نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

نوام چامسکی: اردوغان قاتل است و ترکیه رژیمی مستبد

تنش‌های لفظی «اردوغان» و «چامسکی» زمانی آغاز شد که او همراه با بیش از هزار دانشمند بین‌المللی طوماری را امضاء کرد از دولت ترکیه می‌خواست به عملیات‌های امنیتی در مناطق جنوب شرقی ترکیه و سرکوب کُردها پایان دهد.
در ادامه تنش‌های لفظی با رئیس‌جمهور ترکیه
نوام چامسکی: اردوغان قاتل است و ترکیه رژیمی مستبد


«نوام چامسکی»، زبان‌شناس، تحلیلگر و اندیشمند آمریکایی که از او به عنوان «مهم‌ترین دانشمند زنده جهان» یاد می‌شود در مصاحبه‌ای با شبکه خبری الجزیره یکبار دیگر با لحنی تند از «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهوری ترکیه انتقاد کرد.

تنش‌های لفظی «اردوغان» و «چامسکی» زمانی آغاز شد که او همراه با بیش از هزار دانشمند بین‌المللی طوماری را امضاء کرد از دولت ترکیه می‌خواست به عملیات‌های امنیتی در مناطق جنوب شرقی ترکیه و سرکوب کُردها پایان دهد.

«اردوغان»، چند روز بعد، پس از یک حادثه بمب‌گذاری امضاکنندگان این طومار را با الفاظی مانند «نادان»، «خائن»، «مشتی به اصطلاح روشن‌فکر» و «تاریک‌اندیش» مورد حمله قرار داد.

او به طور مشخص به آقای «چامسکی» اشاره کرد و گفت که می‌خواهد او به ترکیه سفر کند و اوضاع این کشور را از نزدیک مشاهده کند.

«چامسکی» چند روز بعد در مصاحبه با «گاردین»، اردوغان را به ریاکاری در مبارزه با تروریسم و حمایت از گروه تروریستی داعش متهم کرد و گفت که اگر به ترکیه سفر کند به دعوت اردوغان این کار را انجام نخواهد داد.

این نظریه‌پرداز آمریکایی در مصاحبه‌ای که اخیراً با شبکه خبری الجزیره داشته، اما هنوز به طور کامل پخش نشده هم بار دیگر به سوالی در همین باره پاسخ گفت.

«چامسکی» در بخشی از این مصاحبه گفت: «او بی‌شک در حال انجام حملات سرکوبگرانه شنیعی علیه جمعیت کرد است. اسمش را هر چه می‌خواهید بگذارید.»

چامسکی سپس در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه اسمش را چه می‌گذارد گفت: «من اسمش را قتل می‌گذارم.»

وی سپس اضافه کرد: «قطعا این قتل است. (ترکیه) رژیمی بسیار مستبد است که در حال نهادینه کردن مجدد سیاست‌هایی است که در قرن نوزدهم کاملاً وحشت‌آور بودند.»

آقای چامسکی در این مصاحبه درباره موضوعات مختلف دیگر از جمله تنش‌ها بین ایران و عربستان هم گفت‌وگو کرده است. قرار است الجزیره مشروح این مصاحبه را تا ساعاتی دیگر پخش کند.

خبرگزاری فارس

 3 بهمن 94طبقه بندی: اخبار،  اخبار ایران و جهان،  آرشیو 1394،  دیدگاه، 
برچسب ها: نوام چامسکی، اردوغان، ترکیه، زبان‌شناس، تحلیلگر،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی