نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : شنبه 29 فروردین 1394
تخلیه تلفنی یا جاسوسی تلفنی که با شیوه ها و تکنیک هایی چون زیرپاکشی، استنطاق، تهدید، تطمیع، یکدستی، تجاهل و غیره اقدام به کسب اطلاعات محرمانه می شود، از ابتدای پس از پیروزی انقلاب تا کنون یکی از مهمترین روش های گردآوری اطلاعات طبقه بندی شده توسط سازمان محسوب می گردد ...

منافقین، ستون پنجم  ارتش صدام
از مجموعه اولین اقدامات سازمان، مورد تخلیه تلفنی به دلیل نقش با اهمیت و جامع آن بالاخص در خدمت به عراق نمونه وار در اینجا می آید .
تخلیه تلفنی یا جاسوسی تلفنی که با شیوه ها و تکنیک هایی چون زیرپاکشی، استنطاق، تهدید، تطمیع، یکدستی، تجاهل و غیره اقدام به کسب اطلاعات محرمانه می شود، از ابتدای پس از پیروزی انقلاب تا کنون یکی از مهمترین روش های گردآوری اطلاعات طبقه بندی شده توسط سازمان محسوب می گردد.
نخستین شواهد در مورد تلاش سازمان در این زمینه مربوط به سال 59 است. طبق رهنمود مرکزیت به برخی از اعضای سازمان تأکید شده بود که نظام فاقد پیچیدگی لازم است و شما می توانید از این روش جهت کسب اطلاعات استفاده نمایید .
متن این مدرک درون گروهی که مربوط به فاز سیاسی است ، ولی در دوره فاز نظامی به دست آمده ، به شرح زیر است :
" چگونه می توان با تلفن از مزدوران ارتجاع اطلاعات گرفت :
بعضی از مسئولین ارگان های مختلف ارتجاع که با مسئله حفاظت برخورد مستقیمی ندارند، هنوز نسبت به مسائل حساس نشده اند (به قول معروف هنوز آنتن دار نشده اند) لذا از طریق تلفن می توان پاره ای اطلاعات را که بعضاً مهم نیز هست از آنها گرفت .
اطلاعاتی که از طریق زیر به دست می آید می تواند مورد استفاده قرار گیرد :
1- در مورد سوژه هایی که هیچ ردی از آنها نداریم می توان از ارگان های مختلف در مورد سوژه اطلاعات گرفت و با ارتباط این اطلاعات می توان به سرنخ هایی رسید .
2- در مورد سوژه هایی که اطلاعات مختصری از آنها داریم ، از طریق تلفن این اطلاعات را کامل کنیم . اکنون تجربیاتی که در این زمینه وجود دارد توضیح می دهیم .
مهمترین قسمت تلفن محمل آن است ، محمل باید خیلی جا افتاده و حساب شده باشد که اصلاً به ذهن طرف نرسد که ممکن است تلفن مشکوک باشد، برای انتخاب محمل باید به پارامترهای زیر توجه نمود :
قبلاً باید روی محمل فکر کرد و برای تمام سؤال هایی که ممکن است حول و حوش محمل مطرح شده جواب تهیه کرد ... "

سازمان در دوران جنگ از زمان حضور تشکیلاتی در کردستان عراق و افزایش همکاری های متقابل اطلاعات به دست آمده را بیشتر در زمینه اطلاع رسانی به عراق (جهت افزایش اعتماد مقامات امنیتی و سیاسی رژیم صدام و سرویس دهی بیشتر و کسب امکانات مالی و نظامی) خرج می کرده است . در آن زمان سازمان قبل از هر چیز در پی آن بود که :
1- روند برنامه های جاری و طرح های دراز مدت ارتقای توان دفاعی کشور را شناسایی نماید.
2- از محتوای فرمان های فرماندهی کل قوا به سیاستگذاران و مجریان مسلح مطلع شود.
3- زمان و انگیزه ورود هیئت های نظامی و سیاسی خارجی و نوع مذاکرات و مشخصات و اهداف مأموران اعزامی نیروهای مسلح به خارج از کشور را پی ببرد.
4- با شناسایی تغییر و تحولات پایگاه های هوایی و پادگان ها ، مأموریت ها و نقل و انتقالات فرماندهان و تجهیزات و خطوط تولید کارخانجات نظامی امکان ارزیابی دقیق تر توان دفاعی و تهاجمی را برای رژیم عراق تأمین نماید.
5- از زمان و مکان و محتوای مراسم مهم نظامی و کمیسیون هایی که در سطح عالی ستادی تشکیل می شود، مطلع شود.
6- مسائل و معضلات و نارسایی های پرسنل و مشکلات ستادی و لجستیکی نیروهای مسلح را به دست آورد.

از آنجا که تخلیه تلفنی نسبت به سایر روش های جاسوسی به دلیل سهل الوصول بودن، کم هزینه بودن، کم خطر بودن، سرعت بیشتر در دسترسی و انتقال اطلاعات، امکان دستیابی به همه مراکز و افراد مورد نظر، عدم هوشیاری و آموزش کافی در بین بسیاری از مسئولان و ضعف امکانات فنی در جلوگیری از این شیوه، از امتیازات منحصر به فردی برخوردار است، در سطح وسیعی مورد استفاده سازمان قرار گرفته است.
رجوی بعدها در خارج کشور در یک جمع خصوصی عنوان نموده است : " 80 درصد مکالمات تخلیه تلفنی که با داخل کشور داشته ایم موفقیت آمیز بوده است ." (1)
پس از اعلام رسمی حضور کامل سازمان در عراق از سال 1365 ، که مقدمات علنی آن در ملاقات طارق عزیز نایب نخست وزیر عراق با مسعود رجوی در دی ماه 1361 فراهم شد و روابط اطلاعاتی و نظامی با عراق ، رسمیت تبلیغاتی یافته بود ، بالاترین سطح خدمات رسانی ممکن به ارتش عراق در تدام علیه ایران ، از سوی سازمان انجام شده است.
منبع:
1- بررسی تخلیه تلفنی ... ، ص 22 - 14 ، با تلخیص

ادامه دارد ...
طبقه بندی: آرشیو 1394،  افشاگری،  ایران ستیزی،  جاسوسی، 
برچسب ها: تخلیه تلفنی، منافقین، ستون پنجم ارتش صدام،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی