نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 2 آذر 1393
روز دوشنبه برابر با 26 آبان ماه 1393، آقای حسن دانائی فر سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق از پادگان اشرف در 150 کیلومتری شمال بغداد و 60 کیلومتری مرز ایران و عراق در استان دیاله بازدید نمود. در این بازدید او از قسمت های مختلف پادگان، خصوصا سنگر افسانه ای مسعود رجوی معروف به مقر 49 در دهها متر زیر زمین، دیدن کرد.

بازدید سفیر جمهوری اسلامی از پادگان اشرف
بازدید سفیر جمهوری اسلامی از پادگان اشرف

بازدید سفیر جمهوری اسلامی از پادگان اشرف

روز دوشنبه برابر با 26 آبان ماه 1393، آقای حسن دانائی فر سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق از پادگان اشرف در 150 کیلومتری شمال بغداد و 60 کیلومتری مرز ایران و عراق در استان دیاله بازدید نمود. این استان به تازگی از همین مقر توسط ارتش عراق و نیروهای مردمی از وجود تروریستهای فرقه موسوم به داعش پاکسازی گردید است. در این بازدید او از قسمت های مختلف پادگان، خصوصا سنگر افسانه ای مسعود رجوی معروف به مقر 49 در دهها متر زیر زمین، دیدن کرد.

آقای دانائی فر در پایان این بازدید از پادگان اشرف، که به مدت نزدیک به سه دهه مقر مرکزی سازمان مجاهدین خلق در عراق بود، اظهار امیدواری کرد که بزودی خانواده های دردمند و رنج کشیده اعضای سازمان مجاهدین خلق به دیدار با عزیزانشان در اردوگاه لیبرتی نایل گردند و به جدائی و حرمان آنان پایان داده شود. او همچنین آرزو نمود اعضای اسیر در فرقه رجوی هرچه زودتر در شرایطی قرار گیرند تا بتوانند خود در خصوص سرنوشتشان آگاهانه و آزادانه تصمیم بگیرند.

در روز پنجشنبه برابر با 24 مهر ماه 1393، آقای ابراهیم خدابنده از اعضای سابق بخش روابط بین المللی فرقه رجوی دیداری با سفیر جمهوری اسلامی در محل سفارت در بغداد داشت. آقای دانائی فر در این دیدار قول مساعد داد تا به تلاش هایش برای برقراری ارتباط بین اعضای گرفتار در فرقه رجوی و خانواده هایشان ادامه داده و در این راه از تمامی ظرفیت های سفارت جمهوری اسلامی ایران در عراق استفاده نماید. در این دیدار بعد از توضیحات آقای خدابنده در خصوص سازمان مجاهدین خلق، سفیر جمهوری اسلامی اظهار تمایل نمود تا دیداری از بخش های مختلف پادگان اشرف داشته باشد.

لازم به ذکر است که مسعود رجوی در سال 1365 از پاریس به بغداد نقل مکان کرد و در سال 1366 تأسیس ارتش آزادیبخش ملی را به عنوان بخشی از ارتش صدام اعلام نمود. پادگان اشرف که یکی از پادگان های ارتش عراق موسوم به معسکر الخالص بود در همان زمان از جانب صدام حسین در اختیار مسعود رجوی قرار گرفت تا تحت فرماندهی ارتش صدام فعالیت های خود علیه مرزبانان و مدافعان ایرانی را به پیش ببرد. به تدریج روستاها و زمین های زراعی اطراف این پادگان نیز توسط ارتش صدام غصب و به پادگان ضمیمه گردید. در سال 1392 این پادگان به دنبال حادثه ای خونین کاملا تخلیه و در اختیار دولت عراق قرار گرفت.

بازدید سفیر جمهوری اسلامی از پادگان اشرف

پادگان اشرف بعد از سقوط صدام حسین تحت حفاظت نیروهای آمریکائی تنها مکان ارتش عراق بود که بعد از تشکیل دولت جدید تحت کنترل این دولت قرار نداشت. با خارج شدن کامل نیروهای فرقه رجوی از این پادگان و جستجوئی که در آن صورت گرفت گورهای دستجمعی متعدد و یک پناهگاه فوق مدرن ضد اتمی متعلق به مسعود رجوی در آن کشف گردید. بعد از آن عده ای از جداشدگان به محل پادگان اشرف رفته و مکان هائی که اعضای ناراضی در آنها تحت بازداشت انفرادی و شکنجه قرار داشتند و بعضا به قتل میرسیدند را نشان دادند.

بنیاد خانواده سحر
بغداد 22 نوامبر 2014
.......................................
نوید رهایی
2 آذر ماه 1393


برچسب ها: حسن دانائی فر سفیر جمهوری اسلامی ایران، اشرف، بازدید از اشرف،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی