نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

میزان قرار داد ها می تواند به ۱۰۰ هزار دلار برای چندین مرتبه سخنرانی بالغ گردد. تعدادی از مقامات عالیرتبه اسبق امریکا درحال تبلیغ اند که نام گروه مخالف و جنجال بر انگیز ایران را که دارای تاریخ ضد آمریکایی است، از لیست تروریست ها در امریکا خارج سازند. تصمیم گیری در این مورد قراراست در چند هفته آینده توسط هیلاری کلینتون وزیر خارجه امریکا اتخاذ گردد. در این حال تنی چند از ژنرال های چهار ستاره اسبق امریکا، مقامات امنیتی، فرماندهان و رؤسای سیاسی ارشد این کشور از دولت خواسته اند که نام مجاهدین خلق ایران را از لیست تروریستی که شامل القاعده و حزب اله است، حذف کند. بسیاری از این مقامات عالیرتبه امریکا که از طیف های مختلف سیاسی هستند برای تبلیغ مجاهدین خلق ده ها هزار دلار پول دریافت کرده اند.

 

                                 

 

نفوذ و پول

 لی همیلتون از رؤسای سابق کمیته ۱۱ سپتامبر به مانیتور گفت: من "دستمزد خوبی" جهت سخنرانی در واشنگتن دریافت کردم. او طرح ده ماده ای سازمان مجاهدین خلق را که برقراری دموکراسی ، تساوی جنسیتی و آزادی را گرامی می دارد تایید کرد. "همه ما می دانیم که این تنها یک طرح بر روی کاغذ است . آیا این خط مشی واقعی آن ها است؟ من فکر نمی کنم من بتوانم در این مورد داوری کنم."

همیلتون خطاب به شنودگان گفت برای من حقیقتا یک معماست" که چرا هنوز نام سازمان مجاهدین خلق در لیست تروریستی باقی است.

  رندل، فرماندار سابق پنسیلوانیا نیز در یک جلسه مربوط به مجاهدین خلق شرکت کرد. او در ازای ایراد یک سخنرانی ۱۰ دقیقه ای ۲۰ هزار دلار دریافت نمود. اقای رندل اخذ این مبلغ را به نشریه ساینس مانیتور تایید کرد ولیکن گفت: "هیچ مبلغی نمی تواند مرا مجبور سازد که مطلبی را که به آن اعتقادی ندارم، بیان کنم."

 او در یک سخنرانی که در اواسط ژوئیه در واشنگتن ایراد کرد گفت، تلفنی از او در روز دوشنبه خواسته شد که د ر جلسه ای که در روز شنبه برگزار می شود، شرکت جوید. وی خطاب به شرکت کنندگان گفت، در ابتدا از پذیرش این سخنرانی خودداری ورزیدم و به میزبان خود گفتم "من درباره این موضوع اصلا اطلاعی ندارم و فکر نمی کنم که دارای صلاحیت لازم باشم که در این جلسه شرکت کنم."

رندل از آن ها به دلیل این که او را ترغیب کرده که در جلسه حضور یابد و همچنین در مورد موضوع او را در طول هفته مطلع ساختند، و علاوه بر آن مطالبی را برای او ارسال نمودند و اطلاعاتی را در صبح روز سخنرانی در اختیار او قرار دادند، از میزبان قدردانی نمود.

 رندل گفت: " این یک موقعیت خوب آموزشی برای من بود. به دلیل مطالبی که فرا گرفتم، روز دوشنبه نامه ای به پرزیدنت اوباما و هیلاری کلینتون وزیر خارجه ارسال خواهم کرد و متذکر خواهم شد که امریکا اخلاقا موظف است که برای حفاظت از افراد مقیم اردوگاه اشرف هر کار ممکنی را انجام دهد.

 این اظهار نظر موجب تشویق حضار گردید. سپس رندل خواهان خارج شدن نام مجاهدین خلق از لیست تروریستی گردید و تاکید نمود: "سازمان مجاهدین خلق یک نیروی مثبت است و بهترین امیدی است که ما در دست داریم."

 قاضی موکاسی به مانیتور گفت که در ازای شرکت در برخی از جلسات پول دریافت کرده ولیکن افزود " مساله پول یک مساله انحرافی است. ال گور نیز پول می گیرد تا در رابطه با گرما شدن زمین صحبت کند. آیا کسی می تواند باور او را با این مساله مورد سوال قرار دهد؟"

یکی از دیپلمات های سابق امریکا به مانیتور گفت، در دسامبر گذ شته به او پیشنهاد پرداخت ۲۵ هزار دلار در ازای سخنرانی در جلسه ای در پاریس شد. ولیکن او زیر بار نرفت . به او گفته شد که می توانی اطلاعات عمومی در رابطه با وضعیت حقوق بشر در ایران بدهی و مجبور نیستی به اسم مجاهدین خلق اشاره ای کنی. در هر صورت "رابطه با سازمان مجاهدین خلق مشخص بود و نمی توان این ارتباط را پنهان کرد." به او گفته شد که " ایرانیان متمول ساکن اروپا" این صورت حساب ها را پرداخت می کنند.

یکی از مقامات اسبق که نخواست نامش فاش شود گفت: "آنانی که صحبت می کنند حق دارند بیانیه منتشر کرده و در سخنرانی های خود خواهان خروج نام ( سازمان مجاهدین خلق) از لیست تروریستی شوند. " من فقط فکر می کنم آن ها نباید این کار را در ازای دریافت پول انجام دهند."

 سخنرانان سطح بالا چون بیل ریچاردسون که وزیر اسبق نیرو بود، ژنرال پیتر پیس رئیس اسبق ستاد مشترک ، وسلی کلارک فرمانده عالی نیروهای ائتلافی ناتو در اروپا و جیمز جونز مشاور سابق پرزیدنت اوباما.

 ژنرال آنتونی زینی فرمانده سابق فرماندهی مرکزی آمریکا در جلسه ای در ماه ژانویه گفت: "شما معتبر هستید ، شما ارتباط دارد، شما محترمید و من متعجبم که چرا ارتباط برقرار نمی کنبم؟ هیچکس تقاضای دریافت پول، حمایت نظامی و تسلیحات نمی کند. آن ها خواهان گرفتن دست های کمک بوده و یا نوری که بر کارهای آن ها بتابد."

جیمز ولسی، پورترگاس و مایکل هی دن رؤسای سابق سیا نیز جزو سخنرانان هستند. برخی دیگر به فایننشال تایمز اعتراف کردند که برای صحبت کردن پول دریافت کرده اند. منجمله جان بولتن سفیر سابق امریکا در سازمان ملل متحد ، لوئیس فری رئیس سابق اف بی ای، ژنرال جیمز کان وی فرماندار اسبق نیروی دریایی و شلتون .

کراولی که سخنگوی وزارت خارجه امریکا تا ماه مارس بود، در جلسه ماه ژوئن در واشنگتن گفت: "این لیست مرکب از صاحب نظران امنیتی عالیرتبه است و هر یک از ما از اهمیت ایران در مسائل امنیتی امریکا واقفیم."

کراولی در سخنرانی خود در واشنگتن تاکید کرد نام سازمان مجاهدین خلق به لیست تروریستی تعلق دارد. لذا او "به طور عمد محافظه کاری کرده " و هیچ موضعی در مورد حذف نام مجاهدین از لیست نگرفت.

کرولی گفت: " به من پول داده شد تا در جلسه حضور یابم ولیکن من نقطه نظرات خود را بیان کردم بدون ان که تحت تاثیر پولی که گرفته بودم قرار گیرم."

 تریتا پارسی، رئیس شورای ملی آمریکاییان ایرانی تبار است، گروهی که در سالیان گذ شته تلاش نموده صدای ایرانیان - آمریکایی را به واشنگتن برساند و حامی ارتباطات بین ایران و امریکا بوده است. وی گفت این تبلیغات از نظر دامنه، وسعت، میزان تاثیر پذیری اش و شخصیت های معروفی را که جذب کرده منحصر به فرد است.

این شورا یک تبلیغات مخالفی را راه انداخته و اعلام نموده که حذف نام مجاهدین خلق از لیست موجب "رادیکال شدن" جنبش دموکراسی خواهی در داخل ایران شده و " نیروهای عمده ای را برای حمایت از جنگ بین امریکا و ایران رها می سازد."

 اقای پارسی گفت: "ما هیچگاه چنین میزان بودجه ای را ندیده بودیم. در یک کنفرانس با ۱۰ نفر سخنران اگر به طور متوسط به هر یک ۵۰ هزار دلار پرداخت شود، تنها هزینه سخنرانان بالغ بر نیم میلیون دلار است."

پارسی در این مورد افزود: "تلاش برای خروج نام از لیست تروریستی از توانایی سازمان مجاهدین خلق در بسیج تبلیغات سیاسی ناشی می شود."

 اگر تصمیم گیری بر اساس "ضرورت ها و شایستگی های خود موضوع انجام گیرد ، کمتر از چهار مرتبه ای که در زمان کابینه بوش نام این گروه مجدداٌ در لیست باقی ماند، جنجال برانگیز خواهد بود. چهار دفعه. بدون بحث."

 یک دلیل ممکن است سطح حامیان امروزی سازمان و اصرار آن ها که از گروه هایی که حامی تروریست اند طرفداری نخواهد کرد، باشد.

 به عنوان مثال آقای فری که در تحقیقات اف بی ای در مورد سازمان مجاهدین خلق در دهه ۱۹۹۰ دخیل بود، در یک کنفرانس مربوط به این سازمان در واشنگتن در ماه مارس ابراز داشت: "ما فکر می کنیم هیچگونه اسناد معتبری حتی در بخش اسناد محرمانه وجود ندارد" که بتوان ابقای نام سازمان مجاهدین خلق را در لیست تروریستی توجیه نماید.

 وی به گزارش سال ۲۰۰۴ اف بی ای که اعلام می کند "سازمان مجاهدین خلق فعالانه در حال برنامه ریزی و اجرای عملیات تروریستی است" اشاره ای نکرد.

در یک جلسه دیگر در اواسط ژوئیه آقای فری "شجاعت" سازمان را برای "رهبری مبارزات آزادیبخش برای ایران" ستود و آن را همانند "مبارزات نیروهای آمریکایی برای رسیدن به آزادی در صحنه های جنگ " توصیف کرد. وی تاکید نمود "شما در مناطقی بسیار خطرناکتر و مشکلتر می جنگید."

 فری شرکت کنندگان جلسه را خطاب قرار داد و سئوال کرد با وجود حضور چنین شخصیت هایی که در آن روز شامل شلتون، دین، رندل و آنیتا مک برید رئیس دفتر لورا بوش بودند، می توان باور کرد که حتی اگر "امکان اندکی" از تروریست بودن مجاهدین خلق وجود داشت ، آیا این افراد در این جلسه شرکت می کردند.

 

افزایش شک و تردید در مورد تحول

 

اما سابقه سازمان مجاهدین خلق به شک و تردید در بین صاحب نظران ایران و گزارشات منتشره توسط دولت امریکا افزوده است که آیا این سازمان می تواند بعد از دهه ها خشونت طلبی، خود را تغییر دهد؟

 

سازمان مجاهدین فقط خلق یک گروه محبوب بود که شاه که طرفدار غرب بود را در انقلاب سال ۱۹۷۹ سرنگون ساخت. ولی این گروه تنها گروهی بود که به ترور آمریکائیان دست زد. یکی از سرودهای سازمان بیانگر این احساسات ضد آمریکایی است : "آمریکائیان خارج شوید، خون شما هم اکنون بر روی زمین می ریزد."

 

سازمان مجاهدین خلق در مبارزه قدرت پس از انقلاب بازنده شد و هزاران نفر از اعضای آن کشته شدند. سازمان در نقطه اوج خود سه نفر را در روز ترور می کرد. تبلیغات آن عمدتا شامل روش های ترور کردن بود. سازمان مسئولیت کشتار هزاران نفر ایرانی را که به عنوان "عامل رژیم" معرفی می کرد، پذیرفته است.

 

سازمان مجاهدین خلق عملیات متعددی در خارج ایران انجام داد. منجمله در سال ۱۹۸۲ ساختمان دفتر حفاظت منافع ایران را اشغال کرد و نه نفر را به گروگان گرفت و ۵۰۰ هزار دلار اسیب رساند.

 

در سال ۱۹۹۲ در یک روز به طور همزمان سازمان به ۱۲ مرکز دیپلماتیک ایران واقع در ده کشور جهان حمله کرد. بر اساس گزارشات خبری نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد واقع در نیویورک توسط پنج نفر مسلح به چاقو "اشغال شد" و سه نفر گروگان گرفته شدند و دو ساعت به تخریب در پشت "در های زنجیر شده" پرداختند. همچنین ۵۵ نفر با چماق و چکش به سفارت اتاوا حمله کرده و آن را غارت کردند.

 

کن پولاک یکی از تحلیل گران سابق سیا و دبیر شورای امنیت ملی برای امور خلیج فارس در کتاب خود به نام "معمای ایران" نوشت سازمان مجاهدین خلق در سال ۱۹۸۱ از ایران و سپس از فرانسه بیرون رانده شد. این سازمان در سال ۱۹۸۶ در عراق به عنوان "بخش کاملی از رژیم صدام حسین" شروع به کار کرد.

 

اقای پولاک نوشت صدام آن ها را "مسلح کرد، پول داد و در آخرین مرحله از جنگ ایران و عراق به ماموریت داخل ایران اعزام کرد." او افزود: آن ها به "مخلوقات رژیم عراق" تبدیل شده بودند تا جایی که آن ها به او کمک کردند که شیعیان و کردها را در قیام ۱۹۹۱ که مورد حمایت کاخ سفید بود، سرکوب کند. و درست به همین دلیل است که امروزه دولت عراق به رهبری شیعیان نسبت به سازمان مجاهدین خلق خصومت دارد.

 

سازمان مجاهدین خلق اتهام شرکت در جنگ ها به دستور صدام را غالبا رد کرده است. آن ها مدعی اند که تنها در نبردهایی حضور داشته که "مستقل از" رژیم دیکتاتوری عراق بوده است. ولیکن مطالب پولاک براساس منابع متعدد مستقل تأیید گردیده اند.

 

وزارت خارجه امریکا در گزارشی در سال ۱۹۹۴ تلاش سازمان برای تولد مجدد خود را رد کرد. در این گزارش "وفاداری به مبارزات مسلحانه ، تکذیب سابقه خشونت ورزانه و یا تحریف آن، به کار گیری متدهای دیکتاتوری در سطح رهبری و رفتار اعضاء براساس تفکرات فرقه گرایانه خاص" مورد اشاره قرار گرفته و تاکید شده است که "سابقه ۲۹ ساله عملکرد این سازمان ثابت نمی کند که ان ها توانایی و یا قصدی برای دموکرات بودن داشته باشند."

 

این گزارش تاکتیک هایی را پیش بینی کرده که امروزه پس از گذشت ۱۶ سال توسط سازمان مجاهدین خلق در مبارزات تبلیغاتی از آن ها استفاده می کند. در این گزارش "برنامه های قوی مجاهدین برای ارتباط برقرار کردن" که با "جلب نظر شخصیت های برجسته جهت حمایت از آن ها" و " تلاش برای جمع آوری بیانیه هایی از طرف افراد سرشناس" اشاره شده است.

 

گزارش جدیدتر رند که در سال ۲۰۰۹ منتشر شد شامل نتیجه گیری های مشابهی است. در این گزارش به "سابقه طولانی سازمان در اغفال" و چگونه "ماهرانه خود را به عنوان یک سازمان دموکراتیک که خواهان سرنگونی رژیم مستبد ایران است معرفی می کند،" اشاره شده است.

 

در سال ۲۰۰۳ هنگامی که امریکا عراق را اشغال کرد، تملک مقر سازمان مجاهدین خلق در اردوگاه اشرف واقع در شمال بغداد و نزدیک مرز ایران را به عهده گرفت. نیروهای امریکا این اردوگاه را منحل نکردند. بحث هایی در واشنگتن حول آن در گرفت که چگونه می توان ازهزاران نفراز میلیشای سازمان در آینده علیه ایران استفاده کرد.

 

چه کسی پرداخت می کند؟

 

منبع پرداخت کننده وجوه برای این مبارزات تبلیغاتی جهت اعاده حیثیت از سازمان مجاهدین خلق حتی برای مقامات آمریکایی نیز مشخص نیست. نشریه ساینس مانیتور با بیش از دوازده سخنران دنبال کرد و گزارشات خبری و بیانیه های مقامات را بررسی نموده و به این نتیجه رسیده که چندین گروه ایرانی - آمریکایی که بعضی از آن ها در گذشته با سازمان مجاهدین خلق ارتباط داشته و همه در فعالیت های سازمان دخیل بوده اند، از این برنامه ها حمایت مالی می کنند.

 

علاوه بر تشکیل جلسات متعدد در هتل های مجلل و مراکز مختلف در پاریس، بروکسل و برلین ، این مبارزات تبلیغاتی شامل چاپ آگهی هایی یک صفحه ای در روزنامه نیورک تایمز و واشنگتن پست بوده که هر یک ممکن است ۱۷۵ هزار دلار هزینه در برداشته باشند. همه آن ها خواهان خارج کردن نام سازمان مجاهدین خلق از لیست و حفاظت از اردوگاه اشرف است.

 

چندین کنفرانس توسط تشکیلاتی به نام عملیات اجرایی که ریاست آن را نیل لیوینگستون بر عهده داشته و سابقه فعالیت در امور سازمان دارد، بر پا گردیده است. شرکت او با تهیه گزارشات مفصل تلاش نموده موضعگیری مقامات آمریکایی در مورد سازمان مجاهدین خلق را رد کند.

 

بر اساس وب سایت شرکت فوق آقای لیوینگستون همچنین عضو کمیته سیاست ایران است که در سال ۲۰۰۵ طرح تغییر رژیم ایران را مطرح ساخت . اولویت بالای این شرکت، حذف نام مجاهدین از لیست است.

 

کمیته سیاست ایران در نشستی در سال ۲۰۰۷ آقای علیرضا جعفرزاده را به عنوان سخنگوی خود معرفی کرد. این فرد سخنگوی سازمان در واشنگتن بوده و بر اساس گزارش راند او "دستگاه تبلیغاتی و لابی سازمان در آمریکا را هدایت کرد" تا زمانی که به لیست سازمان های تروریستی اضافه شد. "آقای کراولی به مانیتور گفت آقای جعفرزاده که در واشنگتن یک دفتر مشاوره ای داشته و کار های سازمان را دنبال می کند, "نیروی محرکه " این بسیج تبلیغاتی فعلی است.

 

عکس موکاسی، دادستان اسبق در حین صحبت با جعفرزاده در روز ۷ ژوئیه در نشستی که در محل کنگره تحت عنوان "کشتار در اردوگاه اشرف و اثرات آن در سیاست امریکا " تشکیل گردید، منتشر شده است. او به مانیتور گفت: جعفرزاده " تا آنجایی که من اطلاع دارم رابط بین آمریکاییان ایرانی تبار بود که در آن نشست شرکت کرده بودند". جعفرزاده به تماس های مانیتور در این مورد پاسخ نداد.

 

چندین نفر از سخنرانان در جلسه سازمان مجاهدین به مانیتور گفتند که توسط جامعه آمریکائیان ایرانی تبار شمال کالیفرنیا به ان ها پول پرداخت شده است. احمد معین دبیر این جامعه به تلفن های متعدد و ایمل های که به او زده شده، پاسخی نداد. وب سایت این گروه امور مربوط به سازمان مجاهدین خلق و مراسم آن ها اختصاص دارد.

 

این گروه مستقر در کالیفرنیا ، شرکت معتبر وکالت اکین گامپ استراوس هاور و فلد را برای لابی گری جهت حذف نام مجاهدین از لیست تروریستی به استخدام در آورده است.

 

بر اساس مدارکی که توسط باب فیلنر نماینده دمکرات کالیفرنیا در اوایل ماه ژوییه منتشر گردید جامعه ایرانیان آمریکایی کلرادو نیز مبلغ ۶۵۸۹.۶۲ دلار برای یک سفر شش روزه بانضمام هزینه های سفر و اقامت درجه یک در پاریس به فیلنر پرداخت کرد تا وی در راهپیمایی سازمان مجاهدین خلق شرکت کند.

 

در این گزارش اشاره شده که او در یک " کنفرانس بزرگ ایرانیان در حمایت از حقوق بشر و دموکراسی در ایران " شرکت کرده است. در این گزارش هیچ اشاره ای به نام سازمان مجاهدین خلق و یا ملاقات با رجوی نشده است. فیلنر در سخنرانی خود گفت: من سلام و حمایت کنگره امریکا را به دنبال دارم. مایلم به خانم رجوی تبریک گویم. ما پیروز خواهم شد."

در سال ۲۰۰۷ فیلنر مبلغ ۷۹۴۹/۴۰ دلار گرفت تا در یک "راهپیمایی در پاریس که به حمایت از حقوق بشر ایران تشکیل شده بود ، شرکت جوید. بر اساس مدارک مسافرتی هر دو سفر توسط تیم مهدی قائمی از گروه کلرادو پرداخت شده بود.

 

در سال ۲۰۰۴ این گروه کلرادو جز ۲۳ موسسه ای بودند که برای کمک به قربانیان زلزله بم پول جمع می کردند. آن مراسم به "شب مقاومت" تبدیل شد. طبق اخبار منتشره ۱۷ موسسه از این مجموع دارای ارتباطاتی با سازمان مجاهدین خلق بودند. سپس ریچارد پرل مشاور پنتاگون در این مراسم سخنرانی کرد و به ازای آن پول دریافت نمود. ولیکن از ارتباط این مراسم با سازمان بی خبر بود. دولت امریکا سرمایه یکی از این موسسات اصلی را که جامعه ایرانیان - آمریکائیان شمال ویرجینیا بود، مسدود نمود.

 

این گروه ها نزد امریکا به عنوان حامیان سازمان مجاهدین خلق شناخته شده که علیرغم لقب تروریستی خود اعاناتی را جمع آوری کرده و خرج می کنند. وزارت خارجه شرح می دهد که چگونه سازمان "گروه هایی را با اسامی جذاب تشکیل داده و به جمع آوری پول و همدردی می پردازد."

 

یکی از مقامات امریکا در رابطه با این سازمان های محلی گفت: "من اطلاعاتی از فعالیت های این گروه ها که در رابطه با سازمان مجاهدین خلق نباشد، ندارم. من نمی توانم آن ها را شمارش کنم. آن ها دارای تشکیلات متعددی بوده که ما نمی توانیم آن ها را دنبال کنیم."

 

اردوگاه اشرف

 

برای سخنرانان مراسم سازمان مجاهدین خلق، اولویت نخست وضعیت اردوگاه اشرف و حفاظت ۳۴۰۰ نفر از ساکنین آن است که پس از سال ها آموزش نظامی در دوره صدام حسین، خلع سلاح شده و فرماندهان آمریکایی به آن ها قول حفاظت داده اند.

این اردوگاه که قرار است تا آخر امسال تعطیل گردد، به دلیل محدودیت دسترسی به تلفن، اینترنت و تلویزیون ماهواره ای ارتباطش با جهان خارج قطع شده است. اعضاء سازمان که مدارک هویتی آن ها در سال ها قبل توسط سازمان توقیف شده، در جلساتی به طور دائم به انتقاد از خود پرداخته و بایستی پایبند به "طلاق ابدی" باشند.

 

بر اساس گزارش سال ۲۰۰۹ راند "عشق به رجوی جایگزین عشق به همسر و فامیل گردیده است." شاید ۷۰ در صد ساکنین این اردوگاه "با فریب استخدام شده اند و برخلاف میلشان در اردوگاه اشرف هستند."

 

گزارش راند حکایت از آن دارد که تبعض جنسیتی شدید حاکم بر اردوگاه بدان معنا است که خطوطی در وسط سالن ها کشیده شده و مردان و زنان را از هم جدا ساخته است. "حتی پمپ بنزین ها در اردوگاه اشرف ساعت متفاوتی را برای زنان و مردان تعیین کرده اند."

 

گزارش راند حاکی است تا قبل از سال ۲۰۰۳ هر یک ازاعضاء کیسه کوچکی را که حاوی قرص سیانور بود بر گردن داشتند. از آن زمان تاکنون "سازمان مجاهدین خلق به طور مداوم به عنوان یک تاکتیک مذاکره و یا ایجاد اختلال در تحقیقات، تهدید به خود کشی می کند."

 

مقامات امریکا تلاش می کنند که سازمان مجاهدین را متقاعد سازند تا به طور موقت به مکان دیگری در عراق انتقال یافته قبل از آن که متلاشی گردند. از این طریق شاید بتوانند در زمره آوارگان سازمان ملل در آمده و در مکان دیگری مستقر گردند.

 

موکاسی به مانیتور گفت: " آنچه در اردوگاه اشرف در حال وقوع است سربرنیتسای دیگری با سکوت و همراهی آمریکای است.؛ زیرا نیروی امنیتی عراق با سازمان مجاهدین خلق که عامل صدام بودند خصومت دارند. آن ها در طول دو سال گذشته دو مرتبه با اردوگاه اشرف درگیر شده که آخرین آن در ماه آوریل سال جاری انجام گرفت و به کشته شدن ۳۴ نفر منجر شد."

 

دین فرماندار سابق در یک جلسه سازمان مجاهدین خلق در ماه ژوییه گفت: "اجازه دهید از نام دادن و از حماقت دست برداشته و به این موضوع همانطور که هست بنگریم. این یک قتل عام است و ما نباید آن را انجام دهیم." سپس او از آرمانهای فراتری صحبت کرد : "ما مردم ساکن اردوگاه اشرف را آزاد خواهیم ساخت و ما مردم ایران را از یوغ حکومت استبدادی ملاها رها خواهیم ساخت."

 

هنوز مشخص نیست چه مسیری به آنجا ختم خواهد شد. علیرغم هشدار های بسیاری از صاحب نظران مسائل ایران که سازمان مجاهدین خلق یک گروه تروریستی است، ولیکن مبارزات تبلیغاتی وسیعی در حال انجام است.

 

شلتون در ماه ژوئیه گفت طرح استقرارمجدد ساکنین اردوگاه اشرف "مجوزی برای پاک سازی قومی است. وزارت خارجه بیدار شوید و امروز نام مجاهدین خلق را از لیست خارج سازید"

 

او گفت: "طرح ده ماده ای و برنامه حقوق بشر که توسط خانم رجوی منتشر شده بسیار ساده است." شلتون سپس این سئوال را مطرح کرد که "چرا ما نمی خواهیم قدرت این کشور را پشت سازمانی که ما می دانیم به دنبال همان اصول ماست، و بهترین تشکیلات را داراست و بهترین رهبری را برای جایگزینی رژیم فعلی دارد، قرار دهیم؟"

 

اسکات پیترسون، کریستین ساینس مانیتور، ترجمه کامل از جرس، هجدهم اوت 2011

 
طبقه بندی: افشاگری،  مجاهدین از نگاه دیگران،  دیدگاه، 
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی