نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 7 بهمن 1394
فرقه جاسوس- تروریست رجوی نتوانست خشم خود را از اجرای برجام پنهان کند. این گروه خودفروخته و صهیونیستی در بیانیه ای، عموم مخالفان جمهوری اسلامی را به برپایی تظاهرات میلیونی دعوت کرده است ...مریم قجر عضدانلو ابریشمچی (رجوی) که با وجود سوابق تروریستی در پاریس اقامت دارد، مدعی شده «رژیم ایران همچنان به فکر تولید سلاح هسته‌ای است و بر آن اصرار می ‌کند. آنها مطمئن ‌ترین راه حفظ رژیم را دستیابی به سلاح هسته‌ ای می ‌دانند.»

آغاز اجرایی شدن برجام از سوی رسانه ها و مقامات جهانی، دوستان و دشمنان ایران با واکنش های سریعی مواجه شد.

«جان مک کین» سناتور جمهوری خواه آمریکا با اشاره به تعهد کشورش برای حمایت از گروهک منافقین خواستار تلاش بیشتر دولت اوباما در این زمینه شد. وی در نامه ای خطاب به مقامات دولت آمریکا ادعا کرد که منافقین در ارائه و جاسوسی اطلاعاتی درباره تاسیسات هسته ای در ایران بسیار مفید بودند و باید از این گروه حمایت شود.
مک کین با اشاره به بحث های اخیر درباره توافق هسته ای با ایران افزود: ما برای اجرای این توافق از سوی ایران به گروه مجاهدین خلق (منافقین) نیاز داریم.

نگرانی رژیم اسرائیل، وحوش آل سعود و پادشاه اردن از اجرایی شدن برجام:
رژیم اسراییل به عنوان تنها مخالف جدی توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 از لغو تحریم های ایران ابراز نگرانی کرد.

- بنیامین نتانیاهو نخست ‌وزیر اسرائیل گفت، با وجود آغاز اجرای توافق هسته‌ای، باید همچنان فشار علیه ایران ادامه داشته باشد.

- نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به شروع رسمی اجرای برجام مدعی شد که ایران آرزوی ساخت سلاح هسته ‌ای را از سرش خارج نکرده است.

- وزیر امنیت عمومی رژیم صهیونیستی، «گیلان اردان»، فرا رسیدن روز اجرای برجام را دورانی «خطرناک» توصیف کرده که در خلال آن ایران از بند تحریم ‌های اقتصادی رها می ‌شود، بدون اینکه نیاز به توضیح درباره «جنبه ‌های نظامی فعالیت ‌های هسته ‌ای» خود داشته باشد.

- بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل اعلام کرد اسراییل همانند گذشته فعالیت های ایران را در رصد خواهد داشت.

- پس از آغاز اجرای برجام، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد ایران همچنان برای دستیابی به قابلیت های نظامی تلاش می کند.

- لابی صهیونیستی «آیپک» در واشنگتن نیز مدعی شد لغو تحریم های ایران، لحظه ای خطرناک برای آمریکا و متحدان آن است.

- عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان سعودی: آزادسازی دارایی‌ های بلوکه شده ایران، مایه نگرانی است.

- سعودی‌ها هزینه سنگینی در کنگره پرداخت کردند تا نمایندگان کنگره را راضی کنند مانع از وتوی رئیس ‌جمهور شوند. آنها برای هر نماینده کنگره 3 میلیون دلار کنار گذاشتند و صهیونیست‌ها نیز پولی و غیرپولی لابی کردند.

- یکی از مقامات سعودی از اینکه مشکلات اقتصادی ایران حل شده اظهار تاسف و ناراحتی کرد.

- پادشاه اردن هم از برداشته ‌شدن تحریم‌های تحمیلی علیه ایران ابراز نگرانی کرده و آن را مایه دغدغه برخی کشورهای منطقه خوانده است.

- پس از اعلام رسمی اجرایی شدن برجام همه طرف های دخیل در فرایند مذاکرات و نهادهایی چون آژانس بین المللی انرژی هسته ای از اجرایی شدن برجام ابراز خوشحالی کرده و این اقدام را در جهت تامین صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی دانسته اند.

- بسیاری از مقامات ارشد کشورهای اروپایی و آمریکا و مدیرکل آژانس بین المللی انرژی هسته ای با تجلیل از دستاورد توافق هسته ای و استقبال از اجرایی شدن برجام و لغو تحریم ها روز 16 ژانویه 2016 را یک روز تاریخی در جهت استقرار صلح و امنیت منطقه ای و جهانی دانسته اند.

- رابرت گیتس رئیس پیشین سازمان سیا گفت: واشنگتن بیش از تهران به برجام نیاز داشت.

- جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در جریان یک نشست خبری در وین اعلام کرد با اجرایی شدن برجام جهان مکانی امن تر شده است.

- یوکیو آمانو، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در بیانیه ‌ای اعلام کرد ایران به تمامی تعهداتش ذیل برجام پایبند بوده است.

- یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی هسته ای نیز در واکنش به اجرایی شدن برجام گفت:" روابط ایران و آژانس با اجرایی شدن برجام وارد مرحله جدیدی شده است. این روزی مهم برای جامعه جهانی است. من به همه کسانی که در این راه کمک کردند تبریک می گویم."

- فیلیپ هاموند وزیر امور خارجه بریتانیا نیز در واکنش به اجرایی شدن برجام اجرای توافق هسته ای را باعث ایجاد خاورمیانه و جهانی امن تر از گذشته دانست.

- لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه نیز تحولات روز شنبه را گام هایی مهم در جهت صلح و امنیت دانست.

- اوباما: ما به این پیشرفت تاریخ از طریق دیپلماسی دست پیدا کرده ایم، بدون اینکه به جنگ دیگری در خاورمیانه متوسل شویم.

- آغاز اجرایی شدن برجام واکنش فوری و سریع رسانه ها و مسئولان جهانی را در پی داشت.

- شبکه آمریکایی «سی ان ان» در گزارشی نوشت: پس از تکمیل گام های لازم از سوی ایران، تحریم های این کشور برداشته شد.

- «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا گفت: اکنون تحریم های اقتصادی علیه ایران لغو خواهند شد.

- کاخ سفید اعلام کرد «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا فرمان اجرایی را برای لغو برخی تحریم های اقتصادی ایران امضا کرد.

- «جان کری» وزیر خارجه آمریکا با انتشار بیانیه ای گزارش آژانس را تایید کرد.

- رویترز: اوباما فرمان لغو تحریم ها را صادر کرد

- خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت: رئیس جمهوری آمریکا فرمان اجرایی را برای لغو برخی تحریم های اقتصادی ایران امضاء کرد.

- روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» در گزارشی نوشت: با لغو تحریم ها، ایران به بازار نفتی باز می گردد.

- آمریکا و اتحادیه اروپا با اعمال تحریم های جدید در سال 2012، بازار را از حدود 700 هزار بشکه نفت ایران محروم کرده بودند. اما امروز با لغو تحریم ها، ایران می تواند فروش نفت خود را افزایش دهد.

- آسوشیتدپرس: آژانس بین المللی انرژی اتمی تایید کرد که ایران به تعهدات خود تحت برجام عمل کرده که این به معنای لغو تحریم های اقتصادی غرب علیه این کشور است.
وزرای خارجه ایران و آمریکا و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا این موضوع را در شهر «وین» اتریش اعلام کردند.

- روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» در گزارشی نوشت: پس از انتشار گزارش آژانس، تحریم ها علیه ایران لغو شد.

- روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» نیز نوشت: کری وزیر خارجه امریكا لغو تحریم های ایران و اجرای برجام را اعلام کرد.

- نماینده آمریکا: قطعنامه 2231 شورای امنیت اجرا می شود.

- «سامانتا پاور» نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد گفت: اکنون با تایید آژانس، هفت قطعنامه شورای امنیت علیه ایران لغو می شود و همزمان قطعنامه 2231 این سازمان که اخیرا تصویب شده بود، وارد مرحله اجرایی می ‌شود.

- بان کی مون: دبیرکل سازمان ملل متحد از فرا رسیدن روز اجرای توافق هسته ای ایران و قدرت های جهانی استقبال کرد و آن را نقطه عطفی تاریخی دانست.

- البرادعی: «محمد البرادعی» مدیرکل پیشین آژانس بین المللی انرژی اتمی در پیامی در صفحه توییتر خود توافق هسته ای ایران را نشانه ای قدرتمند دانست و گفتگو، انصاف، احترام و اعتماد سازی را بهترین راه حل برای اختلافات عنوان کرد.

- وزیر خارجه روسیه «سرگئی لاورف» به خبرگزاری «اینترفکس» گفت: «امیدوارم اکنون همه طرف ‌ها به تعهدات خود عمل و همچنان در ادامه راه مسئولانه رفتار کنند تا در سایه آن امنیت منطقه و جهان تقویت شود و خاورمیانه امن‌ تر شود.»

- وزیر خارجه آلمان «فرانک والتر اشتاین مایر» در پیامی در صفحه توییتر خود، روز اجرای برجام را موفقیتی تاریخی برای دیپلماسی عنوان کرد.

- وزیر خارجه انگلیس نیز در بیانیه ای با استقبال از اجرای برجام اعلام کرد: «سالها تلاش دیپلماتیک و کار تکنیکی بسیار دشوار نتیجه داد و توافق هسته ‌ای به مرحله اجرا رسید.»

- واشنگتن تایمز در گزارشی نوشت: در کنگره آمریکا، «پاول رایان» سناتور جمهوری خواه ایالت «ویسکانسین» مدعی شد ایران می تواند اموال آزاد شده خود را برای تامین مالی اقدامات خرابکارانه(!) در منطقه صرف کند.

- «اد رویس» رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا و نماینده جمهوری خواه «کالیفرنیا» نیز گفت این توافق به ایران اجازه داد تا بخش گسترده ای از زیربناهای هسته ای خود را حفظ کند.

- «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه سابق آمریکا و نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری با استقبال از اجرای برجام ادعا کرد اگر رئیس جمهور آمریکا شود، مبنای او بر اساس بی اعتمادی به ایران خواهد بود.
نوید رهایی
7 بهمن 94

منبع: پرونده سیاهطبقه بندی: اخبار،  اخبار ایران و جهان،  آرشیو 1394،  جنگ روانی،  نوید نیوز،  تروریست اروپایی (M K O)،  پرونده،  اسراییل، مجاهدین،  خیانت ،  ایران ستیزی، 
برچسب ها: برجام از نگاه فرقه صهیونیستی رجوی و دیگران، نوید رهایی، برجام، اسراییل، امریكا، اروپا،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی