نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 20 اسفند 1394
فرقه تروریستی رجوی، با سوء استفاده سیاسی از مراسم و مناسبت های سنتی، دیوانه وار فراخوان چهارشنبه آتشین، سوزنده و مرگبار می دهد. با تكرار وعده سرنگونی، مردم را به آتش افروزی و آشوب تحریك و ترغیب می كند.

چهارشنبه سوری

چهارشنبه سوزی

چهارشنبه ‌سوری نام جشن و آیینی سنتی است که ایرانیان در آخرین شب چهارشنبه (سه شنبه شب) هر سال برگزار می‌ کنند. امروزه در كشورهایی که جمعیت ایرانیان در آنها زیاد است، آتش ‌بازی و انفجار ترقه‌ ها و فشفشه‌ ها نیز متداول است.

فرقه تروریستی رجوی، با سوء استفاده سیاسی از مراسم و مناسبت های سنتی، دیوانه وار فراخوان چهارشنبه آتشین، سوزنده و مرگبار می دهد. با تكرار وعده سرنگونی، مردم را به آتش افروزی و آشوب تحریك و ترغیب می كند.
نوجوانان، جوانان و حتی برخی از میانسالان می خواهند سنت چهارشنبه سوری را با تعریف خود اجرا کنند.

دیگر هیزم سوزی و پریدن خانوادگی و فامیلی یا با همسایه ها از روی آتش فراموش شده است، اما بازار ترقه و بمب فروش ها داغ و بازهم پای چین در میان است که این محصولات را قاچاقچیان از هر در و دروازه ای وارد می کنند.

اکنون «زردی من از تو و سرخی تو از من» معنای ضد خود را یافته است و با لعاب شادمانی کاذب، شعله های آتش جان ها را می سوزاند.

با ورود قاچاق ادوات آتش ‌بازی از كشور چین، یكی از آیین ‌های باستانی ایران كه در آستانه فراموشی بود بشدت شعله ‌ور شد. آشوب و آتش بازی اولین تصویری بود كه از این جشن به ذهن می ‌رسید، آنقدر كه بسیاری از مردم برای در امان ماندن از آسیب دیدگی ترجیح می ‌دهند خود و بچه‌ هایشان را در شب چهارشنبه سوری در خانه بمانند و بیرون نروند.
تبعات منفی چنین حركت ناهنجاری را می ‌توان در آسیب جانی خود خرابكار، آسیب رساندن به دیگری، سقط جنین ناشی از ترس، تخریب خودروها، شیشه ساختمان ‌ها و حتی مرگ دید.

بسیاری از افراد معتقدند چنین رفتارهایی از سوی جوانان تنها به خاطر تخلیه انرژی مضاعفی كه در درون آنها نهفته است، صورت می ‌گیرد. اما سوال این است كه تخلیه انرژی و شور و هیجان باید به چه قیمتی انجام شود. متاسفانه پریدن از روی آتش و استفاده از مواد محترقه در سال ‌های اخیر تبدیل به پدیده‌ای مشكل آفرین برای خانواده‌های ایرانی شده و هر سال سوختگی و جراحات شدید شهروندان را در پی داشته است.

ما سنتی داشتیم كه ناگهان به صورت یك پدیده نگران‌ كننده و مخل نظم عمومی‌ درآمد. تا چند سال پیش از این ترقه بازی و آتش بازی‌ها هیجان‌های كوچكی به همراه داشت كه برای چنین مراسمی ‌طبیعی بود. اما متاسفانه وسایل محترقه جدید رسما در راستای تولید آشوب و خطر است.

كسانی كه اقدام به انفجار مواد محترقه و ایجاد ترس و وحشت عمومی‌ می‌ كنند را می ‌توان به دو دسته تقسیم كرد:
گروه اول در واقع افراد ضد اجتماعی و خرابكاری هستند كه از این فرصت برای نشان دادن پرخاشگری و خشم خود نسبت به جامعه استفاده می ‌كنند.
گروه دوم هم جوانانی هستند كه با تاثیر از محیط و برای نشان دادن جسارت و خودنمایی اقدام به رفتارهای ناهنجار در جامعه می‌ كنند. آنان از وحشت و نگرانی مردم احساس لذت و رضایت می ‌كنند.

امروزه مواد آتش ‌زا از فشفشه و سیگارت و ترقه به مواد محترقه بسیار خطرناكی به شكل نارنجك یا جمع كردن مواد محترقه در كوزه‌ای به نام «كوزه جنی» بدل به نارنجك جنگی شده است كه بدین گونه به آتش افروزی‌ ها ابعاد وحشت ‌زایی بخشیده است.
در کنار رسانه ها که مسئولیت اطلاع رسانی با هدف نفی برداشت نادرست از چهارشنبه سوری را دارند، خانواده ها نیز باید برای دور کردن فرزندان خود از «چهارشنبه سوزی» بیش از پیش تلاش کنند.

فرقه خیانتكار رجوی، با سوء استفاده سیاسی از مراسم سنتی نمی تواند به اهداف شومش برسد، چند ساعت آتش بازی زودگذر هرگز زمینه ساز سرنگونی و به قدرت رسیدن رجوی نیست. خیال باطل و آب در هاون كوبیدن است.
.....................
نوید رهایی
20 اسفند 94
طبقه بندی: اخبار،  اخبار ایران و جهان،  آرشیو 1394،  افشاگری،  تحلیل روز،  نوید نیوز، 
برچسب ها: چهارشنبه سوری سنتی یا سیاسی؟، سرنگونی، فرقه تروریستی رجوی، مواد محترقه، فشفشه، نارنجك جنگی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی