نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 27 اسفند 1393
احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران با اذعان بر تروریستی بودن گروهک منافقین خلق مدعی شد که اطلاعات مورد نظر خود را از عوامل وابسته به این گروه تهیه نمی‌کند.
به گزارش بولتن نیوز، معصومه اسکندری، رئیس انجمن دفاع از شهدای ترور، پس از دیدار با احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران، در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری تسنیم گفت که در ملاقات با وی دو موضوع مطرح شد. مهمترین موضوع نپرداختن ایشان به مسأله قربانیان ترور در ایران است. "تعداد شهدای ترور در ایران 17 هزار نفر است، خانواده‌های آنها در حدود 70 الی 80 هزار نفر هستند. همچنین جانبازان ترور را نیز داریم."

اسکندری در ادامه گفت: "از ایشان انتقاد کردیم که جمعیت به این بزرگی را در گزارش‌های‌تان نادیده‌ گرفته‌اید و تنها تعهداد محدودی از افرادی که در کشور ما مقبولیتی ندارند، نه نزد مردم و نه نزد دولت، را در نظر می‌گیرد."

"احمد شهید پاسخی به این انتقادها نداد و تنها بیان می‌کرد که اگر سندی در اختیار دارید که دولت‌تان (!) حقوق شما را نقض می‌کند به من ارائه کنید."

وی منابع اطلاعاتی و مستنداتی که احمد شهید در گزارش‌هایش به آنها استناد می‌کند را یکی دیگر از موارد انتقاد توصیف کرده و گفت: "اسنادی درباره گروهک مجاهدین خلق و اقدامات تروریستی آنها در کشتار شهروندان ایرانی را به وی ارائه کردیم؛ اسنادی مبنی بر اینکه این گروهک حتی به اعضای خودش نیز زحم نمی‌کند. این انتقاد را کردیم که شما نباید به این افراد استناد کنید."

به گفته اسکندی احمد شهید تأکید کرده که سعی می‌کند هیچگاه از این افراد اطلاعات دریافت نکند. "وی گفت که من این افراد را می‌شناسم، اینها گروهی تروریستی هستند، اقدامات تروریستی انجام می‌دهند و من از اینها سندی نمی‌گیرم."

رئیس انجمن دفاع از شهدای ترور در ادامه می‌گوید که به احمد شهید درباره انجمن‌های غیرانتفاعی مختلفی که در حقیقت متشکل از اعضای گروهک منافقین بوده و به عنوان سازمان‌هایی مستقل به وی مراجعه می‌کنند، هشدار داد. "برخی از منابع گزارش‌های احمد شهید کسانی هستند که با واسطه با مجاهدین خلق در ارتباط هستند."

اسکندری می‌گوید تعیین گزارشگر ویژه حقوق بشر برای ایران که در همسایگی‌اش کشورهایی با سوابق بسیار بدی در حقوق بشر وجود دارند، یک امر سیاسی است بنابراین "وی تلاش داشت این را از ما بشنود که ما از دولت‌مان انتقاد داریم. وی از به ما می‌گفت اگر از دولت‌تان انتظاری دارید اما اجرا نمی‌شود، آن را به من انتقال دهید."

رئیس انجمن دفاع از شهدای ترور می‌گوید: "مضمون سخنان احمد شهید عبارت از این بود که باید دولت تحت فشار قرار بگیرد. اما ما بخشی از این نظام هستیم، و عزیزان‌مان را برای این نظام از دست داده‌ایم. شاید در مواردی مشکلاتی در کشور وجود داشته باشد اما این مسائل مشکلات داخل خانواده است و مطمئنا ما خود می‌توانیم این مسائل را حل کنیم. ما نیازی به ایشان برای حل این مشکلات نداریم، اما اینها ابزاری سیاسی برای تحت فشار قرار دادن دولت هستند."

اسکندری می‌گوید احمد شهید درباره شهدای هسته‌ای ایران تنها به اظهار تأسف بسنده کرده و تأکید کرده بود که تنها "نقض حقوق بشر توسط دولت ایران در دستور کارش است" و اگر درخواست دیگری دارید باید از دولت‌تان بخواهید که آن را در مجامع دیگر بین‌المللی برای مثال اینترپل مطرح کند.

اسکندری در انتها گفت: "در این سفر‌ها درباره حقوق بشر به این یقین می‌رسیم که در حقیقت در تمام دنیا حقوق بشر نقض می‌شود؛ در کشورهای مختلف توسط انسان‌ها مختلف. در هر گوشه دنیا انجمن‌های مختلفی را می‌بینید که همه از نقض حقوق بشر شکایت دارند، بسیاری افراد بی‌گناه کشته شده و ظلم‌های زیادی علیه قربانیان بی‌گناه انجام می‌گیرد، ولی متأسفانه در این میان برای ایران، که حقوق بشر در آن به صورت کامل رعایت می‌شود، گزارشگر ویژه تعیین کنند تا بتوانند فشاری سیاسی بر جمهوری اسلامی وارد آورند."
منبع: خبرگزاری تسنیم
...............................
نوید رهایی
27 اسفند 1393طبقه بندی: اخبار،  آرشیو 93،  سازمان ملل، 
برچسب ها: احمد شهید، ماهیت، تروریستی، منافقین،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی