نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 19 خرداد 1394
رجوی در این دیدار، ایران را مسئول تداوم جنگ معرفی کرد. همچنین، طارق عزیز از جانب «صدام» از رجوی برای دیدار از عراق دعوت کرد. رجوی در این دیدار خواستار افزایش کمک های مالی عراق به سازمان مجاهدین خلق شد.

دست دادن رجوی و طارق عزیز
دیدار شوم «مسعود رجوی» با «طارق‌عزیز»

دیدار مسعود رجوی با «طارق عزیز» معاون نخست وزیر عراق، در پاریس، تبعات بسیار عظیمی در پی داشت بود. در این دیدار که به گزارش رادیو بغداد، در روز یکشنبه 9 ژانویه 1983 (19دی1361) انجام شده است، دو طرف بر لزوم حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات دو کشور تأکید کردند و در مورد به اصطلاح صلح به توافق رسیدند. طارق عزیز از جانب «صدام حسین» از رجوی برای دیدار از عراق دعوت کرد.

«طارق عزیز با نام اصلی «میخائیل یوحنا» سیاستمدار عراقی و از اعضای رده بالای حزب بعث بود که بین سال های ۱۹۸۳ تا ۱۹۹۱ وزیر امورخارجه و از ۱۹۷۹ تا ۲۰۰۳ معاون نخست وزیر و از مشاوران نزدیک صدام حسین بود. وی سرانجام در پنجم ژوئن ۲۰۱۵ (۱۵ خرداد ۱۳۹۴) در 79 سالگی در زندان شهر «ناصریه» به دلیل سکته قلبی درگذشت.»

رجوی در این دیدار، ایران را مسئول تداوم جنگ معرفی کرد. همچنین، طارق عزیز از جانب «صدام» از رجوی برای دیدار از عراق دعوت کرد. رجوی در این دیدار خواستار افزایش کمک های مالی عراق به سازمان مجاهدین خلق شد.

دیدار مسعود رجوی با یکی از مقامات عالیرتبه ی حکومت متجاوز بعثی عراق همچون طارق عزیز، در داخل شورای ملی مقاومت، واکنش هایی را در پی داشت. به همین دلیل به تدریج سیر جدایی گروه های مختلف از شورای ملی مقاومت آغاز شد که مهم ترین مورد آن جدایی بنی صدر در فروردین 1363 بود.

یکی از مهم ترین دلایل همکاری علنی رجوی با حکومت بعث عراق را می توان تمایل وی برای به رسمیت شناخته شدن در عرصه ی دیپلماتیک دانست.

مسعود رجوی در 17 خرداد 1365 با این بهانه که دولت فرانسه وی را تحت فشار قرار داده است (دولت ژاک شیراک، رجوی را به دلیل توجه نکردن به قوانین داخلی و امنیتی فرانسه، از این کشور اخراج کرد.) و به دنبال امضای معاهده ای در پاریس با طارق عزیز، به بغداد رفت. پس از ورود وی، نیروهای سازمان در قرارگاه های تشکیلاتی در عراق، سازماندهی شده و با حمایت ارتش این کشور سلسله عملیات هایی را در طول جبهه های شمالی جنگ اجرا کردند.

هنگام ورود رجوی به خاک عراق، شورای ملی مقاومت در بیانه ای از نشست ۲۳ اردیبهشت 1365 خود چنین نتیجه گیری کرد:
برای خنثی کردن توطئه های دشمن از یکسو و پاسخ گویی به الزام های مرحله جدید تدارک قیام از سوی دیگر، محل اقامت مسئول شورا از اروپا به کشورعراق منتقل می شود. شورای ملی مقاومت این انتقال را امری لازم و آخرین گام برای عبور به خاک میهن می داند.

پس از اعلام رسمی حضور کامل سازمان در عراق از سال 1365 که مقدمات آن در ملاقات طارق عزیز معاون نخست وزیر عراق و مسعود رجوی در دی1361 به طور علنی فراهم شده بود سازمان خدمت به ارتش عراق را در بالاترین سطح ممکن انجام داد.

سران سازمان از همکاری با حکومت بعث عراق این اهداف را دنبال می کردند: از آنجا که عراق مرزهای زمینی طولانی ای با ایران دارد، پس بهترین و آسانترین راه برای نفوذ عناصر سازمان به ایران به شمار می آمد. دولت عراق نیز به خوبی می دانست که می تواند با استفاده از عناصر و هواداران سازمان در ایران، اقدام به اجرای عملیات های خراب کاری، جاسوسی از اوضاع داخلی ایران و ترور شخصیت های تأثیرگذار بکند و در نهایت اراده، پشتیبانی و مشارکت عمومی در جنگ را در بین ایرانیان تضعیف کند. این امر به خودی خود می تواند دلیلی بسیار مناسب برای حمایت همه جانبه ی صدام حسین از حضور مجاهدین در عراق و عملیات های ضد ایرانی آنان باشد.

سازمان مجاهدین خلق می توانست در قالب نیرویی کمکی، تاحدودی برطرف کننده ی ضعف های نظامی عراق در آن مقطع باشد و از این دیدگاه نیز می توان دلایل استقبال سردمداران بعثی از ورود و استقرار رجوی در عراق و حمایت های مادی و نظامی صدام از تحرکات ضد ایرانی سازمان را مورد بررسی قرار داد.

صدام سازمان را مهره ای قابل اعتماد و کارآمد برای دست یابی به اهداف ماشین جنگی خود می پنداشتند. مهم ترین عاملی که موجب شد سازمان سرنوشت خود را با حکومت عراق پیوند دهد این بود که سران سازمان تصور می کردند سرنوشت نظام جمهوری اسلامی با جنگ گره خورده است.

سرانجام دیدار شوم رجوی با طارق عزیز به سقوط رژیم بعثی صدام انجامید و خواب های پنبه دانه ای آل خشونت و ترور نقش بر آب شد.

نوید رهایی
1394/03/19

برچسب :
اخبار ، نجات یافتگان ، لیبرت نیوز ، نجات نیوز ،  افشاگری ، اشرف نیوز ، كارنامه سیاه رجوی ، لیبرتی ، آلبانی ، لیبرتی ، آلبانی ، داعش ، تكفیری ، سلفی ، یمن ، تروریست ، مریم قجر ، صدام حسین ، مسعود رجوی ، كارنامه سیاه رجوی ، فرانسه ،  پاریس ،  نوید رهایی ، عكس ، مجاهدین ، آشنایی با سازمان مجاهدین ،  افسران رهایی بخش ، مهران كاكاوند ، تصویر روز، كارنامه سیاه رجوی ، نجات یافتگان ، انجمن نجات ، سازمان ملل ، نامه خانواده ها ، حقوق بشر ، نامه به اسرای فرقه ، فرقه رجوی ، منیره شهریاری ندا ، انجمن نجات مرکز قزوین ، ایمیل ، انجمن نجات مرکز خراسان رضوی ، رجوی ، خانوادهعلینقی مهرورز ، نامه ای به صدیقه كریمی ، محسن مهرورز ، اخبار ، نوید رهایی ، فرقه رجوی ، عراق ، آلبانی ، طنز ،  کمپ لیبرتی ، ابراهیم خدابنده ، داعش ، خاطرات ، سوریه ، اسراییل ، اروپا ، مجاهدین ، نادر نادری ، جاسوسی ، عربستان ، کانون آوا ، علی اکبر راستگو ، بوجارنیشانی ، ویلپنت پاریس ، نجات یافتگان ، افسران رهایی بخش ، زنان ، حقوق بشر ،  دروغ ، طاهر جلیل حبوش ، صدام حسین ، خاطرات رستم آلبوغبیشطبقه بندی: آرشیو 1394،  افشاگری،  اشرف نیوز،  آشنایی با فرقه رجوی،  پرونده،  لیبرت نیوز،  خیانت ،  ایران ستیزی،  سران فرقه رجوی، 
برچسب ها: دیدار شوم «مسعود رجوی» با «طارق‌عزیز»، رجوی، طارق عزیز، عراق، منافقین،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی