نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

رجوی درباره ی حجاب بسیار ضد و نقیض است. او  در" طرح ده ماده ای" کذایی اش برای آینده ایران ادعا می کند که زنان " از حق انتخاب آزادانه پوشش برخوردار خواهند بود." با وجود این ، شواهد از آن چه در درون کمپ های سازمانش می گذرد، نشان می دهد که هیچ گونه حق آزادی پوششی در قرارگاه های مجاهدین خلق وجود ندارد ...

نوید رهایی
بسیاری از مخالفان حجاب اسلامی معتقدند که حجاب زنان را محدود می کند و برداشتن آن آزادی زن و برابری وی با مردان را افزایش می دهد. آن ها بر این باورند که پوشش روسری یا چادراز فعالیت زن در جامعه جلوگیری می کند یا دست کم آن را محدود می کند. از سوی دیگر ، مسلمانان معتقد به حجاب،  بر این باور هستند که حجاب نه تنها باعث اطمینان خاطر و آزادگی زن می شود بلکه جامعه را متقاعد می کند که به زن نگاه جنسیتی نداشته باشد . آن ها معتقدند که اسلام برابری جنسیتی را در نظر گرفته و حجاب به زنان اجازه می دهد که بخشی از جامعه باشند بدون این که مورد تبعیض و تحقیر قرار بگیرند.

و اما مریم رجوی ، رهبر سازمان مجاهدین خلق چه نظری درباره ی حجاب دارد؟ موضع وی درباره حجاب زن چگونه است؟
در واقع، عقیده ی مریم رجوی درباره ی حجاب بسیار ضد و نقیض است. او  در" طرح ده ماده ای" کذایی اش برای آینده ایران ادعا می کند که زنان " از حق انتخاب آزادانه پوشش برخوردار خواهند بود." با وجود این ، شواهد از آن چه در درون کمپ های سازمانش می گذرد، نشان می دهد که هیچ گونه حق آزادی پوششی در قرارگاه های مجاهدین خلق وجود ندارد.
شاید، الیزابت روبین ، نویسنده ی نیویورک تایمز اولین کسی بود که در رسانه های خارجی فضای فرقه ای درون کمپ اشرف را به معرض نمایش گذاشت. وی در مقاله ای که در سال 2003 پس از دیدارش از کمپ اشرف منتشر کرد سازمان مجاهدین خلق را " فرقه ی رجوی " نامید. وی اعضای درون کمپ را چنین توصیف کرد :"در حالی که از پست های بازرسی و میان تایرهای چیده شده در زمین به داخل شهر نظامی منظم آن ها وارد می شوی ، احساس می کنی که وارد دنیای تخیلی زنبورهای ماده کارگر شده ای . البته مردهایی هم در اطراف هستند ؛ 50 درصد سربازن مرد هستند. اما هر جا که نظر می انداختم زنانی می دیدم با یونیفرم های خاکی ، روسری های سبز لجنی ، که با وانت های پیکاب سفید یا کامیون های نظامی سبز در خیابان ها عقب و جلو می رفتند ، خیره به روبرو، کمی گیج و مبهوت بودند ، یا چنان مصمم راه می روند که اندکی حالت رژه رفتن در طرز راه رفتنشان می بینی گویی که در کارخانه ای در چین مائوئیست هستند."
در پی سقوط دیکتاتوری عراق و اصلی ترین حامی مالی مجاهدین خلق ، در سال 2003 ، نیروهای امریکایی مجاهدین خلق را خلع سلاح کردند. از آن پس قرارگاه اشرف تحت حفاظت ارتش امریکا قرار گرفت. اعضای مجاهدین که دیگر سلاحی نداشتند و تحت حفاظت دشمن سابق خود یعنی امپریالیسم امریکا قرار گرفته بودند ، شک و تردیدهایی در ذهنشان آغاز شد و ایدئولوژی و نبرد چندین ساله ی رهبری سازمان را زیر سئوال بردند . روند جدا شدن اعضا آغاز شد. صدها تن از کمپ اشرف خارج شدند.
 اعضای جدا شده از فرقه ی رجوی از جمله زنان جدا شده حقایقی را درباره ی زندگی در درون کمپ های مجاهدین افشا کردند. آن ها رفتارها و روش های فرقه ای و سرکوب گرانه ی سران مجاهدین خلق را فاش کردند . شهادت های زنان جدا شده از سازمان شامل موارد طلاق اجباری ، تجرد اجباری ، عمل جراحی بیرون آوردن رحم برای عقیم کردن زنان و به ویژه سوءاستفاده ی جنسی توسط مسعود رجوی می شد.
در میان این رفتارهای ناقض حقوق زنان ، پوشش اجباری شاید از درجه اهمیت کم تری برخوردار باشد اما قطعاً بی اعتباری ادعاهای مریم رجوی درباره ی آزادی انتخاب پوشش ، در ایرن آینده ایران را اثبات می کند. زهرا سادات میرباقری یکی از جدا شده های فرقه ی رجوی است که عضو لایه ی دوم شورای رهبر بوده است. خانم میرباقری از نامزدهای ازدواج با مسعود رجوی بود ، بدین معنا که گردنبند مشهور اهدایی تصویر مسعود رجوی را دریافت کرده بوده است . خوشبختانه وی پیش از آن که مورد سوءاستفاده جنسی قرار بگیرد موفق به فرار از فرقه شد.
میرباقری عهد و پیمان مریم رجوی برای حق انتخاب آزادانه پوشش در آینده ایران را به چالش می کشد. او از تجربه ی دست اول خود از زندگی تحت قواعد و اجبارات کیش شخصیتی رجوی می گوید:
" در مناسبات این فرقه، حجاب فقط در روسری خلاصه می شود، زنان حق ندارند از انواع دیگر پوشش مثل شال یا کلاه و... استفاده کنند و جز روسری "سبز، قرمز، خاکی" بقیه ممنوع بود و حتی روسری های قرمز و خاکی نیز تنها در محل های خاص مجاز بود و اگر کسی می خواست خارج از مراسم های تبلیغی مجاهدین روسری قرمز یا خاکی بپوشد، توبیخ می شد.
"در این فرقه که با دستورالعمل های مریم رجوی کارها و امورات بویژه مسائل زنان دنبال می شود، در مورد لباس و پوشش هم محدودیت حاکم  بوده و هست. زنان حق انتخاب رنگ لباس و حتی حق انتخاب جنس پارچه  لباس خود را ندارند!.
"من به مدت 23 سال که در تشکیلات این فرقه مخرب بوده ام فقط مجاز بودم از فرم پوشش سبزرنگ با جنس زبر و روسری سبز استفاده کنم.
 "حجاب اجباری حتی در مکانهایی که فقط زنان حضور داشتند نیز حاکم بود. وقتی مسئولین فرقه در این رابطه با سوآل و شگفتی زنان روبرو می شدند که: "چرا زنان در یک نشست کاملاً زنانه و یا در سالن غذاخوری خودشان که هیچ مردی در آن تردد نمی کند باید روسری سر کنند و حجاب اجباری داشته باشند؟"
 "مسئولین فرقه با استناد به صحبت ها و فرامین مریم رجوی می گفتند:
"روسری فرم رسمی سازمان مجاهدین و ارتش آزادیبخش است و زنان ملزم به پوشیدن روسری حتی در مکانهایی که مردان حضور ندارند هستند".!!!
مزدا پارسی
 
انجمن نجات مرکز فارس
1393/11/12
............................
نوید رهایی
 طبقه بندی: اخبار روز،  آرشیو 93،  جداشدگان از فرقه رجوی،  استان ها،  زنان،  نقض حقوق اعضاء، 
برچسب ها: آزادی زنان، فرقه ی رجوی، رجوی، حجاب،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی