نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : شنبه 24 بهمن 1394
قرآن در رابطه با منافقین می فرماید

در زمین فساد نکنید و زمین را بر هم نزنید.

منافقین

منافقین انسان های مکارند، یعنی فکر می کنند می توانند خدا و مردم را فریب دهند، در حالی که انها در حال فریب دادن خود می باشند چون نادان هستند.
حجت الاسلام پناهیان:

حجت الاسلام علیرضا پناهیان استاد حوزه علمیه شامگاه پنج شنبه ٢٢بهمن با اشاره به آیه "اذا قیل لهم لا تفسدوا فی الارض قالوا إنما نحن مصلحون" اظهار داشت: فساد نکنید و راه درست شدن کار را نبندید، چون فساد در اصل خراب کردن یک کار درست است.

وی در ادامه افزود: کلمه فی الارض در این آیه یک موضوع اجتماعی را نشان می دهد، مفسد فی الارض در واقع کسی است که در زمین فساد می کند. برای نمونه در زمان انتخابات بعضی کاندید ها با اینکه می دانستند تقلب صورت نگرفته اما در مقابل شورای نگهبان ایستادگی کردند و موجب فساد در جامعه شدند.

 این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه بین فاسد و مفسد تفاوت است گفت: وقتی می گویند یک شخص فاسد است مربوط به خود فرد است و مفسد فی الارض محسوب نمی شود، اما مفسد جنبه اجتماعی دارد و به همین منظور به منافقین مفسد فی الارض می گویند، قران در رابطه با انها می فرماید: در زمین فساد نکنید و زمین را برهم نزنید.

 حجت الاسلام پناهیان در ادامه تصریح کرد: وقتی به منافقین گفته می شود در زمین فساد نکنید می گویند ما مصلحیم و به دنبال اصلاح هستیم، به همین منظور اولین "علی" قران برای منافقین أمده است یعنی اگاه باشید این افراد مفسدند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه منافقین افراد نادان و احمقی هستند گفت: مردم هیچ گاه نباید فریب صداقت کاذب این گروه را بخورند، خدا به پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: ای پیامبر وقتی منافقین را نگاه می کنی برق نگاه آن ها تو را می گیرد پس مواظب انها باش چون خودشان نیز نمی دانند که اشتباه می کنند. پس از نظر اخلاقی می توان منافقین را تایید کرد چون صداقت کاذب دارند اما عقل و شعور ندارند.

حجت الاسلام پناهیان با بیان اینکه وقتی به منافقین گفته می شود ایمان بیاورید اما انها قبول نمی کنند اظهار کرد: این گروه می گویند ما همانند صفحا ایمان نمی اوریم ما به ایمان با ملاحظه اعتقاد داریم، یعنی تقلید صرف از پیامبر (ص) و امام (ع) را قبول نمی کنند، انها خود را جزوء عقلاء می دانند که نباید پیروی صرف کنند بلکه با ملاحظه به تقلید بپردازند. در اینجا دومین "علی"قران می آید که این انسان ها احمق هستند و خودشان هم از این موضوع خبر ندارند.

استاد حوزه علمیه در ادامه افزود: یکی از ویژگی های منافقین شوخ طبعی ان ها است، به طوری که در میان مردم با لبخند و کمک وارد می شوند و خودشان را خوب جلوه می دهند، اما وقتی پیش بزرگان شیطانی خود می روند به بدگویی از مردم می پردازند و شوخ طبعی می کنند.

وی با اشاره به اینکه منافقین ذلالت را انتخاب کردند و هیچ گاه به سود نمی رسند اظهار کرد: منافقین انسان های مکارند، یعنی فکر می کنند می توانند خدا و مردم را فریب دهند، در حالی که انها در حال فریب دادن خود می باشند چون نادان هستند. این ها ایمان می آورند اما با تعدیل اجرا می کنند.

 حجت الاسلام پناهیان در پایان افزود: برای انکه انسان نتواند باب توجیه و فریب خدا را باز کند باید توبه، استغفار و طلب آمرزش کند و خود را بدهکار خدا بداند. امام علی(ع) می فرمایند: از خدا بترسید، هیچ چیز نزد خداوند محبوب تر از آن نیست که انسان به درگاه خدا برای گدایی، شکر و استغفار برود. پس سعی کنیم معنویت خود را افزایش دهیم.

خبرگزاری رسا

۱۳۹۴/۱۱/۲۳
طبقه بندی: اخبار،  اخبار ایران و جهان،  آرشیو 1394،  مجاهدین از نگاه دیگران، 
برچسب ها: حوزه علمیه، منافقین مفسد فی الارض، حجت الاسلام پناهیان،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی