نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

فرقه مجاهدین به عنوان یک گروه ترورستی حق فعالیت در آمریکا را ندارد، اما به لطف حمایت برخی مقام های آمریکایی مجاهدین به صورت آشکارا و علنی در آمریکا فعالیت دارند و حتی می توانند علناً طرفداران خود را در برابر وزارت خارجه آمریکا جمع کرده و شعارهایی در راستای خروج از فهرست تروریسم بدهند...

                                        

 

بلنکفورت در گفتگو با خبرگزاری مهر

یک کارشناس مسائل خاورمیانه در آمریکا بر این باور است که این کشور از گذشته دور تاکنون برای حمایت از توسعه گسترده منافع خود از گروههای تروریستی حمایت می کرده است.

روز جمعه عده معدودی از گروهک مجاهدین از سراسر آمریکا و اروپا و حتی استرالیا در واشنگتن گردهم آمده بودند تا نسبت به خارج نشدن اسم این گروه از فهرست گروههای ترویستی وزرت خارجه آمریکا اعتراض کنند.

گرچه نام این گروه امسال نیز در فهرست گروههای تروریستی آمریکا باقی مانده، اما این داستان هر سال تکرار می شود و به نظر می رسد برخی از مقام های آمریکایی با حمایت از این گروهک و استفاده از آنها به عنوان "شمشیر دموکلس" در صدد ضربه زدن به منافع مردم ایران هستند.

فرقه مجاهدین به عنوان یک گروه ترورستی حق فعالیت در آمریکا را ندارد، اما به لطف حمایت برخی مقام های آمریکایی مجاهدین به صورت آشکارا و علنی در آمریکا فعالیت دارند و حتی می توانند علناً طرفداران خود را در برابر وزارت خارجه آمریکا جمع کرده و شعارهایی در راستای خروج از فهرست تروریسم بدهند.

تعدادی از مقام های آمریکایی نیز طی روزهای گذشته با دریافت پول از این گروهک در واشنگتن سخنرانی کرده و خواستار خروج نام آنها از لیست مربوطه شده بودند که چنین امری حداقل برای امسال میسر نگردید.

"جفری بلنکفورت" تحلیلگر وکارشناس مسائل خاورمیانه در آمریکا در این باره که چرا برخی مقام های سابق آمریکا از دو حزب، خواهان خروج فرقه مجاهدین از فهرست گروههای تروریستی هستند، می گوید: این بر اساس سیاست های گذشته آمریکا در مناطقی نظیر آمریکای مرکزی و آفریقاست که در آن زمان واشنگتن از گروههای تروریستی برای توسعه منافع خود حمایت می کرد.

بلنکفورت در ادامه در این باره می گوید: همان طور که شما می دانید بلافاصله پس از جنگ عراق فشار برای به راه انداختن جنگ علیه ایران تقریباً در راس دستور کار ارگان صهیونیستی در آمریکا قرار گرفت. جنگ عراق از سوی شخصیت های مهم صهیونیستی از جمله پل ولفوویتز، ریچارد پرل، داگلاس فیس، و لوئیس لیبی که از سوی دولت بوش در پست های مهمی منصوب شده بودند آغاز شد. بر خلاف جنگ عراق که تمامیت ارگان صهیونیستی در آمریکا از آن حمایت نمی کرد، تغییر نظام سیاسی در ایران حتی با جنگ مورد حمایت شدید ارگان صهیونیستی در ایالات متحده است اما این اقدام می تواند برای واشنگتن و اقتصاد جهانی نتایج مصیبت باری داشته باشد.

این کارشناس خاورمیانه در ادامه می گوید: گرچه گروهک مجاهدین جنایت هایی علیه مردم آمریکا صورت داده، اما اگر روزی آمریکا بخواهد نام آنها را از فهرست تروریستی خود خارج کند شما شاهد واکنش قابل توجهی از سوی مردم آمریکا نخواهید بود. زیرا که ما در گذشته شاهد کشته و زخمی شدن شهروندان آمریکایی از سوی اسرائیلی ها در سرزمین های اشغالی بوده ایم و سال گذشته هم یکی از شهروندان آمریکایی در کشتی مرمره از سوی کماندوهای اسرائیلی کشته شد.

وی در پایان می گوید: به استثناء عده کمی از اعضای کنگره آمریکا مابقی آنها متعهد به آن هستند تا از منافع اسرائیل حتی در صورتی که که با منافع آمریکا در تضاد باشد حمایت کنند زیرا که از تاثیران سیاسی عدم حمایت خود از سوی لابی اسرائیلی (ایپک) اطلاع کافی دارند. اگر چنین حمایتی صورت نگیرد ایپک در انتخابات آتی فرد دیگری را به عنوان جایگزین وی برای انتخاب بر خواهد گزید.

08 شهریور 90

 
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  افشاگری،  حامیان فرقه رجوی،  مجاهدین از نگاه دیگران، 
برچسب ها: امریكا، تروریست، مجاهدین، حمایت ؛ نگاه،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی