نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

دلیل این عقیم بودن و ناکارآمدی هر چه که می خواهد باشد، خواه آنگونه که برخی اعتقاد دارند به علت امتناع رهبری مجاهدین از پذیرش اشتباهات و سیاست های نابخردانه و عدم تغییر آن باشد و خواه آنگونه که برخی دیگر معتقدند یعنی خیانت، به کارگیری روشهای جنایتکارانه و شیادی این گروه باشد، در اصل موضوع فرقی نمی کند، آنچه که در حال حاضر به نام گروه تروریستی مجاهدین وجود دارد یک گروه ورشکسته و مضمحل شده است که بیشتر به یک بنگاه خبرپراکنی میماند.

               

 

ایران دیدبان

شش ماه پس از تلاش مستمر و همه جانبه ی گروه تروریستی مجاهدین برای خلاص شدن از بحرانی که با صدور ضرب العجل دولت عراق برای خروج از این کشورگریبان این گروه را گرفت ، می گذرد.

در این شش ماه - علاوه بر تمامی دست و پا زدنهای بقایای رجوی در 8 سال گذشته - رهبری گروه تروریستی مجاهدین هر آنچه در توش و توان داشت به کار بست تا شاید خواست غیرقانونی و نامشروع خویش برای ماندن در عراق را به دولت این کشور تحمیل کند، از ارائه ی طرح  رجوی توسط یک عضو پارلمان اروپا تا استخدام مقامات بازنشسته ی آمریکایی و تکرار همین خواست از زبان آنها، از جمله اقداماتی بود که رهبری مجاهدین با امیدواری فراوان به عنوان حرکت های بسیار بزرگ و اثرگذار و جهانی به آنها می نگریست.

برگزاری تجمع در واشنگتن نیز برای رهبری مجاهدین از آنجا که در آمریکا نسبت به اروپا، امکانات و دایره عمل محدودتری دارند نیز یک حرکت بزرگ به حساب می آمد و انتظار تأثیرات فراوان آن  را داشتند.

علاوه بر این تحرکات، دستگاه تبلیغاتی مجاهدین به ایجاد یک موج گسترده ی خبرسازی، وارونه نمایی و سانسور برای ماندن در عراق و خروج از لیست گروههای تروریستی مبادرت نموده و همچنان آن را ادامه می دهد. دستگاه سرکوب و سانسور مجاهدین با تمام قوا از انعکاس یافتن لیست جدید وزارت خارجه آمریکا در سایتهای اپوزیسیون و متمایل به مجاهدین جلوگیری می کند تا مانعی در برابر فضاسازی های ک انجام می دهد وجود نداشته باشد و بتواند روحیه های نیروهای درهم شکسته اش را حفظ نماید.

این همه اقدامات، جوسازی و تبلیغات ، همه برای تأثیرگذاری بر روی دولت عراق و آمریکا و سازمان ملل صورت گرفته و می گیرد؛ اما در مقابل نخست وزیر عراق در نهایت خونسردی و در حالی که به نظر می رسد حتی روحش هم از این همه جوسازی مجاهدین خبرنداشته باشد، دردیدار با نماینده سازمان ملل بر مصوبه هیئت وزیران در باره اخراج مجاهدین تأکید می ورزد و نماینده دبیرکل نیز قول همکاری و مساعدت سازمان ملل با دولت عراق در این زمینه را می دهد، دولت آمریکا نیز رسماً طرح جابجایی مجاهدین در خاک عراق را مطرح ساخته است و مدتها است که اعلام می دارد هر گونه مسئولیت ساکنان اردوگاه اشرف بر عهده دولت عراق می باشد و ربطی به آمریکا ندارد.

این وضعیت نشانگر ِ میزان اثرگذاری کلی مجاهدین در تمامی زمینه ها است و البته نشان دهنده بی اعتباری مطلق این گروه است. توان و سایز دار و دسته ی رجوی همین قدر است، با سر و صدای زیاد اما بی خاصیت!

بی تأمل پیداست که وقتی این گروه فاقد توانایی لازم برای اثرگذاری بر سرنوشت خود و تغییر وضعیت موجود می باشد، سرسوزنی چه در فضای سیاسی و اجتماعی ایران و چه در خارج از کشور و در میان مخالفان، نقش آفرینی ندارد و نمی تواند داشته باشد.

دلیل این عقیم بودن و ناکارآمدی هر چه که می خواهد باشد، خواه آنگونه که برخی اعتقاد دارند به علت امتناع رهبری مجاهدین از پذیرش اشتباهات و سیاست های نابخردانه و عدم تغییر آن باشد و خواه آنگونه که برخی دیگر معتقدند یعنی خیانت، به کارگیری روشهای جنایتکارانه و شیادی این گروه باشد، در اصل موضوع فرقی نمی کند، آنچه که در حال حاضر به نام گروه تروریستی مجاهدین وجود دارد یک گروه ورشکسته و مضمحل شده است که بیشتر به یک بنگاه خبرپراکنی میماند.
طبقه بندی: دیدگاه،  مجاهدین از نگاه دیگران، 
برچسب ها: ایدئولو‍ژیك، مجاهدین، منافقین، انقلاب ایدئولوژیك،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی