نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 10 تیر 1394
نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق در ایران وجه اشتراک گروه تروریستی مجاهدین و داعش را انحرافی بودن تفکر آن ها دانست و گفت: ارتباط با اجنبی،خشونت و قساوت بیش از حد نیز ویژگی مشترک این دو گروه تروریستی است.


 
 نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق: وجه مشترک داعش و مجاهدین تفکر انحرافی آنهاست

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، ماجد غماص معروف به ابوعارف در میزگردی با عنوان «از مجاهدین تا داعش» که در موسسه مطبوعاتی ایران برگزار شد، وجوه تشابه دو گروه تروریستی مجاهدین و داعش را بسیار دانست.
 
وی افزود: وجه اشتراک این دو جریان تروریستی، انحرافی بودن تفکر آن هاست به طوری که مجاهدین از سازمان معارض ضد شاه و داعش هم از القاعده منشعب شد.
 
ابوعارف ادامه داد:باید توجه کرد که اقدامات داعش حتی مورد اعتراض القاعده است و خشونت بیش از حد، وجه تمایز داعش با القاعده محسوب می شود.
 
نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق در ایران ادامه داد: وجه تشابه دیگر این دو گروه ارتباط با اجنبی است. دیدیم که مجاهدین خلق بعد از شروع مبارزه علیه جمهوری اسلامی به عراق مهاجرت کرده و همکاری تنگاتنگی با رژیم صدام داشتند.
 
ابوعارف داعش را جریان اجاره ای توصیف کرد که آماده هر گونه توافق با هر دولتی هستند، به طوری که برخی کشورها هم از آن برای مقاصد شوم خود استفاده کردند.
 
وی با بیان این که از ۱۰ نفر از شورای رهبری داعش ۶ نفر از اعضای حزب بعث هستند، گفت: تاریخ حزب بعث شاهد بیشترین خیانت و ارتباط با اجنبی بوده است و طرز فکر آن ها به طوری است که آماده اند با هر کسی که پول بدهند، همکاری کنند.
 
نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق در ایران، قساوت بیش از حد داعش تحت عنوان اجرای احکام اسلام از قبیل اسارت زنان، قتل کودکان، آتش زدن و غرق کردن قربانیان برای ایجاد رعب و وحشت را از ویژگی های جریان تروریستی تکفیری داعش برشمرد.
 
وی یادآور شد: هدف از این اقدامات، ایجاد آشوب و اضطراب بین خانواده ها برای اجبار آن ها به مهاجرت از این مناطق و تحمیل مشکلات ناشی از آن بر دولت است.
 
ابوعارف همچنین درباره همکاری گروه تروریستی مجاهدین و داعش نیز گفت: بعد از سقوط رژیم صدام و حفظ پایگاه اشرف، یکی از اهداف آمریکایی ها این بود که جریانی ایجاد کنند که در نزدیکی مرزهای ایران اهداف شوم آن ها را دنبال کنند.
 
به گفته وی مجاهدین در این پایگاه، تحریکات شبهه ناکی داشتند و نیروهای مخالف روند جدید سیاسی در عراق را جذب می کردند و در این راستا گردهمایی ها و کنفرانس هایی نیز پایگاه برگزار می کردند.
 
ابوعارف ادامه داد: در این نشست ها، سیاستمدارانی که جزئی از روند سیاسی عراق بودند و پایی در دولت و پایی در گروه های تروریستی داشتند، دعوت می شدند و سخنرانی های تندی علیه فرایند سیاسی عراق ایراد می شد که یکی از مهمترین اهداف آن، ضربه زدن به این فرایند و به ویژه تدوین قانون اساسی جدید عراق بود.
 
طی روزهای اخیر گروه تروریستی داعش حملات انتحاری را در کویت، تونس،فرانسه و پیشتر در عربستان انجام داده و آشکارا مردم را به حملات تروریستی تهدید می کند.
 
از سوی دیگر تیرماه یادآور حمله تروریستی گروه مجاهدین به دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی است که در جریان آن شهید ایت الله بهشتی به همراه ۷۲ تن از یارانش در محل دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی به شهادت رسیدند.
 
به همین مناسبت امروز میزگردی با حضور ابراهیم خدابنده مسئول دفتر سابق مجاهدین در لندن، ابوعارف نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق در ایران و روح الله لطیفی مدیر پایگاه اطلاع رسانی قربانیان ترور در موسسه مطبوعاتی ایران برگزار شد.

خبرگزاری ایرنا
۹ تیر ۱۳۹۴ 

طبقه بندی: اخبار،  اخبار ایران و جهان،  آرشیو 1394،  افشاگری،  تهران،  خانواده،  اخبار روز،  اشرف نیوز،  منافقین، داعش، تكفیری، سلفی،  لیبرت نیوز،  پرونده،  عملیات تروریستی،  دیدگاه، 
برچسب ها: مجلس اعلای اسلامی عراق، وجه مشترک داعش و مجاهدین تفکر انحرافی آنهاست، از مجاهدین تا داعش، ابوعارف، ماجد غماص، ابراهیم خدابنده، نوید رهایی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی