نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 6 آبان 1393
نویسندگان و مزدبگیران دربار که از همه امکانات نوشتن و حرافی و دلقکی، در نشریات و سایتها و رادیو و تلویزیون و جلسات خرد و کلان برخوردارند، قادر به محاسبه مالی و این که این همه هزینه از کجا می آید، نیستند و اینجا نیز مثل کبک سرشان را در جهل و تباهی فرو می کنند تا ...

کانون سیاسی فرهنگی ایران فانوس
از نیمه دهه چهل که مجاهدین خلق اعلام موجودیت و ابراز وجود کردند، دریافتند که بدون استفاده از ابزار خشونت در دفاع و تهاجم، قادر به ادامه بقاء نیستند. آنان از ابتدای دهه پنجاه، خشونت را علیه نظام شاه و اسراییل و آمریکا، به کار برده و ارج نهادند. آنان که ادعا می کردند، خشونت ابزاری برای رسیدن به قدرت و قدرت نیز در خدمت عدالت و آزادی خواهد بود، خشونت را در مناسبات داخلی نیز به کار گرفته و مقدس شمردند. طی چند سال اول انقلاب ایران که مجاهدین خلق خود بهانه ای برای استفاده از خشونت نداشتند، همین مدت، یا به ترغیب حکومت برای استفاده از خشونت علیه دیگران پرداختند و یا حکومت را تحریک به رویارویی با خود کردند.
 
مجاهدین خلق طی دهه شصت به بعد، از ابزار خشونت علیه جمهوری اسلامی در ابعادی وسیع استفاده کرده و سپس در خاک عراق علیه مخالفین صدام حسین، وارد جنگ شدند. در همین حین، خشونت که ابزاری مقدس و استراتژیک شمرده می شد و به سوخت دستگاه بدل شده بود، در ماکزیموم شدت علیه مخالفین داخلی به کار گرفته شد و پس از سقوط صدام حسین نیز دولتهای عراق و سوریه باضافه ایران، جای دشمنان قدیمی را گرفتند. الغرض، مجاهدین خلق طی چند دهه حیات خونبار و پر هزینه، هیچگاه قادر نشدند از ابزار خشونت به صورت تاکتیکی استفاده کنند و این در میان سایر نیروهای غیر حکومتی ایران، موردی نادر است.
 
مسعود رجوی نیز از ابتدای کاربرد خشونت علیه حکومتها و مردم و اعضاء، مسئول اول این جریان بود و او در کنار جنگ و خونریزی علیه دوست و دشمن، همچنین انبوه نقض حقوق بشر و زندان و شکنجه و جاسوسی و مزدوری و سرکوب و اختناق را به وفور در پرونده سیاه خود دارد. با این وصف، او تنها نبود. اگر همه مسئولیتها سر او خراب شود، بسیاری از مقصران دیگر از مظان اتهام مصون خواهند ماند. مسعود رجوی، بدون یک ایدئولوژی خشونت زا و دیگرانی که خشونت را مقدس و مشروع جلوه داده و در هر برهه ای او را تشویق و ترغیب می کردند، قادر به ارتکاب چنین حجم از کمیت و کیفیت جنایتها نبود.
 
او به جز فرماندهان و یاران داخلی، بسیاری از نویسندگان و شاعران و مداحان دربار را به کمک طلبید و آنان متاسفانه به دلایلی که در زیر خواهد آمد، نقش ماستمالی و مشروعیت بخشیدن اعمال و رفتار مسعود رجوی را در داخل و خارج مناسبات، به عهده گرفتند.
 
۱ـ نویسندگان و شاعران و هنرمندان دربار مسعود رجوی و مریم قجر، بر خلاف اصالت و تعهد هنری، هیچگاه خلاف جریان حرکت نکرده و هیچگاه مسعود رجوی خودسر و خیره سر و لجباز را به آنچه که انجام می دهد، هشدار نداده و همیشه لقمه نان را ملاک حرف و حدیث خود قرار داده و می دهند.
 
۲ـ آنان که باید با سلاح نقد و هنر، مجاهدین و رهبری خودکامه را از دام و کمین و پرتگاه، هشدار و نجات می دادند، برای بالا بردن مزدشان، ضد انتقاد کردند، اما جهت مصلحت و منافع دراز مدت خود و ارباب شان، انتقاد نکردند و دانسته یا ندانسته، شاهد سقوط مجاهدین خلق و رهبرانش در زباله دان تاریخ شدند.
 
۳ـ در وقیحانه ترین و بی شرمانه ترین صورت، هر آنچه که از کله های بیمار و مالیخولیایی، بیرون زده می شود، از خطوط سیاسی و نظامی و ایدئولوژیک و تا انواع نقض حقوق بشر و نقض حقوق اعضاء، میرزابنویسان، ناچار به توجیه هر آنچه که به آنان داده می شود، هستند.
 
۴ـ هنرمندان دربار که اکثراً و یا همه در ساحل امن نشسته اند، برای اعضای اسیر و در جبهه پوچ، تئوری و انگیزه تولید می کنند و اردوگاه لیبرتی را زندان و اسیر را رزمنده و شکست را پیروزی و استیصال را مقاومت تبلیغ می کنند و در شعارنویسی و کلیشه نویسی و هذیان نویسی، قادر نیستند خارج از چارچوبهای ترسیم شده فرقه ای، که سیاه نمایی دشمن و سپیدسازی رهبران و لنگ و لگد زدن به جداشدگان است، به موارد دیگری پردازند.
 
۵ـ نویسندگان و مزدبگیران دربار که از همه امکانات نوشتن و حرافی و دلقکی، در نشریات و سایتها و رادیو و تلویزیون و جلسات خرد و کلان برخوردارند، قادر به محاسبه مالی و این که این همه هزینه از کجا می آید، نیستند و اینجا نیز مثل کبک سرشان را در جهل و تباهی فرو می کنند تا همچنان در خدمت جهل و تروریسم، مبلغ ریاضت و بردگی باشند.
 
۶ـ جاهلان دربار، طی دهها سال حتی یک حرف و حدیث و نوشته ای که بویی از تازگی و گشایش و دموکراسی و آزادی بدهد، از خود بیرون ندادند. یا نمی دانند و نمی توانند و یا در خدمت جهل و فریب، قلمها و زبانها به ابزاری در خدمت خدعه و تحمیق در آمدند. واژه ها به سخره گرفته شده و فرهنگ و ادبیات خیانت و چاله میدانی خلق شدند.
 
۷ـ بیرون گود نشستگان و جارچیان دربار، قادر نیستند به کوچکترین مسایل اخلاقی و انسانی و تاریخی و سیاسی و فرهنگی که مرتبط به ایرانیان است و در هر مخاصمه و جنگی، مردان در صفوف مقدم و زنان را به پشت جبهه منتقل می کنند، بپردازند که این چگونه است، ما صدها مرد و نامرد در پشت جبهه، خرامان بخوریم و بخوابیم و بپوسیم، اما هزار زن بیچاره نه یک سال و دو سال بلکه سی سال، در خط مقدم بلا، سپر بلا شوند و ریاضت بکشند تا این که سوژه و دلار میرزابنویسان و پوسیدگان جبهه شرم، تامین شود.
 
۸ـ قصابان حقیر که غرق در هنر قصابی اند، لطف و مرحمت ساییدن تیغ و شست و شوی خون را به شاگردان و چماقداران و گزمگان و ملیجکان خود می سپارند تا بی هنری آنان را به هنر قصابی بیالایند و از خروج شان ممانعت به عمل آورند.
 
کانون سیاسی فرهنگی ایران فانوس
، بیست و هفتم اکتبر ۲۰۱۴
 
.........................
نوید هایی
06 آبان 93
 طبقه بندی: آرشیو 93،  جداشدگان از فرقه رجوی،  نجات یافتگان،  آقای مهدی خوشحال، 
برچسب ها: آنان که تیغ می سایند، کانون سیاسی فرهنگی ایران فانوس، مهدی خوشحال، نوید هایی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی