نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

«کلایدیا روت» معاون رئیس پارلمان آلمان از حزب سبز‌ها در این کشور، با انتقاد از تصمیم دولت کشورش برای فروش تسلیحات به عربستان، گفت: عربستان سعودی در حال حاضر صادرکننده بر‌تر تروریسم در خاورمیانه است ...

تروریست عربی، داعش، تروریست سعودی
عربستان سعودی، صادرکننده بر‌تر تروریسم در خاورمیانه
     
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان به نقل از العالم، روت در آستانه سفر «زیگمار گبریل» معاون صدر اعظم آلمان به عربستان سعودی و دیگر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، در گفتگو با روزنامه «دی ولت» در پاسخ به این پرسش که آل‌سعود علاقمند به خرید کالاهای تسلیحاتی آلمان است و شما انتظار چه پیغامی را از طرف گبریل (وزیر اقتصاد آلمان) در سفر به این منطقه دارید گفت: من با جدیت خواهان محدودیت در صادرات تسلیحات آلمان هستم، به‌خصوص وقتی که مسئله کشورهایی مانند عربستان سعودی مطرح است که در آن حقوق بشر زیر پا گذاشته شده و این تسلیحات علیه مردم این کشور یا برای مداخله در کشورهای همسایه مانند بحرین مورد استفاده قرار می‌گیرد. سیاست‌ها و خط ومشی صادرات تسلیحات ما آشکارا بیان می‌کند که نباید به چنین کشورهایی سلاح ارسال شود.

روت افزود: آلمان با ارسال سلاح به عربستان سعودی اصول خود را نقض می‌کند. با این حال من از وزیر اقتصاد کشورمان انتظار دارم که در ریاض این اصول را رعایت کند.

این سیاست‌مدار بلند پایه آلمانی در بخش دیگری از این گفتگو در پاسخ به این پرسش که این مسئله که عربستان سعودی می‌تواند در پایداری منطقه سهیم باشد برای شما هیچ اهمیتی ندارد. گفت: این یک استدلال قدیمی است که با آن اعلام می‌شود چرا ما بدون شرط باید با این کشورهای مستبد همکاری کنیم. اما من این سوال را مطرح می‌کنم که چه جور پایداری را یک کشور می‌تواند ایجاد کند که تامین مالی گروه‌های افراط‌گرای اسلامی و سلفی در تمام جهان اسلام به دکترین سیاست خارجی آن تعلق دارد؟ نتیجه چنین سیاستی در زمینه سیاست داخلی و خارجی فاجعه‌بار است.

وی تصریح کرد: بخش عمده‌ای از جهادی‌های افراط‌گرای جوان از عربستان سعودی به سوریه، افغانستان و عراق سفر می‌کنند. به این ترتیب عربستان سعودی در حال حاضر صادرکننده بر‌تر تروریسم در خاورمیانه است. این مسئله که آل سعود در ائتلاف مبارزه با ترور مشارکت می‌کند هم شرایط را تغییر نمی‌دهد. این تنها نشان می‌دهد که عربستان سعودی با سیاست‌های خود هیولایی را پرورش داده است که خود نیز به ندرت می‌تواند آن را کنترل کند.

«کلایدیا روت» همچنین فشارهای برلین بر عربستان سعودی برای آزادی «رائف بدوی» وبلاگ نویس عربستانی و همه دیگر زندانیانی که به دلیل محدودیت‌ها در زمینه آزادی بیان در عربستان زندانی و شکنجه می‌شوند را خواستار شد.
بنیاد هابیلیان
..........................
نوید رهایی
1393/12/18


داعش، تكفیری، سلفی (44)
طبقه بندی: اخبار،  آرشیو 93،  افشاگری،  منافقین، داعش، تكفیری، سلفی،  گروه تروریستی،  حامیان فرقه رجوی، 
برچسب ها: عربستان سعودی، صادرکننده بر‌تر تروریسم در خاورمیانه، کلایدیا روت، تروریست، حامی تروریست، نوید رهایی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی