نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 17 مرداد 1390

روزنامه "الوطن" چاپ عربستان امروز به نقل از یک منبع دولتی سعودی در ادعایی گستاخانه جزایر سه گانه ایرانی را بخشی از خاک امارات خواند و برنامه صلح آمیز هسته ای ایران را یک نگرانی برای جامعه جهانی دانست.به گزارش اطلاع رسانی شبکه خبری العالم، روزنامه الوطن به نقل از این منبع دولتی بلندپایه سعودی بدون ذکر نام، ادعای امارات مبنی بر حاکمیت بر جزایر سه گانه ایرانی تنب کوچک، تنب بزرگ و ابوموسی را تکرار کرد.

این منبع در گفتگوی خود با روزنامه الوطن سعودی از ایران خواست تا در این زمینه به آنچه آن را "تلاش های امارات و جامعه جهانی از طریق مذاکرات مستقیم یا مراجعه به دیوان عدالت بین المللی خواند، پاسخ مثبت دهد".

این منبع دولتی عربستانی همچنین درحالی بر اهمیت التزام به اصول قوانین بین المللی تاکید کرد که خود، بدون در نظر گرفتن حق حاکمیت کشورها بر خاک خویش مدعی حاکمیت امارات بر جزایر سه گانه ایرانی شد.

 

 روزنامه الوطن در ادامه مطلب خود سخنان "علی اکبر صالحی" وزیر امور خارجه و "محمد جواد رسولی محلاتی" سفیر ایران در عربستان در روزهای 22 و 25 ژوئیه گذشته را نوعی عقب نشینی ایران از سیاست خود به طور خاص در قبال عربستان و به طور کلی در قبال کشورهای شورای همکاری خلیج فارس بویژه درخصوص تحولات بحرین خواند.

عربستان سعودی در قبال سخنان اخیر وزیر امور خارجه و سفیر ایران در عربستان درخصوص بازدید از تاسیسات هسته ای ایران اظهار نظر رسمی نکرد و تنها در این زمینه به گفتگوی این منبع دولتی بلندپایه سعودی با روزنامه الوطن بسنده کرد تا از این طریق درصدد کم اهمیت جلوه دادن موضع ایران برآید.

این منبع دولتی بلندپایه سعودی از یک سو ضمن استقبال از سخنان یاد شده در عین حال مدعی شد که موضوع صلح آمیز هسته ای ایران یک نگرانی برای جامعه جهانی محسوب می شود.

وی در این زمینه گفت: "پیشنهاد گشودن تأسیسات هسته ای ایران به روی کارشناسان عربستانی گام مهمی در راستای اعتماد سازی در زمینه موضوعی است که باعث نگرانی همه جامعه جهانی شده است".

این منبع دولتی بلندپایه سعودی همچنین بدون توجه به همکاری کامل ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی و پاسخ تهران به همه سوالات مطرح شده در زمینه موضوع صلح آمیز هسته ای خود گفت: "عربستان ترجیح می دهد ایران به همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی نه تنها به ابهامات مطرح برای عربستان و سایر اعضای شورای همکاری خلیج فارس بلکه به نکات مبهم برای جامعه جهانی پاسخ دهد و تهران باید حقیقت برنامه هسته ای خود را از طریق سازمان های بین المللی تبیین نماید".

طبقه بندی: اخبار ایران و جهان، 
برچسب ها: سعودی، صالح، جزایر ایرانی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی