیی از افتخارات سازمان مجاهدین است که بر برگهای زرین آنها افزوده است؟ آیا افرادی که انتخاب شدند که اینچنین تن و روحشان را به آتش بکشند، میدانستند که به هر حال در کشوری مثل فرانسه هرگز اتهامی اگر اثبات نشود، منجر به مجرم بودن کسی یا ارگانی نخواهد شد؟ به هر حال، سوی دیگر قضیه در درون سازمان بود. واقعاً، لحظات وحشتناکی بود. همه جا بوی خون میامد.
اگر کسی بلند زجه نمیزد، به عنوان عنصر بی رگ و کسی که به رهبری وصل نیست، باید فاتحه  خودش را میخواند. همه کارها، تعطیل شده بود. طبق یک حرکت برنامه ریزی شده از مسولین بالاتر، همه یک قلم و یک چند برگ کاغذ در دست به سالنهای عمومی یا اتاقهای جلسات، رفته و شروع به نوشتن درخواست خودسوزی میکردند.
بلافاصله هر چند ساعت یک بار، بهانه ای برای نشست های گروهی پیدا میکردند و عجیب بود که گویا سناریوی درخواست مرگ و خودسوزی، خود محکی برای سطح ایدیولوژیک افراد میشد. آن روزها، در محیط بسته حتی اگر صد در صد مخالف چنین چیزی هم بودی، می باید درخواست را مینوشتی و بعد اگر میدیدند که نفری که قرار بوده سوژه حمله باشد، ولی توانسته بود تاکتیکی گریزی بزند، برایش بهانه میاوردند که گزارش تو بی حال است و تهاجمی نیست! حالا اینکه چقدر اصلا باور داشتند جریان هفده ژوین، برنامه هماهنگی بوده یا نه، بماند. اما بعد از مدت کوتاهی، مریم رجوی آزاد شد و فقط مبلغ ناچیزی که در دفتر ایشان پیدا شده بود، نگهداری شد که نمیدانم سرنوشت آن مبلغ چه شد!

اما از یک نظر واقعا توجه من را جلب کرد و آن اینکه تنها کسانی که در دنیا میتوانند خلاف کنند، بعد دستگیر و زندان وثیقه و … بعد بگویند همه اش توطئه دشمن بوده، مجاهدین هستند. از آن عجیب تر، در درون تشکیلات به عنوان راهگشایی و بعد نابودی دشمن در خط مقدم خارجه و بعد از ده سال هم پیروزی حق بر باطل، بخوانند باز هم مجاهدین هستند.
واقعاً بعضا از فرط ناراحتی و این همه توهین به شعور افرادش، باید شرم کنند. چرا این که انسانهایی که در دنیا آزاد زندگی میکنند، ذره ای ارزش برای این گونه چرندیات و آسمان و ریسمان بافتن، قائل نیستند.

 مهرداد ساغرچی، ایران فانوس، 04.10.2014
............................
12 مهر 1393
طبقه بندی: آرشیو 93،  افشاگری،  اشرف نیوز،  نجات یافتگان، 
برچسب ها: مهرداد ساغرچی، ایران فانوس، 17 ژوئن 2003،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی