نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

تحلیل قابل تامل چامسکی از حوادث تروریستی اخیر

نوآم چامسکی، تحلیل‌گر برجسته سیاسی، سیاست‌های امریکا و هم‌پیمانان این کشور را عامل حملات تروریستی ماه گذشته در پاریس دانسته است.
 آمریکا و تروریسم
تحلیل قابل تامل چامسکی از حوادث تروریستی اخیر 
   

چامسکی به تازگی در مصاحبه‌ای گفت حملات تحت رهبری امریکا به عراق و افغانستان، ریشۀ اصلی موج اخیر حملات تروریستی در جهان است.

وی با طرح این پرسش که آیا هدف این کشور تشویق تروریسم یا پایان دادن به آن است افزود: «اگر می‌خواهید به تروریسم پایان دهید باید نخست پرسید که چرا تروریسم اتفاق افتاد؟ دلایل اصلی آن چه بود و ریشه‌های عمیق‌تر آن چه بود؟ و سپس باید سعی کنید به این پرسش‌ها بپردازید.»

چامسکی گفت: «تنها اطلاعاتی که داریم توضیحی است که داعش می‌دهد. آن‌ها می‌گویند اگر ما را بمباران کنید، ما به شما حمله خواهیم کرد.»

یادبود قربانیان حملات تروریستی پاریس، پایتخت فرانسه به گفتۀ این تحلیل‌گر سیاسی، تروریسم به ویژه گروه تروریستی داعش تنها با نیروی نظامی از بین نمی‌رود.

وی با محکوم کردن حملات هوایی امریکا علیه داعش در عراق و سوریه گفت این حملات صرفا امکان حملات گستردۀ تروریستی مشابه آن چه در پاریس رخ داد را افزایش می‌دهد.

چامسکی گفت اگر چه امریکا و هم‌پیمانانش تلاش می‌کنند داعش را از بین ببرند، اما با این سیاست‌ها، فقط یک گروه تروریستی وحشتناک‌تر پیدا خواهد شد مگر آن که به درستی به ریشۀ این مسائل پرداخته شود.

حملات تروریستی در پاریس در تاریخ 22 آبان روی داد و بیش از 130 کشته برجای گذاشت. گروه تروریستی داعش مسئولیت این حملات مرگبار را بر عهده گرفت.
دیده بان
28 آذر 94طبقه بندی: اخبار،  اخبار ایران و جهان،  آرشیو 1394،  تحلیل روز،  آمریكا، 
برچسب ها: تحلیل قابل تامل چامسکی از حوادث تروریستی اخیر، نوآم چامسکی، تحلیل‌گر برجسته سیاسی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی