نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 31 فروردین 1395
یک تیم از فیزیکدانان آلمانی موفق به ایجاد کوچکترین موتور در جهان شدند.در این موتور یک اتم کلسیم جایگزین پیستون و شاتون شده است. این موتور که از یک اتم کلسیم الکتریکی نیرو می‌گیرد، به طور متوسط بازده ترمودینامیکی معادل یک موتور خودرو دارد.
به گزارش ایسنا، در این موتور یک اتم کلسیم جایگزین پیستون و شاتون شده است. این موتور که از یک اتم کلسیم الکتریکی نیرو می‌گیرد، به طور متوسط بازده ترمودینامیکی معادل یک موتور خودرو دارد.

موتورهای مبدل حرارتی، انرژی حرارتی را به مکانیکی تبدیل می کنند که موتور خودرو یک نوع از آن است.

دانشمندان در دانشگاه یوهانس گوتنبرگ ماینز آلمان (JGU) در همکاری با فیزیکدانان نظری دانشگاه نورنبرگ (FAU)، موفق به ایجاد یک یون کلسیم شدند که یک میلیون بار کوچکتر از یک تار موی انسان بوده و در یک دام پاول خطی محدود شده است. آنها سپس برای راه اندازی موتور حرارت و سرما را به یون اعمال کردند. دام پاول وسیله‌ای است که اتم‌ها را به دام انداخته و آنها را در یک میدان نیروی انرژی الکتریکی محبوس می‌کند.

لازم به ذکر است که دلیل نام گذاری این وسیله، "ولفگانگ پاول" مخترع آن است که پس از ثبت این اختراع، آن را دام پاول نامگذاری کردند. وی برای این اختراع جایزه نوبل فیزیک را در سال 1989 دریافت کرد.

شکل هندسی یک دام پاول مخروطی بوده و اندازه ابتدا و انتهای آن با هم برابر نیست. حرارت توسط تحریک نویز الکتریکی و سرما از طریق یک لیزر که دائما روشن است در این دام ایجاد می‌شود.

شکل هندسی این دام باعث می‌شود که این یون با گرم شدن در یک میدان الکتریکی در ابتدا و انتهای این دام نوسان پیدا کرده و سپس خنک شود.

نیروی ایجاد شده از این فرآیند متناسب با دما بوده و می توان آن را ذخیره کرد و از آن برای به حرکت درآوردن یک نوسانگر در برابر اصطکاک استفاده کرد.

محققان این پژوهش ادعا می‌کنند که بازده ترمودینامیکی این موتور جدید در مقایسه با موتورهای احتراقی که بازده 25 درصدی دارند، در حدود 28 درصد است.

آنها امیدوارند که در آینده بتوانند بازده این موتور را در جهت افزایش کارآیی آن بالا ببرند.

نتایج حاصل از این پژوهش در مجله Science منتشر شده است.

بازتاب
 

۳۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۶ - 19 April 2016طبقه بندی: اخبار،  اخبار ایران و جهان،  آرشیو 95،  نوید نیوز،  گوناگون، 
برچسب ها: ساخت کوچکترین موتور جهان، ولفگانگ پاول، دانشگاه یوهانس گوتنبرگ ماینز آلمان (JGU)، Science،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی