نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

 پژوهشگر یک موسسه مطالعاتی آمریکایی، حمله هوایی عربستان به یمن را بی نتیجه خواند و گفت: این حملات نشان داد که استفاده از نیروی هوایی به خصوص در یمن کارایی چندانی ندارد.

شاه سعودی و تجاوزگری نظامی به یمن
به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، دکتر اشر اورکابی پژوهشگر مرکز مطالعات خاورمیانه کراون در مقاله ای با عنوان "عربستان محکوم به شکست در یمن" در روزنامه "نشنال اینترست"، حمله هوایی عربستان به یمن را بی نتیجه خواند و نوشت: حملات هوایی گسترده عربستان و متحدانش به یمن تأثیری بر اوضاع سیاسی و استراتژیک داخلی این کشور نداشته است.
 
عربستان در مسیر تکرار سیاستهای استعماری شکست خورده
 
این پژوهشگر که کتابش با عنوان "تاریخ بین المللی جنگ داخلی یمن" به زودی منتشر خواهد شد، خاطرنشان کرد: به نظر می رسد عربستان و متحدانش در مسیر تکرار سیاستهای استعماری شکست خورده دهه 60 قرن گذشته قرار گرفته اند... کما اینکه گروه موسوم به "حراک جنوبی" در یمن و هواداران عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور فراری یمن هم استقبال گرمی از این حملات نکرده اند.
 
این نویسنده با اشاره به موج عظیم آوارگان داخلی و بحران شدید انسانی در یمن گفت: حملات هوایی عربستان به جای اینکه پایگاه مردمی برای منصور هادی ایجاد کند، فقط باعث زیر سئوال رفتن بیش از پیش مشروعیت حکومتش شده است.
 
وی افزود: عربستان نه تنها نتوانست مانع حرکت و پیشروی نیروهای یمنی شود بلکه این یمنیها بودند که در ششم ژوئن با موشکهای اسکاد، پایگاه هوایی ملک خالد را که بزرگترین پایگاه هوایی عربستان است و مرکز فرماندهی حملات هوایی عربستان و متحدانش به یمن را هدف قرار دادند.
 
نویسنده این مقاله خاطرنشان کرد: این حمله نشان داد که توان دفاع هوایی عربستان پایین است و نیروی هوایی این کشور کارایی چندانی برای کسب نتایج سیاسی و نظامی در یمن ندارد.
 
اورکابی خاطرنشان کرد: در یمن ضدهوایی های چندانی وجود ندارد که بتوانند در مقابل حملات هوایی عربستان و متحدانش بایستند، بنابراین نمی توانند معیاری برای سنجش عملکرد خلبانان مهاجم باشند. وانگهی با اینکه یمن اصلا موشک زمین به هوا ندارد اما حمله موشکی این کشور با استفاده از موشکهای اسکاد به عربستان موازنه قوا را در سطوح میدانی بر هم زده و باز هم شکست حملات هوایی را در از بین بردن توان نظامی یمن ثابت کرد.
 
حضور آمریکا برای کمک به عربستان به نفع یمن است
 
نویسنده در بخش دیگری از مقاله به حضور نظامیان آمریکایی در عربستان برای فعال سازی سامانه پدافند هوایی پاتریوت در خاک عربستان و حمایت تجسسی و اطلاعاتی آمریکا از حمله عربستان به یمن اشاره کرد و افزود: این امر نیز به لحاظ تبلیغاتی به نفع یمن تمام شده است.
 
وی تصریح کرد: با اینکه همه شواهد و قراین حاکی از بی فایده بودن حملات هوایی عربستان و نیز نتایج معکوس آن بر بحران سیاسی یمن است اما هیچ نشانه ای دال بر توقف قریب الوقوع این حملات نیست.
 
این پژوهشگر افزود: عربستان هیچ استراتژی برای خروج از این اوضاع و توقف حملات هوایی خود، قبل از عقب نشینی سیاسی کامل حوثیها ندارد.
 
حمله یمن با هدف برتری جویی ملک سلمان

اورکابی نوشت: این حمله در واقع تلاشی بود از جانب حاکم عربستان ملک سلمان تا به تمام کسانی که در کنترل او بر اوضاع سیاسی و نظامی شک دارند، پاسخی داده باشد. کما اینکه جانشین ولی عهد وی یعنی امیر محمد بن سلمان می خواست به عنوان جوانترین وزیر دفاع در جهان با این حملات، خودی نشان دهد.
 
نویسنده در پایان هشدار داد که ادامه این حملات می تواند باعث تقویت ائتلاف سیاسی ضد عربستان در یمن شده و در نهایت عقب نشینی ذلت بار عربستان را در پی داشته باشد.

1394/04/05طبقه بندی: اخبار،  اخبار ایران و جهان،  آرشیو 1394،  منافقین، داعش، تكفیری، سلفی، 
برچسب ها: ملک سلمان، یمن، عربستان، العالم، دکتر اشر اورکابی، نشنال اینترست، منصور هادی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی