نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

«نوام چامسکی» اندیشمند مشهور آمریکایی در مصاحبه با یک شبکه تصویری، جامعه آمریکا را بسیار نژادپرست خواند و گفت سیاهان اکنون به شکلی دیگر به عنوان برده به کار گرفته می‌شوند.

«نوام چامسکی»: جامعه آمریکا بسیار نژادپرست است
برده‌داری در آمریکا همچنان جاری است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،
«نوام چامسکی» اندیشمند، محقق و تحلیلگر برجسته آمریکایی در واکنش به کشته شدن مداوم سیاه‌پوستان به دست پلیس آمریکا، جامعه این کشور را «بسیار نژادپرست» توصیف کرد.
آقای چامسکی که با شبکه تصویری «گریت تی‌وی» (GRIT TV) مصاحبه می‌کرد، گفت: «این جامعه‌ای بسیار نژادپرست است. واقعا تکان‌دهنده است. آنچه که در 30 سال گذشته به سر آفریقایی-آمریکایی‌ها آمده، مشابه چیزی است که «ادوارد باپتیست» (نویسنده و تاریخدان) در مورد رخدادهای اواخر قرن 19 تعریف می‌کند.» وی با بیان اینکه متمم‌های لغو برده‌داری تنها توانست به مدت یک دهه برای سیاهان آزادی به همراه داشته باشد، گفت اختیاراتی که بعدها به ایالات داده شده، آن‌ها را قادر ساخت تا هرآنچه می‌خواهند با سیاه‌پوستان انجام دهند.
چامسکی افزود: «آنچه که آن‌ها انجام دادند، مجرمانه کردن زندگی سیاه‌پوستان بود که نوعی نیروی کار اجباری به وجود آورد. این قوانین مردان سیاه‌پوست را به زندان می‌افکند و آن‌ها از این طریق به یک نیروی کار کامل، بهتر از برده‌ها، تبدیل می‌شدند.»
در ماه‌های اخیر کشته شدن چند سیاه‌پوست از جمله «مایکل براون»، «اریک گارنر» و «تمیر رایس» به دست افسران سفید‌پوست پلیس، به بروز اعتراضات کم‌سابقه در ایالات متعدد آمریکا منجر شده است. معترضان می‌گویند با وجود تغییر قوانین، همچنان نهادهای آمریکایی رفتاری نژادپرستانه با سیاه‌پوستان و اقلیت‌های نژادی دارند.
خبرگزاری فارس
93/09/22


طبقه بندی: اخبار ایران و جهان،  آرشیو 93،  آمریكا،  دیدگاه،  حقوق بشر، 
برچسب ها: «نوام چامسکی»، سیاه‌پوستان، پلیس آمریکا، GRIT TV، مایکل براون، اریک گارنر، تمیر رایس،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی