نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

حمید ایزدپناه


حمید ایزدپناه شاعر و پژوهشگر تاریخ و موسیقی لرستان روز چهارشنبه، 21 بهمن ماه 1394 در سن 82 سالگی در پاریس از دنیا رفت.بعدازظهر جمعه 23  بهمن 94،  پیکر حمید ایزدپناه - شاعر و پژوهشگر تاریخ و موسیقی لرستان - از فرانسه به ایران منتقل شد تا در لرستان تشییع و به خاک سپرده شود...
مراسم تشییع و تدفین استاد حمید ایزد پناه محقق، ادیب و چهره نامدارپژوهشگران لرستان ، فردا روز یک شنبه 25 بهمن ماه ساعت ۱۰ صبح از غسال‌خانه گورستان خضر به سوی بهشت هفتم برگزار شده و برای همیشه در کنار مزار پدرشان آرام خواهد گرفت.

مراسم سوم و هفتم بعدازظهرنیز همین روز از ساعت ۳ تا ۵ در مسچد صاجب الزمان خرم آباد واقع در چهارراه فرهنگ برگزار می گردد وهمچنین مراسم زنانه در حسینه ی حبیب ابن مظاهر واقع در چهاررا بانک برگزار خواهد شد.

***

برادرزاده حمید ایزدپناه در گفت‌وگو با خبرنگار ادبیات ایسنا‌ گفت: پیکر حمید ایزدپناه متخلص به صفای لرستانی بعدازظهر امروز

(23 بهمن ماه) از فرانسه به تهران منتقل می‌شود و از آنجا برای انجام مراحل اداری به بهشت زهرا (س) برده خواهد شد.

امین ساکی افزود: پس از کسب مجوز کفن و دفن از بهشت زهرا(س) تهران، پیکر ایشان فردا صبح ساعت 9 به لرستان انتقال داده می‌شود و مطابق وصیت حمید ایزدپناه در زادگاهش لرستان و در گورستان خضر به خاک سپرده خواهد شد.

او در ادامه با بیان اینکه، ایزدپناه (ساکی) متعلق به یک خانواده‌ و طایفه‌ نبود بلکه به همه مردم لرستان و خانواده فرهنگ و پژوهش ایران اختصاص داشت، اظهار کرد: ما لرها خودمان را مدیون لرستان می‌دانیم‌، اما در مورد استاد ایزدپناه باید بگوییم لرستان مدیون اندیشه و زحمات اوست‌. استاد ایزد پناه بنیانگذار اداره فرهنگ و هنر لرستان هستند. او مولف ده‌ها عنوان کتاب مرجع همچون آثار باستانی و تاریخی لرستان در سه جلد ‌فرهنگ لری‌، فرهنگ لکی،‌ شاعران در اندوه ایران‌، گردآوری داستان‌ها و زبان‌زدهای لری‌، گردآوری آهنگ‌ها و ترانه‌های لری‌، تالیف کتاب کتیبه‌های لرستان و ده‌ها اثر جاودانه دیگر هستند.

برادرزاده این پژوهشگر و شاعر لرستانی ادامه داد: ایزد پناه در چند سالی که در اروپا حضور داشت‌، چندین جلد دایرةالمعارف پژوهش‌های لرستان‌شناسی آماده انتشار کرد که در حال حاضر چند جلد از پژوهش‌های لرستان شناسی او آماده انتشار است و امیدواریم ناشران محترم از انتشار این آثار ارزشمند حمایت کنند.

او سپس به برخی از اقدامات حمید ایزدپناه در زمینه تاریخ و فرهنگ و هنر لرستان اشاره کرد و گفت: استاد ایزدپناه در آزادسازی قلعه فلک الافلاک از دست نظامیان در سال 1348 نقش مهمی داشت‌ و پس از آزادسازی قلعه اقدام به مرمت و بازسازی آن کرد. او سپس سه بخش موزه مردم شناسی، مرکز اسناد و موزه آثار باستانی و اشیاء عتیقه در قلعه فلک الافلاک را راه‌اندازی کرد و در اختیار عموم مردم قرار داد. همچنین ایزدپناه بسیاری از ترانه‌های کهن لری را مجددا زنده کرده است. برگزاری نخستین جشنواره‌های فرهنگی در استان لرستان‌، تلاش برای ثبت ادبیات شفاهی‌ و مردم شناسی‌ لرستان، کشف و ثبت بسیاری از غارهای لرستان از جمله غار میرملاس‌، ثبت قلعه فلک الافلاک به عنوان اثر ملی‌، زنده کردن بسیاری از واژگان لری از جمله اقدامات ایشان بوده است.

برادرزاده حمید ایزدپناه در ادامه از آماده کردن یادنامه حمید ایزدپناه در نخستین سالروز درگذشت این پژوهشگر خبر داد و افزود: بنا داریم همه ساله در سالروز تولد حمید ایزدپناه جایزه پژوهش‌های لرستان شناسی را به همت مجله فرهنگی هنری بخارا راه‌اندازی کنیم.

او سپس با تاکید بر اینکه حمید ایزدپناه بر مطالعه و پژوهش اهمیت بسیار زیادی قائل می‌شد، گفت: ایشان تا یک ساعت قبل از اینکه از دنیا بروند مشغول تحقیق و مطالعه بودند و در زمینه تهیه و تولید نرم‌افزار چند رسانه‌ای مشاهیر لرستان که چند سالی است به همت آقای کوروش شاملو و خود بنده تهیه شده، فعالیت می‌کردند.

به گزارش ایسنا، حمید ایزدپناه شاعر و پژوهشگر تاریخ و موسیقی لرستان روز چهارشنبه، 21 بهمن ماه 1394 در سن 82 سالگی در پاریس از دنیا رفت.

حمید ایزدپناه

ایسنا‌
شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ / Feb 13 2016

حمید ایزدپناه


در همین رابطه:حمید ایزدپناه پژوهشگر نامدار لرستانی درگذشت

حمید ایزد پناه ایرانشناس ولرستان پژوه ومورخ نامدار لرستانی ساعاتی قبل در پاریس درگذشت

به گزارش خبرگزاری تابناک از لرستان ، حمید ایزد پناه ایرانشناس و لرستان پژوه و مورخ نامدار لرستانی ساعاتی قبل در پاریس درگذشت .

حمید ایزد پناه متولد 1312خرم آباد واز ایل ساکی لرستان است. ازایزد پناه به عنوان بنیانگذار فرهنگ وهنر لرستان و پدرمطالعات لرستان شناسی یاد می کنند و برای اولین باربه همت او اداره فرهنگ وهنر استان لرستان تشکیل شد.

خدمات بی نظیر حمید ایزد پناه به فرهنگ وهنر لرستان درعرصه ایرانشناسی ابعاد گوناگونی از شعر ، موسیقی ، هنرشناشی ، باستانشناسی ، گردآوری فرهنگ عامه ،شناخت ایلات وطوایف لرستان  و... را در بر می گیرد واز این بابت در حیطه لرپژوهی ولرستانشناسی منحصربه فرد است.

ازحمید ایزد پناه آثار بسیاری برجای مانده است که در این میان کتاب مشهور وماندگار او با نام "آثار باستانی وتاریخی لرستان" در 3جلد در خانه تمام لرهای اهل کتاب وعلاقه مند به شناخت لرستان یافت می شود واز منابع اصلی مطالعات محققین ودانشجویان در زمینه شناخت لرستان محسوب می شود.

ایزد پناه راباید  پدر لرپژوهی ولرستانشناسی بومی والبته با زاویه دیدی جدید ومدرن توصیف کرد که لرستان شناسی را به صورت ویژه ،بخشی مهم ومتمایزاز مطالعات ایرانشناسی کرد.

می توان گفت شخصیت ویژه و دست آوردهای حمید ایزد پناه  در جهان ایرانشناسی از او تک ستاره ایی درخشان ساخته است.

بنا به برخی از منابع پیکر این چهره مانا وفرهیخته لر پس از انتقال از فرانسه به ایران در زادگاهش خرم آباد به خاک سپرده خواهد شد.

نویسنده : رضا جودکی نژاد- سردبیر خبرگزاری تابناک لرستان
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۴طبقه بندی: اخبار،  اخبار ایران و جهان،  آرشیو 1394،  نوید نیوز،  مناسبت ها، 
برچسب ها: شاعر، حمید ایزدپناه، لرستان، پیکر استاد «حمید ایزدپناه» فردا تشییع می‌شود،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی