نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 11 فروردین 1394
پرفسور عبدالستار قاسم؛ استاد دانشگاه فلسطینی با انتقاد شدید از اقدام عربستان در تهاجم به یمن تاکیدکرد من از زمانی که خود را در این دنیا شناختم عربستان را منبع و سرچشمه فساد در سرتاسر منطقه عربی و اسلامی یافتم.

پرفسور عبدالستار قاسم؛ استاد دانشگاه فلسطینی

کسانی‌ از تهدید علیه امنیت‌ملی عربی‌دم می‌زنند که
در کشورشان به آمریکا پایگاه داده‌اند


پرفسور عبد الستار قاسم در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس تاکید کرد که متاسفانه آل سعود با استفاده از نعمت خدادادی نفت وثروت هنگفتی که از این راه  در اختیار دارد توطئه های خود را علیه مردم وامنیت منطقه به اجرا گذارده واینده آنرا تحت الشعاع خود قرار می دهد.

این استاد دانشگاه النجاح نابلس در ادامه تاکید کرد: از نگاه من هر آنچه که عربستان انجام می دهد همگی برای تحقق یک هدف واحد وآن از بین بردن هر نوع فکر واندیشه مقاومت عربی اسلامی انجام می پذیرد. از اینرو ما شاهد آن هستیم که سعودی ها  رو در روی مقاومت لبنان وعلیه مقاومت فلسطین قرار گرفتند، امروز هم ظاهرا  گروه انصار الله را یک ساختار مقاومت جدید در صحنه عربی دیدند که باید به هر شکل ممکن آنرا از بین ببرند واین خطر را پیش از آنکه قدرت بیشتری بگیرد کنار بزند.

این اندیشمند فلسطینی در رابطه با ادعاهای مطرح شده در نشست سران اتحادیه عرب در رابطه با مورد تهدید قرار گرفتن امنیت ملی عربی توسط گروه انصار الله هم گفت : از نکات تلخ روزگار این است که کسانی در رابطه با به خطر افتادن امنیت ملی عربی سخن می گویند که کشورهایشان شاهد گسترش قارچ گونه پایگاه های نظامی آمریکا می باشد.

طنز تلخ روزگار آن است که رهبران کشورهای عرب کسانی که همگان  دیدیدند چگونه به سختی می توانند عربی سخن بگویند وخود زمینه حضور بیگانگان را در منطقه فراهم کرده اند از به خطر افتادن امنیت ملی عربی سخن می گویند .

وی در ادامه افزود : به اعتقاد من آنچه که امروز شاهد وقوع آن در یمن می باشیم تلاشی برای از بین بردن نطفه شکل گرفته مقاومت در این نقطه از جهان عرب است تا اجازه هیچ نوع پیشرفتی به ملت های عربی در هر زمینه ای که باشد ، داده نشود.

این استاد فلسطینی دانشگاه گفت: بی تردید آنها از شکل گیری یک حزب الله دیگر وحشت دارند ، تجربه ی حزب الله ، تجربه ی انسان سازی است ، حزب الله موفق شد در لبنان ساختاری از انسان را بنا نهد وبه مردم این کشور این توانمندی را ببخشد که در مقابل قدرتمندترین قدرتهای نظامی در منطقه یعنی رژیم صهیونیستی قد  علم کند ، از اینرو  این رژیم ها نگران آن هستند که این موفقیت به وجود آمده در یمن باعث شود تا زمینه های مختلف پیشرفت  نظامی ، امنیتی  وعلمی فراهم گردد واین دقیقا خطری است که رژیم های قبیله ای عقب مانده آنها را تهدید می کند.

هدف اصلی این رژیم ها باقی ماندن تمام منطقه در عقب ماندگی وجهالت وتاریکی مطلق است.

استاد علوم سیاسی دانشگاه النجاح در رابطه با شکل گیری ائتلاف دهگانه عربی علیه دولت یمن وچرایی عدم تاسیس چنین نیرویی برای مقابله با تجاوزات وجنایات رژیم صهیونیستی هم به فارس گفت :خوی ددمنشی عربستانی ها  چیز قابل کتمانی نیست ، آنها  در راستای این جنایات مسلمان وغیر مسلمان نمی شناسند ، آل سعود سابقه تخریب عراق را در کارنامه خود دارد ، از القاعده حمایت کرد ، طالبان را مورد پشتیبانی قرار داد ، پشت سر داعش قرار گرفت واز هر گروه تروریستی تخریبی به نحوی جانبداری نموده است.عراق وسوریه را ویران ساخت  و ردپای اقدامات تخریبی اش در لبنان کاملا مشهود است البته این تمام اقدامات آنها نیست ومی توان لیست بلندی از این اقدامات را بر شمرد وساعت ها در رابطه با آن سخن گفت. به هر شکل از کسانی که اسلام هم برایشان معنی ومفهومی ندارد  ، البته اگر خود مسلمان باشند ، چه توقع دیگری می توان داشت؟

پرفسور قاسم تصریح کر: اما در رابطه با دلیل سیاست یک بام و دو هوای آنها در رابطه با یمن وعلیه رژیم صهیونیستی هم باید بگویم که این امری کاملا پیش بینی شده  وبدیهی است زیرا باید بگویم که استقرار وثبات رژیم های عربی ارتباط تنگاتنگی با بقای اسرائیل دارد ، اسرائیل بیش از 50 سال است که وظیفه حفظ رژیم های عربی را عهده دار می باشد ، زیرا هیچ رژیم وساختار سیاسی دیگری بهتر از این رژیم ها برای همراهی ، همسویی وبرقرار روابط با خود پیدا نخواهد کرد.

وی گفت: باید به شما بگویم اکثر رژیم های عربی به نحوی با رژیم صهیونیستی رابطه دارند ، از مصر بگیرید تا عربستان ، اردن ، قطر ، بحرین ، مغرب و... همه این کشورها روابط تجاری واقتصادی وحتی دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی داشته وبه نوعی معشوقه آنها اسرائیل است. در چارچوب این قاعده است که فلسطینیان ، یمنی ها وحزب الله خطر تفسیر می شوند چون آنها گروه های مقاومتی می باشند که از پتانسیل ضربه زدن به رژیم صهیونیستی برخوردارند و حتی می توانند این رژیم را از این منطقه ریشه کن سازند واز بین رفتن رژیم صهیونیستی به معنی از بین رفتن ثبات واستقرار رژیم های عربی خواهد بود.پس به جرات می توان گفت رژیم های عربی هرگز ودر هیچ زمانی در مقابل رژیم صهیونیستی قرار نخواهند گرفت.

.........................
نوید رهایی
11 فروردین 1394

طبقه بندی: آرشیو 1394،  اخبار، 
برچسب ها: پرفسور عبدالستار قاسم؛ استاد دانشگاه فلسطینی، دانشگاه النجاح، عربستان، اردن، قطر، بحرین، مغرب،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی