نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 23 مهر 1393
 نظر چامسکی درباره منشا پیدایش داعش


نوام چامسکی محقق و پژوهشگر سرشناس آمریکایی گفت که اشغال ده ساله خاک عراق از سوی نیروهای آمریکایی و انگلیسی منشا اصلی پیدایش گروه تروریستی داعش در این کشور بوده است.
نوام چامسکی محقق و پژوهشگر سرشناس آمریکایی گفت که اشغال ده ساله خاک عراق از سوی نیروهای آمریکایی و انگلیسی منشا اصلی پیدایش گروه تروریستی داعش در این کشور بوده است.

به گزارش ایرنا، زبانشناس و کنشگر پر آوازه آمریکایی روز سه شنبه در کنفرانس مطبوعاتی در مقر سازمان مللل گفت که حمله و اشغال عراق توسط نیروهای آمریکایی و انگلیسی در سال 2003 که به از هم پاشیدگی شالوده های اجتماعی در این کشور شد،در واقع اولین شعله های اختلافات فرقه ای را به وجود آورد.

وی افزود: همین اختلافات فرقه ای به تدریج زمینه را برای شکل گیری گرایش های افراطی در میان مسلمانان سنی عراق فراهم آورد و در نهایت به پیدایش گروه تروریستی داعش منتهی شد.

چامسکی این نکته را نیز یاد آور شد که این گروه تروریستی در اساس ریشه در فرقه های متحجر وهابی و سلفی کشور عربستان سعودی دارد که تا قبل از شکل گیری و قدرت گرفتن داعش از افراطی ترین فرقه های به اصطلاح مسلمان منطقه به شمار می رفتند.

چامسکی با اشاره به سخنان هفته گذشته معاون ریاست جمهوری آمریکا که گفته بود امریکا و متحدین غربی او موجب پیدا یش این گروه تروریستی شده اند،افزود: منظور معاون اوباما او این است که این کشور ها برای تامین منافع خود در نقاط مختلف دنیا شرایطی را بوجود می آورند که موجب پیدایش و رشد گرایش های تروریستی می شود.
.......................

ایرنا
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳
طبقه بندی: اخبار،  اخبار ایران و جهان،  آرشیو 93،  منافقین، داعش، تكفیری، سلفی، 
برچسب ها: نوام چامسکی محقق و پژوهشگر سرشناس آمریکایی، داعش، چامسکی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی