نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : شنبه 10 بهمن 1394
روزنامه نیویورک تایمز همکاری طولانی مدت آژانس امنیت مرکزی آمریکا و عربستان سعودی را افشا کرده است؛ طرفینی که آخرین برنامه شان تسلیح و تجهیز مخالفان سوری است.

«تروریسم‌پروری» سازمان سیا و آل سعود
افشاگری نیویورک‌تایمز از «تروریسم‌پروری» سازمان سیا
  
روزنامه نیویورک تایمز همکاری طولانی مدت آژانس امنیت مرکزی آمریکا و عربستان سعودی را افشا کرده است؛ طرفینی که آخرین برنامه شان تسلیح و تجهیز مخالفان سوری است.

براساس این برنامه سعودی ها سرمایه این طرح را تامین و برای مخالفان سوری سلاح خریداری می‌کنند و همزمان سازمان سیا اقدام به آموزش آنها در کمپ‌های مخفیانه در اردن می‌کند.

همکاری عربستان و سیا به سال‌ها پیش بر می‌گردد و سرویس مخفی انگلیس را هم در بر می‌گیرد. طی سال‌هایی که رونالد ریگان، رئیس جمهوری آمریکا بود، سعودی‌ها "مجاهدین" افغانستان را برای مبارزه با شوروی در پول غرق کردند. هزینه‌های مربوط به این شبه نظامیان از طریق حساب‌های بانکی سیا در سوئیس جا به جا می شد. این حساب‌ها بخشی از برنامه "الیمامه" بودند که تاریخ آن به سال ۱۹۸۵ بر می‌گردد. براساس این برنامه انگلیسی‌ها و سعودی‌ها توافق نفت در برابر سلاح‌ را نپذیرفتند. این حساب‌ها منابع مهم سرمایه جنگ افغانستان علیه شوروی محسوب می‌شدند.

نیویورک تایمز در ادامه افشاگری خود به ادعاهای مایک اسپرینگمن، رئیس سابق بخش ویزای آمریکا در جده بین سال‌های ۱۹۸۷ تا ۸۹ اشاره می‌کند. اسپرینگمن در کتابش تحت عنوان "ویزا برای القاعده: کمک‌های سیا که جهان را لرزاند." به جزئیات چگونگی عضوگیری سیا در دهه ۱۹۸۰ و برنامه های آموزشی برای مبارزه با شوروی در افغانستان می‌پردازد. پس از آموزش سیا این عوامل را از افغانستان به بالکان و سپس عراق، لیبی و سوریه به وسیله ویزاهای غیرقانونی آمریکایی منتقل می‌کرد. این شبه نظامیان تحت حمایت آمریکا به سازمان زنجیره‌ای تبدیل شدند که مترادف تروریسم است: القاعده.

اسپرینگمن در مصاحبه‌ای اختصاصی با خبرگزاری اسپوتنیک تجربیات دست اولش در صدور ویزای آمریکا برای این شبه نظامیان را چنین عنوان می‌کند : من می‌دانم، من آنجا بودم، من ویزا را صادر کردم.

همزمان با رسیدن به جده، اسپرینگمن به عنوان مامور صدور ویزا متوجه شد که بیش از ۱۰۰ درخواست ویزای روزانه را باید رسیدگی کند که به سه بخش تقسیم می‌شدند: صدور، رد‌ پاسپورت و صدور برای ماموران سیا. اسیرینگمن توضیح می‌دهد: یک روز، اریک کوالکنبوش، رئیس وقت قرارگاه سیا جلوی من را گرفت و یک درخواست کرد که آیا می‌توانم برای یکی از مامورانش ویزا صادر کنم؟

او به من گفت: مایک یک کاری کن درست به نظر برسد ما به او در واشنگتن نیاز داریم.

اسپرینگمن توضیح می‌دهد که هر روز با یکی از مقامات سیا برای صدور ویزا درگیری داشته آن هم برای افرادی که قانون و عرف رای به رد آنها می‌داد. به گفته وی اما اکثر این افراد سفارش شده ویزای لازم را دریافت کردند و برای آموزش و سایر اهداف به آمریکا رفتند.

اسپرینگمن تشریح می کند که پس از مدتی کار در بخش صدور ویزا صراحتا به این نتجه رسید که وظیفه اصلی‌اش صدور ویزا برای ماموران سیاست.

وی تاکید می‌کند که سیا برای جلوگیری از افشای برنامه‌اش از خود نیروهای وزارت خارجه برای صدور ویزا درخواست می‌کرده تا در صورت افشا بتواند ادعا کند که تخلف در صدور ویزا رخ داده است. در حقیقت وزارت خارجه و آژانس اطلاعات مرکزی برای اعزام نیروهایی چون اسپرینگمن به جده کاملا هماهنگ بوده‌اند.

اسپرینگمن هم‌چنین از تماس‌هایی می‌گوید که او با رد کردن برخی افراد باید به آن‌ها پاسخ می‌داد. از جمله این تماس‌های معمول تلفن‌های وزارت دادگستری بوده‌اند که خبر از صدور ویزا برای این افراد می‌دادند و در سوال فقط از واژه‌های "امنیت ملی" بدون هیچ توضیح بیشتری استفاده می‌کردند.

این کارمند سابق وزارت خارجه آمریکا می‌گوید توجیه امنیت ملی بهانه همیشگی ماموران سیا برای پیشبرد برنامه‌هایشان بوده است. با همه این‌ها اما سعودی‌ها با توجه به آموز‌ش‌های این افراد و وحشت براندازی حکومت عربستان تمایلی نداشتند تا آن‌ها در این کشور حضور داشته یا بار دیگر به این کشور بازگردند. به این ترتیب بود که خاک آمریکا با احداث بیش از ۵۰ مرکز آموزشی به اولین و اصلی‌ترین پایگاه آموزشی این نیروها تبدیل شد.

ایسنا
10 بهمن 1394طبقه بندی: اخبار،  اخبار ایران و جهان،  آرشیو 1394،  افشاگری،  نوید نیوز،  منافقین، داعش، تكفیری، سلفی،  آمریكا،  جاسوسی، 
برچسب ها: «تروریسم‌پروری» سازمان سیا و آل سعود، نیویورک تایمز، ان و سیا،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی