نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

واقعیت کشک و پوشال بودن تمامی تحلیلهای بیست و چند ساله رهبری مجاهدین که نشانه ورشکستگی استراتژیک این فرقه خواهد بود. جدای از اینکه بخواهیم ابعاد بی محتوا بودن و اعترافات چندش آور رهبری یک فرقه که ادعای رها کردن مردمش را داشته یاد آوری کنیم واقعیت این است که در درون مجاهدین سالیان بود ...
حدود یک هفته قبل از توافق هسته ای گفته بودیم توافق هسته ای نه فقط حل یک مساله سیاسی بغرنج بلکه پایان یک تِئوری بنام جنگ است. در این توافق نه فقط مساله غرب با ایران حل شد بلکه به زبان دیگر حل مساله خاورمیانه ومناطق بحرانی جهان نیز راه کار دیگری پیدا کرد.

به طورمشخص مسائل مورد اختلاف غرب و ایران از این به بعد در یک کارزار سیاسی حل و فصل خواهد شد و این از چشم سازمان مجاهدین و رجوی پوشیده نیست. این واقعیت باعث پیام اخیر رجوی بود.

واقعیت کشک و پوشال بودن تمامی تحلیلهای بیست و چند ساله رهبری مجاهدین که نشانه ورشکستگی استراتژیک این فرقه خواهد بود. جدای از اینکه بخواهیم ابعاد بی محتوا بودن و اعترافات چندش آور رهبری یک فرقه که ادعای رها کردن مردمش را داشته یاد آوری کنیم واقعیت این است که در درون مجاهدین سالیان بود که دکترین مسعود رجوی همچون آیه آسمانی حرف اول و آخر را میزد ولی از آنجا که ایشان به دلیل پیری و فرصت طلبی ممکن است فراموش کرده باشند جهت یادآوری مجددا تز ایشان را یاد آوری میکنم تا اعضاء و گوهران بی بدیل نیز سوالی از رهبر عقیدتی خودشان بکنند.

اولین حرف استراتژیک ایشان برای سرپا نگه داشتن شعله جنگ مسلحانه در ضمیر افراد همانا سازش ناپذیری ایران در مقابل هرگونه تفاهم و قرارداد در مقابل غرب و بخصوص آمریکا بود.

دوم داستان مضحک جرقه و جنگ که این هم بهانه عملیاتهای ایذایی ایشان فقط برای نگه داشتن نیروها در رکاب خودشان بود که البته استدلال ایشان جرقه ای که ایشان روشن کنند که نهایتش به جنگ بیانجامد و به قدرت رسیدن ایشان حاصل این جنگ بود البته فراموش نشود تا همین الان به این دل خوش داشته اند که چنین پیامی میدهند.

سوم همیشه بعد از سال 1376 شمسی گفته بودند برنده اصلی هرگونه توافقی بین ایران و غرب همانا مقاومت و مردم _بخوانید مسعود رجوی _خواهد بود. این هم یک تحلیل اساسا بچگانه و آبکی مثل سایر تحلیلهای رجوی بود.

چهارم مفهوم هرگونه عقب نشینی برای ایران از مواضع اتمی به مثابه استحاله و پایان رژیم استدلال می شد و حال می بینیم هرگزچنین نیست و نشد وایشان حتی اندازه یک روزنامه نگار تازه کار هم قدرت وفهم یک تحلیل سیاسی را نداشته و نخواهد داشت چون اگر قرار بود یاد بگیرد این چند سال یاد گرفته بود.

پنجم همیشه از سازمانش به عنوان اصلی تنها طرف برای یک توافق واقعی و جامع یاد می کرد حال بعد از گذشت چند و عجز و ناتوانی رهبری سازمان برای کمترین تفاهم برای حل و فصل مسائل دوهزار نفر چگونه مدعی حل مساله هفتاد و چند میلیون ایرانی آنهم از طریق یک انسان کاملا تشنه قدرت و فاقد هرگونه آینده نگری سیاسی و استراتژیک.

حال با گذشت بیش از بیست روز از توافق اتمی غرب و ایران می توان نتیجه گرفت :

1 ـ اساسا خطوط سیاسی و استراتژیک غرب دستکم برای یک دهه عوض شده و گروهایی مثل مجاهدین کاملا از دور خارج شده اند. این نه یک تحلیل بلکه واقعیت سیاسی منطقه است.

2 ـ حمایت غرب از گروههایی که نهایتا به تضاد و رودرویی با خودش منجر شد این تجربه را غرب و حتی کشورهای عربی حامی گروههای نظیر داعش و ارتش آزادی سوریه و طالبان و مجاهدین  به چشم دیدند که نهایتا به خونین شده مسیرهایی که می شد با مدارا و سیاست پیش رفت تبدیل شد.

3 ـ بحرانی شدن منطقه بر اساس تحلیل غرب و جناح جنگ طلب همیشه در گذشته نه چندان دور با منافع آنها در تضاد نبود اما حال بخصوص در دوران اوباما ثابت شد آنچه که جناح جنگ میخواست نهایتا محصولش برای غرب از دست دادن منابع و منافع بیشتر بوده است.

4 ـ رجوی هم باید بداند دیگر جرقه و جنگ او اساسا به گل و خاک نشسته است و هر چه که میخواست درو کند به باد رفته است حال هر چه می خواهد سخنرانی فلان سناتور جنگ طلب را در باره باز بودن گزینه های مختلف در درودیوار سایت هایش بازگو کند و این چیزی را عوض نمی کند چون در صحنه داعش هست و جنایت هایش و این تجربه برایشان کافی خواهد بود.

5 ـ دوران رجوی و سازمانش با شعارهایش به سر آمده است از ابتدا گفته بودیم مسیر شما بن بست است حال هر چه می خواهید پیام بدهید و به اینکه باعث و بانی تحریم مردم بیچاره شما بودید افتخار کنید و سینه سپر کنید دیری نخواهد پایید که این را نیز تکذیب خواهید کرد چون میدانید باعث انزجار بیشتر در مردم ایران خواهد بود. /مهرداد ساغرچی
ایران فانوس

19 مرداد 94


آخرین عناوینطبقه بندی: آرشیو 1394،  تحلیل روز،  اخبار روز،  اشرف نیوز،  آشنایی با فرقه رجوی،  جداشدگان از فرقه رجوی،  آقای مهرداد ساغرچی، 
برچسب ها: تحلیل های پوشالی، علت ورشکستگی استراتژیک غلط رجوی، مهرداد ساغرچی، جداشده، ایران فانوس، توافق هسته ای،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی