نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : شنبه 30 خرداد 1394
مجاهدین خلق دیگر مسئله ایران نیستند بلکه در حال حاضر مسئله عراق می باشند که دولت این کشور خواهان خروج فوری آنان از خاک خود است چرا که آنان را تهدید امنیت ملی کشورش می داند و دولت آلبانی هم حتما دقت و حساسیت لازم برای پذیرش آنان را بعمل آورده و مصالح امنیتی و ملی خود را مد نظر قرار داده است.


گزارش انعکاسات مطبوعاتی از آلبانی
تلویزیون سراسری کانال یک کشور آلبانی با نام A1 Report برنامه ای به صورت میزگرد و گفتگوی چند جانبه با عنوان Tete a Tete  به معنی "گفتگوی رو در رو" دارد که هر هفته به تجزیه و تحلیل مسائل روز سیاسی با شرکت تحلیلگران و کارشناسان مربوطه به صورت بحث و گفتگوی چند جانبه می پردازد.

مجری توانای این برنامه آقای آرتور نورا Artur Nura اخیرا همراه با دو گزارشگر دیگر، یعنی خانم بتی نیوما Beti Njuma گزارشگر و مجری تلویزیونی معروف آلبانی در تلویزیون تاپ کانال Top Channel و آقای بن آندونی Ben Andoni ژورنالیست صاحب نام در چندین رسانه از جمله هفته نامه وزین سیاسی JAVA، و گزارشگر شبکه الجزیره در آلبانی، یک دیداری چهار روزه از ایران داشتند.

برنامه این هفته "گفتگوی رو در رو" که در ساعت 22:30 روز 22 خرداد 1394 پخش گردید به مسائل مربوط به ایران اختصاص داشت که در آن علیرضا غنوی مشاور سیاسی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تیرانا، ادلیرا عثمانی Edlira Osmani وکیل با تجربه در خصوص مسائل ایران، لردیکیون یوپای Lerdikjon Jupaj که سابقه 5 سال کار در برنامه فارسی رادیو آلبانی داشته است، بن آندونی Ben Andoni سردبیر روزنامه Albania Daily News، و همچنین Genc Mlloja Genc شرکت داشتند.

در این برنامه نماینده جمهوری اسلامی به تشریح مواضع دولت ایران در قبال مسائل روز پرداخت و به سؤالات شرکت کنندگان پاسخ گفت. او تأکید کرد که کشور ایران را باید از نزدیک دید و قضاوت نمود و به همین دلیل او در مقابل مراجعه خبرنگاران و سؤالات آنان همیشه از ایشان خواسته است تا خود به ایران سفر کرده و مشاهداتشان را عینا و بدون واسطه انعکاس دهند.

او در خصوص موضوع میزبانی کشور آلبانی از اعضای سازمان مجاهدین خلق به سوابق تروریستی این گروه اشاره کرد و اعلام نمود که وظیفه خود میداند تا مقامات و افکار عمومی کشور آلبانی را از خطرات امنیت ملی ناشی از حضور آنان مطلع نماید تا بهرحال کشور آلبانی خود در این خصوص مستقلا و آگاهانه قدم بردارد.
\
دیگر مهمانان نیز در خصوص مسائل مربوط به ایران و مسائل هسته ای و غیره صحبت هائی کردند و مجری آقای نورا و همچنین آقای آندونی از تجارب بسیار مثبت خود از سفر به ایران گفتند و همزمان اسلایدهائی از تصاویری که از ایران تهیه کرده بودند نشان دادند.
 
آگهی این برنامه از قبل در فیس بوک و در صفحه این تلویزیون در لینک زیر گذاشته شده بود.

آقای بن آندونی همچنین جداگانه اقدام به تهیه مطالبی متعدد برای هفته نامه JAVA نمود که در یکی از آنها با عنوان "ایران بزودی تغییر خواهد کرد - ایرانیان به فرهنگ خود افتخار کرده و نسبت به آن آگاهانه عمل میکنند" به شرح خصوصیات مثبت ایرانیان و نگرش عمیق آنان نسبت به جهان و سیاست پرداخت.

او همچنین عکس ها و گزارشات متعددی بر روی صفحه تیوتر خود در خصوص ایران قرار داده است.

همچنین خبرگزاری بمب خبری  Bomb News گزارشی از سفر خانم بتی نیوما Beti Njuma که مصاحبه ها و برنامه های تلویزیونی متعددی در آلبانی داشته و چهره ای کاملا معروف و محبوب است با عنوان "نیوما با روسری در ایران" درج نمود.

خبرنگاران یاد شده همچنین یک ناهار کاری در مجلس شورای اسلامی داشتند که بعد از آن با خانم فاطمه آلیا عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و نیز مؤسس و رییس کمیته حقوق بشر مجلس، و همچنین با آقای روبرت بگلریان نماینده ارامنه اصفهان و جنوب کشور در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی دیدار داشتند.

در محل وزارت خارجه ایران، این خبرنگاران با خانم مرضیه افخم سخنگوی وزارت خارجه و نیز رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو داشتند و سؤالات خود را در خصوص مسائل هسته ای ایران و مناقشات سوریه و عراق و یمن و همچنین حضور فرقه رجوی در آلبانی مطرح نموده و پاسخ گرفتند.

خانم افخم در این دیدار تأکید نمود که مجاهدین خلق دیگر مسئله ایران نیستند بلکه در حال حاضر مسئله عراق می باشند که دولت این کشور خواهان خروج فوری آنان از خاک خود است چرا که آنان را تهدید امنیت ملی کشورش می داند و دولت آلبانی هم حتما دقت و حساسیت لازم برای پذیرش آنان را بعمل آورده و مصالح امنیتی و ملی خود را مد نظر قرار داده است.

http://www.nejatngo.org/fa/pver.aspx?id=21105


منبع: ابراهیم خدابنده
1394/03/30
طبقه بندی: اخبار،  اخبار ایران و جهان،  آرشیو 1394،  اخبار روز،  اشرف نیوز،  آقای ابراهیم خدابنده، 
برچسب ها: گزارش انعکاسات مطبوعاتی از آلبانی، خبرگزاری بمب خبری Bomb News، هفته نامه JAVA، روزنامه Albania Daily News، A1 Report،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی