نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 14 مهر 1393
نرگس بهشتی كسی است كه دو برادرش در سال 80 به عضویت گروهك منافقین درآمدند. وی در خصوص شیوه جذب برادرانش گفت: مرتضی بهشتی بزرگ‌ترین برادر من بود كه سال 80 با توجه به وضعیت مالی خانواده ما برای كار راهی تركیه شد. وی دو ماه تمام در تركیه به دنبال كار می‌گشت و با خانواده در تهران تماس داشت اما به یكباره ناپدید شد و تمامی تماس‌هایش با ما قطع شد ...

نرگس بهشتی كسی است كه دو برادرش در سال 80 به عضویت گروهك منافقین درآمدند. وی در خصوص شیوه جذب برادرانش گفت: مرتضی بهشتی بزرگ‌ترین برادر من بود كه سال 80 با توجه به وضعیت مالی خانواده ما برای كار راهی تركیه شد. وی دو ماه تمام در تركیه به دنبال كار می‌گشت و با خانواده در تهران تماس داشت اما به یكباره ناپدید شد و تمامی تماس‌هایش با ما قطع شد.مرتضی چند ماه بعد نامه‌ای به ما نوشت و خواست كه برادر كوچكم مصطفی را برای كار نزد وی در تركیه بفرستیم. ما هنوز نمی‌دانستیم كه چه اتفاقی برای مرتضی افتاده است و حرف او را باور كردیم.

نامه مرتضی را یك آقای كرد برای ما آورد كه بعدها متوجه شدیم این آقا از «نفربر»های سازمان بوده است. مرتضی در نامه‌اش نوشته بود كه هیچ سؤالی از وی نپرسیم و فقط شناسنامه مصطفی را به وی بدهیم و یك شلوار كردی پای او كنیم و به همراه این فرد راهی‌اش كنیم. این در حالی بود كه برادر كوچك من خدمت سربازی نرفته بود و به همین خاطر اجازه خروج از كشور نداشت و مجبور بود به صورت قاچاقی از كشور خارج شود. بهشتی در پاسخ به این سؤال كه چه زمانی متوجه شدید كه برادرانتان جذب سازمان شده‌اند، عنوان كرد: یك ماه بعد از اینكه مصطفی از ایران رفت، وی با ما تماس گرفت و گفت كه اینجا كار پیدا كرده و خواهر دیگرمان را نیز برای كار به تركیه بفرستید. وی گفت كه در تركیه خود وی به استقبال خواهرمان خواهد رفت.

ما نیز خواهرمان را با اتوبوس راهی تركیه كردیم اما در تركیه هیچ كدام از برادرانمان به استقبال خواهرمان نرفت و به جای وی دو مرد غریبه برای تحویل گرفتن خواهرمان به ترمینال رفته بودند. راننده اتوبوس كه ایرانی بود، با دیدن این دو مرد غریبه با آنها درگیر می‌شود و اجازه نمی‌دهد كه خواهرمان را با خودشان ببرند. وی خواهرمان را پنهان می‌كند و موقع بازگشت با خود به ایران می‌آورد. نكته جالب اینجاست كه اعضای منافقین در تركیه با راه اندازی جار و جنجال در این كشور و شكستن شیشه‌های اتوبوس و ترمینال تلاش زیادی كردند كه خواهر ما را تحویل بگیرند. زمانی كه خواهرمان به ایران بازگشت ما تازه متوجه شدیم كه آنها اعضای گروهك منافقین بودند و برادران ما جذب سازمان شده‌اند.

سال 82 گروهك منافقین كه فكر می‌كرد می‌تواند از میان خانواده‌ها نیرو جذب كند، ترتیبی اتخاذ كرد كه خانواده نیروهایش به اشرف بیایند و ملاقات‌هایی محدود با فرزندان خود داشته باشند. مادرم در این سال با برادر كوچكم دیدار كرد و برادرم در این دیدار با ترس چندبار از احتمال اعدامش در اشرف سخن گفت.
وی عكس برادران خود را نشان می‌دهد و می‌گوید:‌مصطفی در این ملاقات به صورت پنهانی عكس خود را به مادرم داده است.
بهشتی همچنین به شیوه اخاذی منافقین از خانواده‌های اعضای خود نیز اشاره كرد و گفت: اعضای سازمان به هیچ وجه اجازه تماس با خانواده خود را ندارند اما هفت سال پیش، برادر بزرگم مرتضی با خانه تماس گرفت كه ما بسیار تعجب كردیم. مرتضی در این گفت‌وگو از ما خواست به دیدار وی برویم و برای او پول ببریم. این در حالی است كه پول برای اعضای سازمان در داخل كمپ به هیچ دردی نمی‌خورد. من در این مكالمه از او خواستم كه به ایران برگردد اما وی پس از این درخواست من تماس را قطع كرد.

كار من شده بود تماشای تلویزیون منافقین تا از حال برادرانم با خبر شوم. وقتی خبر مرگ مرتضی را این شبكه پخش كرد، برادر كوچكم را نیز نشان داد كه یك دسته گل دستش گرفته بود كه بر روی آن نوشته بود از طرف خانواده بهشتی، ‌در حالی كه ما هیچ گلی به اشرف نفرستاده بودیم.

منافقین جسد برادر من را برای تبلیغات خود 27 روز دفن نكرده بودند. جالب اینجا بود كه برادر كوچكم در فیلمی كه از جنازه مرتضی منتشر شد، بالای سر با گریه می‌گفت «مگر ما عید قرار نگذاشتیم كه در كنار هم بمانیم» كه این جمله نشان می‌دهد مرتضی و مصطفی پنج ماه بود كه یكدیگر را ندیده بودند و حتی در محیط كوچكی مثل اشرف اعضا اجازه ملاقات باهم را ندارند.

من چندین بار به عراق رفتم تا شاید بتوانم با برادرانم ملاقات كنم. من مدام در بلندگو برادرانم را صدا می‌كردم اما از پشت سیم خاردار به ما سنگ و آهن پرتاب می‌كردند و من چندین بار زخمی شدم.

یك بار كه با جیغ مشغول صدا زدن مصطفی بود، وی به طور اتفاقی در حالی كه صورت خود را پوشانده بود به پشت سیم خاردار آمد و به صورت پنهانی دستش را برای من تكان داد و از من خواست كه دیگر اسمش را صدا نكنم، چون ممكن است سرش را ببرند. این در حالی بود كه مصطفی به شدت از حضور یكی از فرماندهان سازمان وحشت داشت. من بعد از دیدن مصطفی گریه امانم نمی‌داد و از پشت بلندگو خواستم كه برای لحظه‌ای صورتش را نشان دهد تا مطمئن شوم و وی این كار را كرد و من بعد از 12 سال برادرم را دیدم.

ما حتی برای آزادی برادرانمان به ژنو رفتیم و ملاقات‌های زیادی با مقامات داشتیم اما به رغم اینكه آنها قول مساعد برای كمك به ما دادند، زیر حرف خودشان زدند. ما تنها می‌خواهیم فقط پنج دقیقه با برادرم دیدار كنیم و این خواسته زیادی نیست. من مطئنم بعد از این پنج دقیقه برادرم از سازمان خارج خواهد شد.
..................
14 مهر 93طبقه بندی: آرشیو 93،  افشاگری،  پرونده،  قاچاق انسان،  خانواده اسرای فرقه رجوی،  نقض حقوق اعضاء،  نقض حقوق خانواده ها، 
برچسب ها: از كار در تركیه تا پیوستن به منافقین، نرگس بهشتی، مرتضی بهشتی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی