نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

شکست جبهه عربی – غربی و عقیم ماندن طرح تجزیه کشور عراق که مجاهدین نیز خود را تمام عیار با آن همراه کرده بودند یک شکست استراتژیک و بعبارت دقیق تر پایان رویای ۱۱ ساله رهبران مجاهدین برای بازگشت بعثیون به قدرت و ماندن مجاهدین در خاک عراق محسوب شده و بیش از هر زمان دیگری تشکیلات مجاهدین را در معرض نابودی و مرگ کامل سیاسی قرار داده و ...

سیدحجت سیداسماعیلی: ترفند جدید رجوی برای ماندن در عراق

پیشتر گفته بودیم که شکست جبهه عربی – غربی و عقیم ماندن طرح تجزیه کشور عراق که مجاهدین نیز خود را تمام عیار با آن همراه کرده بودند یک شکست استراتژیک و بعبارت دقیق تر پایان رویای ۱۱ ساله رهبران مجاهدین برای بازگشت بعثیون به قدرت و ماندن مجاهدین در خاک عراق محسوب شده و بیش از هر زمان دیگری تشکیلات مجاهدین را در معرض نابودی و مرگ کامل سیاسی قرار داده و بحرانهای فزاینده تشکیلاتی و سردرگمی رهبران آن در چاره جویی خود از نتایج سحر است.
 
بنابراین نتیجه منطقی این شکست این است که مجاهدین باید دیر یا زود خاک عراق را ترک کنند. بدین ترتیب رهبران این گروه با احساس این خطر به ترفند های دیگری در راستای ماندن در خاک عراق روی آوردند.
 
تشکیلات مجاهدین در اولین واکنش به این شکست، در چهارم دیماه ۱۳۹۳ از آمریکا درخواست کرد که ۱۰ درصد سلاح های مصادره شده شان را در راستای حفاظت از خودشان در لیبرتی به آنها باز گرداند.
 
یادآوری اینکه در همان سال ۱۳۸۲ و بعد از خلع سلاح مجاهدین، مسعود رجوی در یک پیام داخلی تحلیل کرده بود که اگر امروز آمریکائی ها سلاح های ما را مصادره کردند خیلی زود سلاحهای مدرن تری را از دست همین ژنرالهای آمریکائی خواهیم گرفت.
 
بدین ترتیب باید گفت درخواست سلاح از آمریکا و شعار جدید مجاهدین در تسلیح ساکنان لیبرتی حاکی از وضعیت جدید مجاهدین بعد از شکست جبهه عربی – غربی در خاک عراق است. چرا که :
 
۱ – علیرغم اینکه رهبران این گروه هم بخوبی میدانند که با توجه به وضعیت فعلی مجاهدین کسی روی اسب باخته شرط بندی نمیکند، ولی با توجه به ماهیت تروریستی چنین درخواستی را داده است.
 
۲ – ساکنان لیبرتی تقریبا همگی شان در سن بازنشستگی بوده و بدلیل ابتلا به انواع بیماریهای جسمی نیاز شدید به رسیدگی‌های پزشکی آنچنانکه اطلاعیه های خود سازمان هم نشان میدهد دارند. ضمن اینکه وضعیت بد روحی و روانی آنها نیز مزید بر علت است که در صورت خروج از لیبرتی باید سالها تحت درمان قرار بگیرند.
 
بنابراین تسلیح مجاهدین در لیبرتی به فرض هم که عملی شود (بدون اینکه در نظر بگیریم اینکار نقض حاکمیت دولت عراق است) کاری بس خطرناک بوده و ممکن است آنها نه تنها نتوانند در مقابل دشمن فرضی مقاومت کنند چه بسا آسیب های جدی نیز به خودشان وارد سازند. ضمن اینکه باید به خواست رهبران مجاهدین و اینکه اعضای ساکن در لیبرتی هم تک تک شان همین درخواست را دارند به دیده شک و تردید نگریست.
 
بدین ترتیب باید گفت درخواست سلاح در چهارم دیماه ۹۳ و اکنون شعار «مجاهدین را در لیبرتی در برابر حمله شبه نظامیان و پاسداران رژیم برای دفاع از خود مسلح کنید» که آذین بند سایت های رسمی و غیر رسمی مجاهدین شده است، ترفند جدید رهبران مجاهدین برای ایجاد مانع در مقابل انتقال باقیمانده ساکنان لیبرتی به کشورهای ثالث بعد از شکست جبهه عربی – غربی در خاک عراق است.
 
بعبارت دقیق تر رهبران مجاهدین میخواهند به کمیساریای عالی پناهندگان، آمریکا و سایر ارگانهای بین المللی این پیام را بدهند که گروه مجاهدین همچنان به تشکیلات شان پایبند بوده و به خشونت طلبی وجهی جدانشدنی از اصول مجاهدین است. تا بدین ترتیب تنها امکان خروج اعضای ساکن در لیبرتی به کشورهای ثالث را نیز بسوزانند تا هیچ کشوری حاضر به پذیرش آنان نباشد .
 
در همین راستا جمله آقای برت مک گرک جانشین فرستاده ویژه رئیس جمهور آمریکا در ائتلاف مقابله با داعش در پاسخ به سوال اعضای کنگره آمریکا در مورد وضعیت اردوگاه آزادی (لیبرتی) در دهم دسامبر ۲۰۱۴ (۱۹ آذر ۹۳) را تکرار میکنم که گفت : « . . . دولت آلبانی بر سر این موضوع با ایالات متحده همکاری کامل داشته است. جانان واینر، مشاور ارشد من همراه با تیمش و گروهی از کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل هم‌اکنون برای نظارت بر انتقال اعضای سازمان مجاهدین در آلبانی به سر می‌برد و من هر روز در این مورد گزارش می‌گیرم . . . هدف ما این است که همه ساکنان اردوگاه آزادی در امنیت کامل عراق را ترک کنند». و البته این زنگ خطر جدی برای رهبران مجاهدین است که دیر یا زود باید خاک عراق را تخلیه کنند.

سیدحجت سیداسماعیلی - عضو پیشین شورای مرکزی مجاهدین
 
ایران دیدبان
21 دی 93

نامه سرگشاده آن خدابنده (سینگلتون) در بریتانیا به رئیس جمهور فرانسه فرانسواز اولاند
طبقه بندی: اخبار روز،  آرشیو 93،  جداشدگان از فرقه رجوی،  افشاگری،  پرونده،  آقای حجت سید اسماعیلی،  نجات یافتگان،  گروه تروریستی،  عراق ستیزی، 
برچسب ها: سیدحجت سیداسماعیلی، رجوی عراق، منافقین، نوید رهایی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی