نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 26 بهمن 1393
یکی از مقامات سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا اعلام کرد که حدود ۱۵۰ شهروند آمریکایی به داعش پیوسته‌اند. این مقام آمریکایی اضافه کرد که مبارزان غربی که به سوریه رفتند در آنجا در حال آموزش بوده و امکان دارد برای انجام حملاتی به کشورهایشان بازگردند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌‌رسانی هابیلیان به نقل از شبکه خبر مقاماتی در سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) گفتند که بیش از ۱۵۰ شهروند آمریکایی به سوریه سفر کرده‌ و درصدد پیوستن به گروه داعش هستند.

به گزارش راشاتودی، نیک راسموسن مدیر مرکز ملی مبارزه با تروریسم گفت که تعداد بی‌سابقه‌ای از مبارزان خارجی در راه پیوستن به گروه‌های افراطی هستند.

وی که این سخنان را درنشست استماع کمیسیون امنیت داخلی کنگره مطرح می‌کرد، گفت که حدود بیست‌‌هزار تروریست از ۹۰ کشور به داعش پیوسته‌اند که در این میان ۳۴۰۰ نفر آنها از کشورهای غربی بوده و ۱۵۰ نفر نیز شهروند آمریکایی هستند.

این مقام آمریکایی اضافه کرد که مبارزان غربی که به سوریه رفتند در آنجا در حال آموزش بوده و امکان دارد برای انجام حملاتی به کشورهایشان بازگردند.

راسموسن تاکید کرد: میدان‌های نبرد در عراق و سوریه به تروریست‌ها، تجربه‌های نبرد همانند آموزش‌هایی درباره تسلیحات و مواد منفجره می‌دهد و این افراد می‌توانند شبکه‌های تروریستی برای انجام حملات در غرب تشکیل دهند.

مجله واشنگتن فری بیکن، اعلام کرد که حجم زیادی از تروریست‌های خارجی که وارد سوریه می‌شوند از طریق مرزهای شمالی ترکیه به سوریه می‌روند. ترکیه با ۶۹ کشور توافق ورود بدون ویزا داشته و به همین دلیل نقطه مناسبی برای سفر به سوریه و پیوستن به داعش به شمار می‌آید.

مایکل اشتاینباخ، مدیر بخش مبارزه با تروریسم اف‌بی‌آی اعلام کرد که داعش به شکل فعالی از شبکه‌های اجتماعی برای انتشار افکار افراطی خود استفاده می‌کند. اشتاینباخ، در ژانویه گذشته نوار ویدیویی منتشر کرد که طی آن طرفداران خود را برای انجام حملاتی در کشورهای غربی به خصوص علیه افراد ارتش و پلیس و نیروهای امنیتی تشویق کرد.

پیشتر نیز گروه القاعده در ماه دسامبر در مجله الکترونیکی انگلیسی زبان خود، طرفدارانش در خارج را به انجام عملیات و حملات تشویق کرد و در آن مجله نحوه ساخت بمب را نیز آموزش داد.
  
بنیاد هابیلیان   
شنبه، ۲۵ بهمن ۱۳۹۳
طبقه بندی: اخبار،  آرشیو 93،  اخبار ایران و جهان،  منافقین، داعش، تكفیری، سلفی،  آمریكا،  گروه تروریستی، 
برچسب ها: پیوستن شهروندان آمریکایی به داعش، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا)، هابیلیان، راشاتودی، نیک راسموسن، داعش،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی