نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

تاکید چامسکی بر پروپاگاندای بی‌اساس رسانه‌‎های جریان اصلی آمریکا درباره ایران

نوآم چامسکی، فیلسوف و تحلیلگر برجسته و از مخالفان نظام سرمایه‌داری در یادداشتی به بیان پروپاگاندای بی‌اساس رسانه‌های جریان اصلی در آمریکا درباره ایران پرداخت.
تاکید چامسکی بر پروپاگاندای بی‌اساس رسانه‌‎های جریان اصلی آمریکا درباره ایران


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نوآم چامسکی در مطلبی درباره نحوه پوشش رسانه‌های جریان اصلی، مواضع رسانه‌ها را پروپاگاندای بی‌اساس خواند.

این فیلسوف و منتقد سرشناس نظام سرمایه‌داری در یک یادداشت که در پایگاه خبری شبکه تله سور منتشر شده، به شدت به نحوه پوشش رسانه‌های جریان اصلی و شیوه پردازش به اخبار و مسائل خارجی این رسانه‌ها پرداخت.

وی در این مطلب نوشت: «چند روز قبل پیتر بیکر در یک یادداشت درباره توافق هسته‌ای  نسبت به جنایات ایران هشدار داد. جنایاتی که مرتب توسط سیستم پروپاگاندای واشنگتن لیست می‌شود. در این جنایات، یک موضوع بیشتر از بقیه هویداتر است و آن "بی‌ثبات‌سازی" منطقه (توسط ایران) است».

او افزود: «این تصویر استاندارد و متعارف (این رسانه‌ها) است. وقتی آمریکا به عراق حمله و تقریبا آن را نابود می‌کند و درگیری‌های فرقه‌ای را برانگیخته و کشور را تکه تکه کرده و اکنون کل منطقه را از هم دور و جدا می‌کند، این اقدامات در ادبیات و کلام رسانه‌های رسمی، عامل "ثبات" معرفی می‌شود».

فیلسوف و تحلیلگر مخالف نظام سرمایه‌گذاری آمریکایی همچنین نوشت: «وقتی ایران به شبه‌نظامیان در مقاومت در برابر تهاجم (آمریکا) کمک می‌کند، این موضوع (توسط این رسانه‌ها) "بی‌ثباتی" معرفی می‌شود و (از نظر آنها) اقدامی شنیع‌تر از کشتن سربازان آمریکایی که به خانه‌های دیگران حمله می‌کنند، هم وجود ندارد».

وی در ادامه این نوشته هم تاکید کرد: «این موضوع وقتی معنا دارد که ما کاملا تبعیت نشان داده و بدون انتقاد دکترین مورد تایید (رسانه‌های جریان اصلی) را بپذیریم و آن این است که: آمریکا صاحب جهان است و حق صاحب بودن آن را هم دارد و همانطور که در مقاله مارس 2015 در نیویورک ریویو منتشر شده، دلیل آن هم "کمکهای آمریکا به امنیت بین‌المللی، رشد اقتصادی جهانی، آزادی و سلامت جسمانی بشری" است».
........................
خبرگزاری فارس
94/01/23طبقه بندی: اخبار،  آرشیو 1394،  آمریكا،  دیدگاه، 
برچسب ها: نوآم چامسکی، امریكا، ایران،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی