نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

«سازمان تروریستی خلق و گروه داعش «دو روی یک سکه» هستند که هدف آنها از بین بردن امنیت و ثبات منطقه به ویژه کشور عراق است.» بعد از سرنگونی صدام این سازمان تلاش کرد تعدادی از سیاستمداران عراقی و روزنامه نگاران و شیوخ عشایر از مناطق مختلف کشور را با پرداخت پول جذب کند. این سازمان از زمان تصرف موصل و چند منطقه در شمال عراق توسط داعش از لحاظ خبری و رسانه ای در عراق فعال شده است ...
مواضع عراق در رابطه با فرقه تروریستی رجوی

دولت جدید عراق:
"نیکولای ملادینوف" فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور عراق از ارائه پیشنهادات "جدید" به منظور اخراج گروه تروریستی مجاهدین از عراق خبر داد.

دولت جدید عراق پیشنهادات تازه‌ای برای اخراج گروه تروریستی مجاهدین به سازمان ملل و مقامات آمریکایی ارائه داده است تا موضوع اخراج این گروه از بن‌بست فعلی خارج شود.
اخراج عوامل این گروه از عراق به همکاری همه کشورهای جهان نیاز دارد. سازمان ملل در قبال انتقال این گروه به خارج از عراق متعهد است.
قرار بود اعضای این گروه تروریستی ظرف یکسال از اردوگاه ترانزیتی لیبرتی به خارج از عراق منتقل شوند اما تاکنون به علت کارشکنی مقامات آمریکایی این انتقال صورت نگرفته است.

وزارت حقوق بشر عراق
وزارت حقوق بشر عراق پژوهش خود تحت عنوان: «مجاهدین خلق از سازمان انقلابی تا سازمان تروریستی» را به پایان رسانده است. در این پژوهش محورهایی همچون نحوه تشکیل سازمان خلق، اهداف و رابطه آن با رژیم دیکتاتور سابق عراق بررسی شده است. همچنین در این پژوهش نگاهی به این سازمان در عراق پس از سال ۲۰۰۲ و رابطه آن با غرب و آمریکا مورد بررسی قرار گرفته است.

نمایندگان پارلمان عراق
- خلف عبدالصمد نماینده ائتلاف دولت قانون در پارلمان عراق طی اظهاراتی مطبوعاتی با بیان اینکه هیچ توجیهی برای حضور عناصر سازمان تروریستی خلق در عراق وجود ندارد.
«سازمان تروریستی خلق و گروه داعش «دو روی یک سکه» هستند که هدف آنها از بین بردن امنیت و ثبات منطقه به ویژه کشور عراق است.»
«با توجه به حضور عناصر سازمان تروریستی خلق در صفوف گروه داعش، ضرورت تنگ کردن عرصه برای عناصر لیبرتی از سوی حکومت عراق، امری اجتناب ناپذیر است.»

- توفیق موحی الکعبی، نماینده پارلمان عراق از استان بصره تأکید کرد که تاریخ پنجاه ساله سازمان مجاهدین خلق مملو از تروریسم و خشونت می باشد. وی ضرورت افشای این جنایتها برای افکار عمومی را مورد تأکید قرار داد.
سازمان تروریستی مجاهدین خلق در تلاشی ناموفق برای بهبود بخشیدن به چهره اش پولهای زیادی خرج کرده و کنفرانسها گذاشته و رسانه هایی به راه انداخته است.
هر جریان یا سازمان سیاسی که تروریسم پیشه کرده و ترور و تهدید را خط مشی خود قرار بدهد نخواهد توانست برنامه اش را محقق کند و منفور و مطرود خواهد شد. علت عدم همکاری جامعه بین المللی با مجاهدین خلق، تاریخ منفی و پر از تروریسم این سازمان می باشد.

عضو شورای مرکزی حزب الدعوه عراق
دکتر ولید الحلی از رهبران ارشد حزب الدعوه ضمن تأکید بر این مطلب که نگاه دولت حیدرالعبادی به مجاهدین همانند دولت سابق نوری مالکی خواهد بود گفت: بارها از سازمان ملل متحد خواستیم تا زمینه اخراج این گروه از کشور را فراهم کند.
این گروه یک گروه تروریستی است که در خلال انتفاضه شعبانیه ( ۱۳۷۰) اقدام به کشتار مردم عراق کرد لذا دولت جدید در همکاری با سازمان ملل همان شیوه دولت گذشته را ادامه خواهد داد. این گروه اقدامات جنایتکارانه ای را در عراق مرتکب شده است، از اینرو تمایلی به حضور آن در کشور نداریم. معیارهای دولت عراق در برخورد با مجاهدین همان معیارهای مبارزه با داعش است.

حزب دولت قانون در عراق
- یک تحیلگر سیاسی گفت: وضعیت گروه «مجاهدین خلق» در عراق موضوع فعل و انفعالات و کشاکشهای زیادی است. دولت عراق خیلی با آنها راه آمده و مدارا کرده است ولی اکنون دیگر وقت آن رسیده تا حضور آنها در کشور را تعیین تکلیف کند.

- یک نماینده پارلمان از ائتلاف دولت قانون به نام احمد العباسی می گوید: «عراق با این پرونده بدون دیپلماسی برخورد می کند». وی خاطر نشان ساخت که «بین آنها و برخی سیاستمداران و برجسته ترین آنان صالح مطلق معاون نخست وزیر در امور خدمات تماسهایی هست».

- یک نمایندۀ زن از ائتلاف مدنی دموکراتیک نیز بر «ضرورت جداسازی دو جنبه سیاسی و انسانی در برخورد با حضور آنها در کشور» تأکید کرد.

- هاشم الجبوری تحلیلگر سیاسی عراقی، گفت: «وضعیت مجاهدین خلق در عراق یک امر بسیار دشوار و موضوع فعل و انفعالات و کشاکشهای زیادی است
«دولت عراق یک زمانبندی برای اخراج آنها از عراق تعیین کرد ولی عامل فشارهای سیاسی داخلی و منطقه ای نقش زیادی در باقی نگهداشتن آنها در عراق ایفا نمود». «اینک یازده سال بعد از تغییر سیاسی در عراق وقت آن رسیده که ماندن آنها در عراق تعیین تکلیف شود.

یادآوری می شود؛ بعد از سرنگونی صدام این سازمان تلاش کرد تعدادی از سیاستمداران عراقی و روزنامه نگاران و شیوخ عشایر از مناطق مختلف کشور را با پرداخت پول جذب کند. این سازمان از زمان تصرف موصل و چند منطقه در شمال عراق توسط داعش از لحاظ خبری و رسانه ای در عراق فعال شده است بطوریکه روزنامه نگاران عراقی وابسته به این سازمان در گزارشها و بیانیه های روزانه اشان صحبت از «انقلابیونی که موصل را از لوث وجود نیروهای مالکی آزاد کردند» نموده و بعد هم صحبت از «کشته شدن سنی ها به دست شبه نظامیان شیعه» می کنند و این یک زبان تحریک آمیز می باشد.
27 مهر 93
طبقه بندی: اخبار،  اخبار ایران و جهان،  آرشیو 93،  تحولات عراق،  مواضع دولت عراق، 
برچسب ها: مواضع عراق در رابطه با فرقه تروریستی رجوی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی