نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

وزارت کشور ترکیه اعلام کرد که درگیری‌های بین پلیس و معترضان کُرد در شهرهای مختلف این کشور تاکنون 31 کشته و 360 زخمی بر جای گذاشته است. این معترضان همزمان با تعدادی از کردهای سوریه در شهر قامشلی در منطقه مرزی میان دو کشور در اعتراض به موضع دولت آنکارا در قبال تحولات در شهر عین العرب(کوبانی) دست به تظاهرات زده بودند.


نوید رهایی، ترکیه، کوبانی
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، در حمله نیروهای امنیتی ترکیه‌ای به معترضان کرد در شهر نصیبین در جنوب این کشور یک کودک کشته و 9 تن دیگر زخمی شدند.

این معترضان همزمان با تعدادی از کردهای سوریه در شهر قامشلی در منطقه مرزی میان دو کشور در اعتراض به موضع دولت آنکارا در قبال تحولات در شهر عین العرب(کوبانی) دست به تظاهرات زده بودند.

همزمان دیگر شهرهای کردنشین ترکیه هم شاهد ادامه اعتراضات خیابانی علیه دولت آنکارا بوده و بنا بر اعلام مقامات پلیس این کشور در شهر بن گل دو نیروی پلیس کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

وزارت کشور ترکیه اعلام کرد که طی درگیری میان نیروهای امنیتی با معترضان کرد در روزهای اخیر در ترکیه 31 نفر کشته و 360 تن نیز زخمی شده‌اند.

اعتراض مردم کرد ترکیه به سیاست‌های آنکارا در قبال شهر کوبانی، است؛ مماشات دولت رجب طیب اردوغان در در عدم کمک‌رسانی به شبه نظامیان کردی که در حال دفاع از شهر عین العرب(کوبانی) هستند موجب بر انگیخته شدن خشم کردهای ترکیه شده است.

تلویزیون المیادین در گزارشی از ترکیه اعلام کرد که بسیاری از کردهای ترکیه تلاش دارند با عبور از مرز کشورشان با سوریه برای کمک به مردم شهر عین العرب(کوبانی) وارد عمل شوند.

این درگیری‌ها حتی از شهرهای مرزی ترکیه هم فراتر رفته و به استانبول هم رسید و تنها در 48 ساعت گذشته 22 نفر در این کشور کشته شدند.

بنابراین گزارش نیروهای پلیس ضد شورش در ترکیه از گاز اشک‌آور، گلوله پلاستکی، ماشین‌آب پاش و در برخی مناطق گلوله جنگی برای مقابله با معترضان کرد استفاده کرده است.

دولت ترکیه درحالی برای کمک رساندن به نیروهای کرد در عین العرب(کوبانی) دست روی دست گذاشته که این شهر در آستانه سقوط قرار گرفته و هم اکنون 30 درصد از این شهر در اختیار داعش است.

انتظار می‌رود در صورتی که این شهر سقوط کند، داعش با قتل عام مردم غیر نظامی و به اسارت گرفتن زنان و کودکان حوادث روی داده در سنجار در شمال عراق را تکرار کند.
93/07/18
طبقه بندی: اخبار ایران و جهان،  آرشیو 93، 
برچسب ها: رگیری‌های بین پلیس و معترضان کُرد، ترکیه، کوبانی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی