نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

منابع خبری انگلیس فاش کردند آژانس اطلاعات مرکزی امریکا (سیا) دستکم 13 زندانی را با روشی وحشتناک‌تر از غرق مصنوعی به نام «واتر دوزینگ» شکنجه کرده است.

رسوایی حقوق بشری آمریکا؛

رسوایی حقوق بشری آمریکا
"واتر دوزینگ" جدیدترین شکنجه افشا شده سازمان سیا   


به گزارش دیده بان،روزنامه گاردین انگلیس نوشت، در روش واتر دوزینگ ابتدا متهمان را در آب دمای نزدیک به صفر درجه فرو برده و سپس آنها را در ورقه‌های پلاستیکی بسیار سرد می‌پیچند.

در این روش متهم علاوه بر حس غرق شدن، افت شدید دمای بدن را تجربه می‌کند.

گزارش‌های ضد و نقیضی درباره شمار افرادی که با این روش مورد شکنجه قرار گرفتند، منتشر شده است. سازمان سیا مدعی است تنها سه نفر با این روش شکنجه شده‌اند اما مجلس سنای امریکا در دسامبر 2014 با انتشار گزارشی درباره شکنجه، تایید کرد که دست‌کم 13 نفر با این روش مورد شکنجه قرار گرفته‌اند.

دولت امریکا بارها به خاطر نحوه رفتار با بازداشت شدگان و شکنجه آنان پس از آغاز جنگ به اصطلاح علیه تروریسم از سال 2001، از سوی گروه‌های حامی حقوق بشر از جمله دیده بان حقوق بشر و عفو بین الملل مورد انتقاد قرار گرفته است.

لارا پیتر، از کارکنان دیده‌بان حقوق بشر که درباره شکنجه بررسی کرده است، گفت ادعای سیا درباره اینکه تنها سه نفر را با غرق مصنوعی شکنجه کرده است، ادعایی «کاملا فریبنده» است.

وی گفت: «اول اینکه بیش از سه نفر به روش غرق مصنوعی شکنجه شدند. دوم اینکه سیا از آب برای شکنجه بازداشت شدگان به شیوه‌های مختلف استفاده کرده است که نمی‌شود آن را به عنوان شکنجه طبقه بندی نکرد... چه آن را غرق مصنوعی (واتر بوردینگ) یا واتر دوزینگ بنامیم، ساده و واضح (باید گفت که) شکنجه است.»
موسسه راهبردی دیده بان
28مهر 1394طبقه بندی: اخبار،  اخبار ایران و جهان،  آرشیو 1394،  افشاگری،  نوید نیوز،  حقوق بشر،  آمریكا، 
برچسب ها: حقوق بشر، رسوایی حقوق بشری آمریکا، واتر دوزینگ، سازمان سیا، شکنجه، دیده‌بان حقوق بشر،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی