نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 8 فروردین 1395
نوید رهایی

«فریاد درخواست کمک کودکان سوریه» بهترین عکس سال شد

«فریاد درخواست کمک کودکان سوریه» به عنوان بهترین عکس دومین مسابقه عکس استانبول ۲۰۱۶ معرفی شد.

خبرگزاری فارس، به نقل از آناتولی، مسابقات بین المللی جوایز عکس استانبول که عکس‌های تکی و سری مربوط به بخش‌های خبری و ورزشی را توسط هیات داوران مورد ارزیابی قرار داد، امسال شاهد حضور 13 هزار شرکت کننده در این رقابت‌ها بود.

داوران در خلال روزهای 18 الی 21 ماه مارس علاوه بر عکس سال، اسامی برندگان 11 عکاس از 9 کشور جهان در چهار بخش این مسابقه را در استانبول تعیین کردند.

عبد دومنی، عکاس سوریه‌ای با عکس «فریاد درخواست کمک کودکان سوری» مربوط به درگیری‌های داخلی سوریه که برای خبرگزاری AFP تهیه کرده بود، از سوی داوران بین‌المللی به عنوان برنده عکس سال این بخش از مسابقه برگزیده شد. در این راستا، سرگی پوتومارف با عکس «پناهجویان» برای نیویورک تایمز برنده بخش «عکس تکی» و سانتی پلالسیوس با عکس «زندگی‌هایی که برای دستیابی به اروپا به خطر انداخته می‌شوند» برای Getty Images برنده بخش «عکس‌‌های سری» امسال مسابقات مذکور شدند.

یان مک‌نیکول با عکس «مانند قلب» در بخش تکی ورزشی و والری شریفولین با عکس «جنگجو» در بخش سری ورزشی توانستند به عنوان نفر اول این دسته از رقابت‌‌ها انتخاب شوند. جایزه افتخار امسال نیز به مینازیار او تعلق گرفت.

لی هونگ‌شینگ که همزمان ریاست هیات داوران را بر عهده دارد با ابراز خرسندی از دومین داوری خود در این مسابقات، گفت: خیلی خوشحالم که عکس این کودک به عنوان برترین عکس برگزیده شد. این عکس، تصویری بسیار تکان دهنده‌ از کودکی است که رنج کشیده است و در دل خود حاوی سوالاتی چون چرا؟ و چه شد؟ از جهان پیرامون خود است. ضمن اینکه به نظر من عکس‌های تمامی فینالیست‌ها بسیار خوب بودند.

امسال چهره‌های مشهور جدیدی به جمع لی هونگ‌شینگ مدیر مرکز عکس شانگ‌های و دارنده نشان پولتیزر، جورج دی کرله مدیر «گتی ایمیج»، میشل اسکاتو مدیر توزیع و پخش‌ عکس و گسترش کار «ای اف پی»، گیوم هربات برنده جایزه عکس ورلد پرس، احمد سل مدیر تولید بخش اخبار بصری و فرات یورداکول ویرایشگر بخش عکس خبرگزاری آناتولی که سال گذشته نیز جزو هیات داوران این مسابقات حضور داشتند، پیوسته‌اند.

همچنین، لورنت فاندر استوک، خبرنگار عکاس سرشناس و نظاره‌گر جنگ‌ها و درگیری‌های 25 سال اخیر جهان از نزدیک، جیمس ولفورد دارنده عنوان «ویرایشگر عکس سال 2013» از سوی انجمن عکاسان ملی ایالات متحده آمریکا، نیکولاس خیمنز مدیر بخش عکس روزنامه لوموند، دانیل برلوهاک دارنده نشان پولیتزر و برنده جوائز عکس استانبول 2015 در جمع داوران مسابقات بین المللی عکاسی استانبول حضور داشتند.

در این مسابقه در مجموع مبلغ 58 هزار دلار جایزه نقدی به ترتیب 8 هزار دلار برای نفرات اول هر بخش، 3 هزار دلار برای نفرات دوم و 1500 دلار برای نفرات سوم تقدیم شد و جایزه نقدی 8 هزار دلاری نیز به برنده عکس سال تعلق گرفت.


خبرگزاری فارس
۹۵/۰۱/۰۷طبقه بندی: آرشیو 95،  اخبار،  اخبار ایران و جهان،  نوید نیوز،  سوریه،  عكس،  تصویر روز، 
برچسب ها: عکس استانبول، عبد دومنی، فریاد درخواست کمک کودکان سوریه، نوید رهایی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی