نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

در تنگه چارزبر به بعد سرفرماندهی جلودار نیروهای سازمان وقتی احساس کرد قادر به پیشرو نیستند، از نیروی هوایی عراق تقاضای بمباران شیمیایی منطقه را کرد.

توسل به بمباران شیمیایی، پایان راه منافقین در عملیات مرصاد

تبرائیان به عنوان عملیات فروغ جاویدان اشاره کرد و اظهار داشت: اسم عملیات، عنوان بدی بود به دلیل اینکه در سال 1350 که هم وطنان شاهد جشن های سلطنتی 2500 ساله شاهنشاهی بودند، فیلم این جشن ها توسط 32 فیلمبردار آماده شده بود که در اواخر مهر 1351 تیزر تبلیغاتی منتشر شد با عنوان اینکه فیلم جشن های 2500ساله در 30 سینمای تهران و 40 سینمای کشور با عنوان فروغ جاویدان قرار است اکران شود.
دکتر صفا الدین تبرائیان به مناسبت سالروز عملیات مرصاد در برنامه "رویداد" رادیو گفتگو در رابطه با این عملیات صحبت کرد.وی به حوادثی که پس از انتقال منافقین به عراق رخ داد، اشاره کرد و گفت:
اتفاقات عجیبی در نیمه نخست سال 1367 در مناطق جنوب و غرب کشور رخ داد. فرقه رجوی با موافقت صدام از فرانسه به بغداد منتقل شدند.
 
در 29 خرداد سال 66 بنا به امر صدام ارتش آزادی بخش ملی، تکریم پیدا کرد. از ابتدای سال 67عملیاتی را سازمان در بخش جنوب و غرب کشور سامان داد.

در هشت فروردین عملیاتی را در فکه داشتند و 20 روز بعد آمریکایی ها دو سکوی نفت ما را در خلیج فارس مورد هدف قرار دادند و در 29 فروردین به کمک منافقین سعی کردند فاو را از ما بازپس بگیرند.

در 5 خرداد، عملیاتی با عنوان چلچراغ در منطقه مهران انجام شد.
 
وی به اهداف منافقین در عملیات مرصاد اشاره کرد و افزود: بعد از آن شاهد حمایت آمریکا از سازمان بودیم و در دو هفته بعد ناو آمریکایی هواپیمای مسافربری ایرباس را مورد هدف دو فروند موشک قرار داد که در 12 تیر به شهادت 290 سرنشین منجر شد. تقریبا 15روز بعد از واقعه شاهد هستیم که جمهوری اسلامی ایران قطعنامه 598 را در 27 تیر پذیرفت. یک هفته بعد عملیاتی را با عنوان فروغ جاویدان، سازماندهی کرد و هدفشان این بود که با سرعت 70 کیلومتر ظرف مدت کوتاهی به همدان برسند و هدف نهایی اشغال تهران بود.
 
تبرائیان به عنوان عملیات فروغ جاویدان اشاره کرد و اظهار داشت: اسم عملیات، عنوان بدی بود به دلیل اینکه در سال 1350 که هم وطنان شاهد جشن های سلطنتی 2500 ساله شاهنشاهی بودند، فیلم این جشن ها توسط 32 فیلمبردار آماده شده بود که در اواخر مهر 1351 تیزر تبلیغاتی منتشر شد با عنوان اینکه فیلم جشن های 2500ساله در 30 سینمای تهران و 40 سینمای کشور با عنوان فروغ جاویدان قرار است اکران شود.
 
وی عملیات مرصاد را یک عملیات انتحاری برشمرد و تشریح کرد: این عملیات، یک شکست خفت باری بود که در واقع سازمان مبادرت به عملیات انتحاری کرده بود. از آن به تکنیک جمعی یاد می کنند که در آن دو هزار نفر از نیروهایشان هلاک شدند. حداقل نیروهایشان 5 هزار نفر و حداکثر نیروهایشان در حدود 7 هزار نفر بودند که دو هزار نفر از این نیروها از سراسر اروپا به بغداد فرا خوانده شده بودند. این عملیات در روز سوم مرداد آغاز شد و در ساعت چهار بعد از ظهر به مرز خسروی رسیدند و ساعت نه به اسلام آباد غرب رسیدند. عملیات بر اساس منابع سازمان 72 ساعت بیشتر طول نکشید و فرقه رجوی و نیروهای نظامی، دو روز بعد در مکانی که از آن با عنوان تنگه چارزبر که بعدا این تنگه به تنگه مرصاد تغییر نام پیدا کرد، نیروهایشان در آنجا زمین گیر شد.
 
تبرائیان به نحوه عملکرد منافقین در مواجهه با شکست اشاره کرد و گفت: در تنگه چارزبر به بعد سرفرماندهی جلودار نیروهای سازمان که بر عهده شخصی بنام محبوبه جمشیدی که به او فرمانده آذر می گفتند، قرار داشت وقتی احساس کرد قادر به پیشرو نیستند، از نیروی هوایی عراق تقاضای بمباران شیمیایی منطقه را کرد. این تنگه که در حدود 30 کیلومتری شهر کرمانشاه قرار دارد در 5 مرداد این نیروها زمین گیر شدند و هیچ یک از اهداف سازمان در این عملیات محقق نشد.

موسسه راهبردی دیده بان
....................................
نوید رهایی
1394/05/09طبقه بندی: اخبار،  اخبار ایران و جهان،  آرشیو 1394،  افشاگری،  اخبار روز،  پرونده،  عملیات تروریستی،  مرصاد ( غروب جاویدان)،  لیبرت نیوز،  ایران ستیزی، 
برچسب ها: بمباران شیمیایی، دکتر صفا الدین تبرائیان، عملیات مرصاد، رویداد، قطعنامه 598، جشن های سلطنتی 2500 ساله شاهنشاهی، فروغ جاویدان،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی