نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

جیم دبلیو دین تحلیل‌گر برجسته آمریکایی در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی کنگره بین‌المللی ۱۷۰۰۰ شهید ترور گفت: شما ۱۷۰۰۰قربانی ترور دارید که این آمار تقریباً شش‌ برابر قربانیان یازده سپتامبر است؛ ولی ایران همچون بوش، چنی و رامسفلد مبارزه‌ای علیه تروریسم راه‌ نینداخت که منجر به کشته شدن هزاران بیگناه شود.

جیم دبلیو دین تحلیل‌گر برجسته آمریکایی
سردبیر پایگاه خبری‌تحلیلی «وترنز تودی» آمریکا گفت: مدت هاست ایران در رسانه های غربی به عنوان حامی تروریسم بین‌المللی معرفی می‌شود؛ ولی ما می‌دانیم که پنهان کردن تاریخچه ایران به عنوان بزرگ‌ترین قربانی تروریسم هم جزئی از همان تبلیغات غلط علیه ایران است.

جیم دبلیو دین تحلیل‌گر برجسته آمریکایی در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی کنگره بین‌المللی ۱۷۰۰۰ شهید ترور گفت: شما ۱۷۰۰۰قربانی ترور دارید که این آمار تقریباً شش‌ برابر قربانیان یازده سپتامبر است؛ ولی ایران همچون بوش، چنی و رامسفلد مبارزه‌ای علیه تروریسم راه‌ نینداخت که منجر به کشته شدن هزاران بیگناه شود.

وی همچنین تأکید کرد که آمار جانبازان تروریسم در ایران هم احتمالاً بسیار زیاد است و باید آمار دقیق آن هم اعلام شود.

وی افزود: در آمریکا مردم عادی درباره مجاهدین خلق و حمایت‌های سیا و موساد از این گروه تقریباً هیچ چیزی نمی‌دانند؛ چرا که رسانه‌های ما هیچ مطلبی دراین‌ خصوص منتشر نکردند. بسیاری از آمریکایی‌ها با دانستن این حقیقت شوکه خواهند شد.

سردبیر پایگاه خبری‌ تحلیلی «وترنز تودی» ادامه داد: سرکوب تبلیغاتی ایران به عنوان اصلی‌ترین قربانی تروریسم نقش مهمی در معرفی ایران به عنوان تهدید تروریستی به دیگران ایفا کرد. هنوز تلاش‌های رسانه‌های تحت کنترل یهودیان برای سالیان سال در اذهان مردم آمریکا وجود دارد.

وی با تأکید بر ضرورت آشنایی جامعه بین‌الملل با جزئیات اقدامات تروریستی در ایران خاطرنشان کرد: رسانه‌های غربی از اینکه مخاطبانشان در این باره بیشتر بدانند هراس دارند؛ چرا که مردم متوجه می‌شوند که منشأ این اقدامات در واقع فعالیت‌های سازمان‌های جاسوسی غرب در زمان صلح بوده است.

وی کنگره ۱۷۰۰۰شهید ترور را نقطه شروع موفقی برای شکست این طرز تلقی از ایران خواند و تأکید کرد: این کنگره بایستی با فعالیت‌های رسانه‌ای، داستان‌های غم‌انگیز قربانیان ترور را منتشر کند و در حوزه‌های جدید تروریسم و اقدامات سازمان ملل گزارش دهد و به یک مرجع مطالعات تروریسم تبدیل شود که هرکس نیاز به دسترسی به اطلاعاتی درباره تروریسم داشت به آن مراجعه کند.

این سرباز سابق ارتش آمریکا در ادامه خاطرنشان کرد: ایران در مسیر مبارزه با تروریسم نباید تنها قدم بردارد؛ چرا که آمار قربانیان ترور در دنیا رو به افزایش است. تمام گروه‌های قربانی ترور بایستی در کنار هم همکاری کنند تا یک راه بین‌المللی برای تحقیق، افشا و پیگرد قانونی تمام افرادی که در چنین اقداماتی نقش دارند و دشمن بشریت هستند ایجاد کنند.

وی افزود: تروریسم دولتی عامل بسیاری از این ترورهاست و دولت‌های مقصر طبیعتاً از برملا شدن حقیقت واهمه دارند. به همین خاطر است که من معتقدم ایران در خط مقدم تلاش برای برملا کردن تاریخ طولانی و ننگین تروریسم دولتی و اطلاع‌رسانی بی‌وقفه در این خصوص قرار دارد. این امر نهایتاً سبب می‌شود مردم کشورهایی که در این نوع تروریسم نقش دارند آگاه شوند و رهبران و ارگان‌های عملیاتی‌شان را مسئول بدانند.

وی ادامه داد: زمانیکه حقیقت آشکار شود دیگر ادعای آن‌ها مبنی بر بی‌ثبات‌سازی کشورهای هدف به منظور حفاظت از مردم خود دیگر باورپذیر نخواهد بود. حقیقت این است که این کشورها با عملیات‌های مخصوص زمان جنگ سرد به کشورهای هدف خود حمله می‌کنند.

وی درپاسخ به پرسشی درباره حضور گروه‌های تروریستی ایرانی در آمریکا و نقش آن‌ها در سیاست‌های ضدایرانی گفت: این گروه‌های تروریستی در اینجا چهره منفی ندارند و به عنوان مبارزان آزادی معرفی می‌شوند که مظلوم واقع شده‌اند! این تمام آن چیزی است که عموم مردم در آمریکا می‌شنوند. اگر گروه‌هایی از قربانیان تروریسم و خانواده‌های آنان به طور مدام در دانشگاه‌ها و کلیساهای آمریکا حضور پیدا کنند و به سخنرانی بپردازند مردم شوکه خواهند شد؛ اما لابی صهیونیست و صهیونیست‌های مسیحی در مقابل این اقدامات خواهند ایستاد که البته آن هم خوب است؛ چراکه نشان می‌دهد از افشاشدن حقایق می‌ترسند.

این تحلیل‌گر سیاسی آمریکایی درباره تروریسم دولتی رژیم صیونیستی علیه ایران در قالب ترور دانشمندان هسته‌ای گفت: به نظر من هدف این اقدامات مجاب کردن ایران به ترور دانشمندان غربی در پاسخ بود که در آن صورت بهانه‌ای برای آن‌ها فراهم می‌شد که دست به حمله نظامی علیه ایران بزنند. متأسفانه شاهد هستیم که تاکتیک‌های قدیمی که ریسک کم و ضریب موفقیت زیادی دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند. تحلیل من این است که ترور چند دانشمند تأثیری بر روند فعالیت هسته‌ای ایران ندارد و فقدان آن‌ها با افراد دیگری جبران می‌شود. حال می‌بینیم که پس از گذشت بیش از ۱۳ سال از مذاکرات هسته‌ای ایران، نه اسرائیل و نه انگلیس تاکنون نتوانسته‌اند اسناد محکمی برای اثبات ادعای خود مبنی بر ساخت سلاح هسته‌ای توسط این کشور ارائه کنند. ناتوانی انگلیس در این امر بسیار مهم است از این حیث که رئیس سرویس اطلاعاتی این کشور در طی یک سخنرانی از اقدامات سرویس مخفی خود در راستای به تأخیر انداختن برنامه تولید سلاح هسته‌ای ایران تمجید کرد. به‌ این‌ خاطر که سلاح هسته‌ای اصلاً در میان نبوده و تنها کاری که او انجام داد محدود به ترور چند کارمند برنامه هسته‌ای ایران بود که از آن‌ها در ایران تعداد زیادی وجود دارد.

انگلیس هم در این مقوله دنباله روی اسرائیل شد و از ابزار ایجاد رعب و وحشت استفاده کرد و اعلام کرد که اگر هر چه سریعتر اقدامی انجام نشود ایران به بمب دست می‌یابد. البته این اتهام‌زنان اکنون دم فرو‌بسته‌اند؛ چرا که بر جهانیان آشکار شد که آن‌ها دروغ گفته‌اند.

جیم دبلیو دین خروج ایران و حزب‌الله از لیست تهدیدات تروریستی آمریکا را حسن نیت اوباما و قصد او برای جبران گذشته ناخوشایند خود در حوزه دیپلماسی خواند و گفت: این اقدام بسیار شگفت‌انگیز و البته دیرهنگام بود. تمام آنچه می‌توانیم انجام دهیم در حال حاضر این است که به دنبال انگیزه‌های این اقدام بگردیم. اولین احتمال این است که دولت اوباما به آخرین مراحل مذاکرات هسته‌ای نزدیک می‌شود.

بنیاد هابیلیان   
پنج‌شنبه، ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ / ۲۶ جمادی‌الثانی ۱۴۳۶ / ۱۶ آوریل ۲۰۱۵
طبقه بندی: اخبار،  اخبار ایران و جهان،  آرشیو 1394،  تحلیل روز،  شهدای ترور،  مجاهدین از نگاه دیگران،  دیدگاه، 
برچسب ها: جیم دبلیو دین تحلیل‌گر برجسته آمریکایی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی