نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات امنیتی در پاکستان گزارش داد که این کشور یکی از سرکردگان گروهک تروریستی جیش‌العدل را بازداشت کرده است. به نوشته رویترز، سلام ریگی پسر عموی عبدالمالک ریگی، سرکرده معدوم گروهک تروریستی جندالله است. در همین حال، بر اساس برخی پیگیری‌های خبرنگار فارس، هویت حقیقی فرد دستگیر شده «عبدالستار ریگی» برادر کوچک‌تر عبدالمالک ریگی است ...

«عبدالستار ریگی» برادر کوچک‌تر عبدالمالک ریگی

جزئیاتی از بازجویی ریگی در پاکستان؛ عبدالستار چگونه به دام افتاد؟

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان به نقل از فارس، چند روز قبل خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات امنیتی در پاکستان گزارش داد که این کشور یکی از سرکردگان گروهک تروریستی جیش‌العدل را بازداشت کرده است.

بر پایه این گزارش، مقامات جنوب غرب پاکستان «سلام ریگی» را زمانی که وی سوار بر اتوبوس در حال سفر در نزدیکی مرز ایران بوده، بدون مقاومت بازداشت کرده‌اند.

یک مقام امنیتی که خواسته نامش فاش نشود، به رویترز گفته است که این فرد در ۵۰ کیلومتری شهر «کویته» مرکز استان بلوچستان پاکستان بازداشت شده است.

به نوشته رویترز، سلام ریگی پسر عموی عبدالمالک ریگی، سرکرده معدوم گروهک تروریستی جندالله است. در همین حال، بر اساس برخی پیگیری‌های خبرنگار فارس، هویت حقیقی فرد دستگیر شده «عبدالستار ریگی» برادر کوچک‌تر عبدالمالک ریگی است.

بر این اساس «عبدالستار ریگی» در لحظه دستگیری برای پنهان کردن هویت خود، کارت شناسایی «سلام ریگی» پسر عموی خود را تحویل ماموران امنیتی پاکستان می‌دهد.

عبدالستار ریگی برادر کوچکتر عبدالمالک ریگی تنها باقیمانده از خانواده سرکرده سابق جندالشیطان است که پس از اختلاف «محمد ظاهر» سرکرده جیش‌العدل با خانواده ریگی از این گروه جدا و به گروه تازه تاسیس برادرش، عبدالرئوف ریگی، به نام «جیش‌النصر» می‌پیوندد.

پس از ترور عبدالرئوف ریگی که بنا به شواهد فراوان توسط محمد ظاهر سرکرده جیش‌العدل به قتل رسیده، عبدالستار ریگی به عنوان فرمانده جدید جیش‌النصر به جای برادر بزرگترش، فعالیت خود را از چندی قبل آغاز کرده بود.

در همین حال برخی منابع از افزایش سطح همکاری ایران و پاکستان در ماه‌های اخیر برای مبارزه با تروریسم خبر داده و این احتمال که عبدالستار ریگی بر اثر همکاری میان ایران و پاکستان، دستگیر شده باشد، را افزایش داده است.

لازم به ذکر است، بر همین اساس، پیش بینی می‌شود که پاکستان در راستای تقویت بیشتر همکاری برای مبارزه با تروریسم در منطقه «عبدالستار ریگی» را بزودی به ایران تحویل ایران بدهد.

بنیاد هابیلیان  
13 اسفند 93جزئیاتی از بازجویی ریگی در پاکستان؛ عبدالستار چگونه به دام افتاد؟

بازجویی از ریگی تروریست مشهور که به تازگی در ایالت بلوچستان دستگیر شده موجب کشف شبکه بزرگ شبه نظامیان در پاکستان شده و نیروهای امنیتی سعی دارند اعضای این شبکه را دستگیر کنند.
خبرگزاری فارس: جزئیاتی از بازجویی ریگی در پاکستان؛ عبدالستار چگونه به دام افتاد؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، بازجویی از  ریگی تروریست مشهور که به تازگی از ایالت بلوچستان دستگیر شده موجب کشف شبکه بزرگ شبه نظامیان در پاکستان شده و نیروهای امنیتی سعی دارند اعضای این شبکه را دستگیر کنند.

طبق این گزارش بازجویی از ریگی برای یافتن محل اختفای سایر دوستانش همچنان ادامه دارد.

به گزارش ارتش قبل از اینکه  ریگی دستگیر شود نیروهای امنیتی و سازمان‌های اطلاعاتی به خوبی می‌دانستند که ریگی برای پنهان کردن هویت خود با اتوبوس و به صورت یک مسافر عادی در حال تردد در بلوچستان است.

طبق این گزارش با اینکه ریگی تغییر قیافه داده بود و از کارت شناسایی جعلی استفاده کرد اما نیروهای امنیتی با توجه به عکس‌های متعددی که از وی در اختیار داشتند ریگی را دستگیر کردند.

مقامات ارتش پاکستان در مصاحبه با خبرنگار فارس اظهار داشتند: این تصور اشتباه است که ریگی هنگام دستگیر شدن هیچ مقاومتی از خود نشان نداد.

به گفته این مقامات ریگی تمام تلاش خود را برای رهایی از چنگ نیروهای امنیتی انجام داد اما چون تنها بود نتوانست کاری از پیش ببرد.

بر اساس این گزارش ریگی از منطقه دالبدین ازتوابع بلوچستان در حال حرکت به سمت کویته مرکز این ایالت بود که در 50 کیلومتری این شهر توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد.

گزارش‌ها حاکی از این است که نیروهای امنیتی از قبل در مسیر دالبدین به کویته منتظر غافلگیر کردن ریگی بودند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد 2 روز بعد از دستگیر شدن ریگی و بازجویی از وی نیروهای امنیتی توانستند 2 شبه‌نظامی عضو ارتش آزادی خواه بلوچستان را دستگیر کنند.

طبق این گزارش یکی از این شبه‌نظامیان از منطقه آواران از توابع بلوچستان دستگیر و نفر دوم از فرودگاه شهر کویته دستگیر شده است.

بر اساس این گزارش نفر اول در حمله به پلیس و نیروهای امنیتی دست داشته و نفر دوم نیز در حمله به فرمانده پلیس منطقه خضدار از توابع بلوچستان دست داشته است.

این گزارش می‌افزاید نفر دوم که از فرودگاه شهر کویته دستگیر شده یکی از رابط‌های اصلی در جابه‌جایی ریگی بود و قرار بود مقدمات اسکان و ادامه سفر ریگی را فراهم کند.

گفتنی است «عبدالستار ریگی» در لحظه دستگیری برای پنهان کردن هویت خود، کارت شناسایی «سلام ریگی» پسر عموی خود را تحویل ماموران امنیتی پاکستان می دهد

عبدالستار ریگی برادر کوچکتر عبدالمالک ریگی تنها باقیمانده از خانواده سرکرده سابق جندالشیطان است که پس از اختلاف «محمد ظاهر» سرکرده جیش العدل با خانواده ریگی  از این گروه جدا و به گروه تازه تاسیس برادرش- عبدالرئوف ریگی- به نام «جیش النصر» می پیوندد

پس از ترور عبدالرئوف ریگی که بنا به شواهد فراوان توسط محمد ظاهر سرکرده جیش العدل به قتل رسیده، عبدالستار ریگی به عنوان فرمانده جدید جیش النصر به جای برادر بزرگترش، فعالیت خود را از چندی قبل آغاز کرده بود

در همین حال برخی منابع از  افزایش سطح همکاری ایران و پاکستان در ماه های اخیر برای مبارزه با تروریسم خبر داده و این احتمال که عبدالستار ریگی بر اثر همکاری میان ایران و پاکستان، دستگیر شده باشد، را افزایش داده است

لازم به ذکر است، بر همین اساس ، پیش بینی می شود که پاکستان در راستای تقویت همکاری برای مبارزه با تروریسم عبد‌الستار ریگی را به ایران تحویل بدهد.

..............

93/12/13

طبقه بندی: اخبار،  آرشیو 93،  اخبار ایران و جهان،  منافقین، داعش، تكفیری، سلفی،  گروه تروریستی، 
برچسب ها: سلام ریگی، عبدالستار ریگی، عبدالمالک ریگی، جیش‌النصر، ایران و پاکستان، مبارزه با تروریسم،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی